REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Za mano potop: Pivčevi svet stranke izglasoval nezaupnico, toda z mesarjenjem stranke bo nadaljevala do dna

Za mano potop: Pivčevi svet stranke izglasoval nezaupnico, toda z mesarjenjem stranke bo nadaljevala do dnaJe Aleksandra Pivec že pristala v Cloaci Maximus? Vir: Twitter, Wikipedia
Nihče se doslej ni tako vztrajno oklepal ministrskega ali predsedniškega fotelja, pri tem pa se v posmeh vsej državi vztrajno norčeval iz volivcev, članov stranke, poslancev in zdrave pameti.

Slovenija je doživela že marsikaj, toda takšno količino hladne preračunljivosti, egoizma, arogance, nečimrnosti in političnega infantilizma, kot ga je na enem mestu prezentirala tako imenovana predsednica stranke upokojencev DeSUS Aleksandra Pivec, ta država v svoji 30 letni zgodovini neodvisnosti ne pomni.

Ministri in predsedniki strank so v tej državi odstopali ali bili odstavljeni zaradi različnih napak, zdrsov ali slabih rezultatov dela, toda še nikoli ni bilo nikogar, ki bi si tako kot Aleksandra Pivec tako krčevito prizadeval, da skupaj s seboj v prepad potegne tudi stranko.

Nihče se doslej ni tako vztrajno oklepal ministrskega ali predsedniškega fotelja, pri tem pa se v posmeh vsej državi vztrajno norčeval iz volivcev, članov stranke, poslancev in zdrave pameti.

Pri tem Pivčeva zavestno uničuje stranko, ki ji je omogočila bliskovito kariero, ministrski položaj, številna razsipna potovanja z vladnim falconom in vpliv, ki si ga je zaradi povsem lastnih napak zapravila že v nekaj mesecih na svojem položaju.

Povzpetnica: Je nad Aleksandro Pivec le še modro nebo? Vir: Instagram

Zadnja epizoda te neverjetne tragikomedije se je odigrala 25. avgusta, ko je svet stranke DeSUS Aleksandri Pivec na tajnem odločanju izglasoval nezaupnico in prekinil sejo, ki se bo nadaljevala 9. septembra.

Do takrat bodo poskušali razčistiti dileme glede glasovanja o razrešitvi Pivčeve, ki je pot do novega vodstva stranke posejala z različnimi pravnimi pastmi in grozi s tožbami.

Prav zato, ker si ne želijo pravdanja po sodiščih, so na svetu stranke DeSUS odločili, da počakajo na dodatna mnenja dveh organov stranke in nato dokončno odločijo o njeni razrešitvi.

Toda vse bolj jasno je, da Pivčeva z vrha stranke ne bo odšla brez kongresa, s katerega pa bi lahko odšla tudi z delom članstva in ob tem ustanovila še svojo stranko.

O tem je sicer doslej samo namigovala.

Podjetna ministrica zna molzti ... Zdi se, da je tudi stranka DeSUS zanjo kakor molzna krava, saj je zaposlovala sodelavce brez zakonite podlage. Vir: Facebook

Največji problem stranke pa je to, kar kažejo opredelitve pokrajinskih odborov in sveta stranke.

Šest od desetih odborov je Pivčevi že izglasovalo nezaupnico, toda štirje ji niso, prav tako pa v spornih postopkih Pivčeve ne vidi nič spornega kar devetnajst članov sveta stranke.

To pa je zelo slaba popotnica za stranko.

Kaže namreč, da v stranki sami v zvezi s korupcijo nimajo razčiščenih pojmov in da so nekateri pripravljeni podpirati tudi hude kršitve zakonodaje in norm.

Medtem pa se bo javno mrcvarjenje stranke še nadaljevalo, verjetno kar vso jesen, to pa bo zelo slabo za njen ugled in vpliv.

Aleksandra Pivec je ob tem izgubila tudi stik s poslanci, zato je za ostale stranke njena politična vrednost enaka ničli.

V resnici je Pivčeva že politično truplo.

Kljub temu pa jo nekateri provladni mediji krčevito branijo, predvsem z razširjanjem deplasiranih zgodbic o tem, kako so za padec Pivčeve krivi nekakšni zarotniki, ne pa njene povsem očitne napake in nesprejemljiva dejanja.

»Izid glasovanja o nezaupnici 33:19 je znak, da imamo znotraj stranke težave, ki jih moramo čim prej rešiti. Pot je kongres,« je po prekinjeni seji izid komentiral predsednik sveta stranke Tomaž Gantar.

»Želim, da delamo zakonito, brez dvomov in dilem,« je poudaril Gantar.

Tomaž Ganar
Tomaž Gantar. Vir: Twitter

Do septembrskega nadaljevanja seje sveta stranke bodo tako pridobili mnenje strankine komisije za statutarna vprašanja in pritožbe. Ob tem je Gantar opomnil, da v primeru spora glede razlage o nejasnostih odloča svet stranke, njegova odločitev pa je dokončna.

Tudi sicer se v stranki strinjajo, da je kongres treba sklicati čim prej.

Gantar je ocenil, da bi to lahko bilo konec oktobra ali v novembru. Do nadaljevanja seje sveta bodo tudi razčistili, ali je nezaupnica sveta stranke zadostna osnova, da izvedejo volilni kongres, je pojasnil.

Vodja poslancev DeSUS-a Franc Jurša, ki je Pivčevo tudi v torek večkrat pozval k odstopu, je ob odhodu s seje sveta stranke novinarjem dejal, da za zdaj ostajajo poslanska skupina stranke DeSUS, a da bodo »zadevo dokončali«.

»To ni zaključek, ampak na neki način nov začetek,« je ocenil Jurša

franc_jursa_fotoSTA.jpg
Franc Jurša. Vir: Twitter

Pivčeva pa je v nasprotju s tem znova javno izrekla celo vrsto absurdnih izjav, ki so še dodatno razkrila njene dvojne kriterije in popolno zaverovanost vase.

»Noben posameznik in noben organ stranke ne sme početi nezakonitih ravnanj,« je opozarjala svet stranke – in to prav Pivčeva, ki v zadevi SRIPT (po oceni KPK) in nato še večkrat kršila zakonodajo in norme.

Še naprej je vztrajala, da bo potrebno imenovati »nekoga, ki bo skrbel za komunikacijo med poslansko skupino in organi stranke,« - torej nekakšnega kurirčka med njo in poslansko skupino, ki je z njo prekinila komunikacijo.

Obenem je zatrdila, da nezaupnice ne razume, kot da ostaja brez poslancev, čeprav je to očitno vsem razen njej, verjame pa tudi, »da bo v stranki prevladal razum in da nobeden od tistih, ki so glasovali za ali proti, ne želi razdora, propada ali razcepitve stranke.«

V teh besedah je seveda skrita grožnja, saj bi Pivčeva z manjšinskim delom svojih privržencev iz DeSUS-a lahko ustanovila tudi svojo stranko.

Vsak razumen voditelj stranke, ki bi svoji stranki res želel dobro, bi ob razkritih nepravilnostih in zasebnem okoriščanju na račun države oziroma davkoplačevalskega denarja nemudoma odstopil, toda Pivčeva ravna drugače – oditi želi s čim več zapleti, po čim daljši poti, s čemer pa povzroča največ škode prav »svoji« stranki.

Seveda zato, da bi lahko čim dalj časa opravljala funkcije, na katerih se je znašla.

»Ostajam ministrica in članica DeSUS-a. Tudi o tem, da bom ustanavljala novo stranko, še ne razmišljam. Do volitev je dovolj časa, da se potem sprejemajo takšne odločitve,« je po nezaupnici sveta stranke DeSUS izjavila Pivčeva.

S temi besedami jasno kaže, da je zaradi razcepa v stranki pripravljena tudi na odhod iz DeSUS-a in da kupovanje časa verjetno služi prav temu – identifikaciji članov, ki jim je vseeno, ali je ravnala koruptivno ali ne, in nato oblikovanje nove stranke.

To na dolgi rok seveda pomeni, da je Aleksandra Pivec že politični mrtvec in da to vidijo vsi razen nje in njenega ozkega kroga podpornikov.

Po drugi strani pa je najbolj presenetljivo spoznanje zadnjega sveta DeSUS-a dejstvo, da v tej stranki obstaja precejšnja manjšina članov, ki jih korupcija in zavržna ravnanja lastne predsednice sploh ne motijo.

Aleksandra Pivec bo stranko vodila - naravnost naprej
Aleksandra Pivec bo DeSUS vodila naravnost naprej - vse do roba in še čez ...

Edina dobra stran celotne zgodbe je, da se bodo zaradi razburkanih razmer v DeSUS-u ti člani jasno opredelili, s tem pa bo tudi volivcem v prihodnje olajšana izbira med zdravim in gnilim delom stranke, ki bo očitno skupaj s Pivčevo potonil na samo dno slovenskega moralnega in političnega brezna.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek