REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Pot plina v Evropo - iz Kitajske...

»Okoli riti v (plinski) žep«: To je razlog, zaradi katerega tudi slovenska podjetja postajajo nekonkurenčna!

To pomeni, da ruski plin oziroma plin nasploh Evropo zaradi transportnih stroškov in zaslužkov posrednikov sedaj stane trikrat več.

Kijevski režim »ulovi« do 30.000 ljudi, medtem ko po drugi strani približno 50-60.000 ruskih državljanov na mesec prostovoljno odide služit v posebni vojaški operaciji, je poudaril ruski predsednik.
Ameriški predsednik je dejal, da želi znižati cene zdravil na recept tako, da bo ameriške cene uskladil z najnižjimi na svetu
ZDA in Kitajska so dosegle dogovor o znižanju vzajemnih carin za 115 odstotnih točk za obdobje 90 dni, so povedali po pogovorih v Ženevi v Švici.
Ameriški finančni minister in glavni trgovinski pogajalec sta se včeraj sestala s kitajskim podpredsednikom vlade, da bi razpravljala o prvih korakih pri reševanju trgovinskih sporov, in glede na ton Trumpovega sporočila se stvari premikajo v pravo smer.
Sporočilo prihaja pred srečanjem predstavnikov ZDA in Kitajske v Švici, kjer naj bi razpravljali o prvih korakih pri reševanju trgovinskih sporov.
Fordov izvršni direktor Jim Farley je na nedavni investitorski konferenci v New Yorku opozoril, da bi uvedba visokih carin na uvoženo blago »naredila v ameriški industriji luknjo, kakršne še nismo videli«.
Proračun ameriškega predsednika Donalda Trumpa bi lahko dejansko poslabšal razmere, saj bi lahko povečal že tako rekordno visok primanjkljaj in vse bolj napihnjen državni dolg, menijo analitiki.
Več mednarodnih opazovalcev je dejalo, da so povišanja carin v ZDA pogubna, saj zvišujejo stroške za ameriška podjetja in potrošnike.
Zakaj je predsednik ZDA tako nenadoma spremenil svojo odločitev glede carin proti državam sveta? In kako na to gledajo v sicer s temi ukrepi »neprizadeti« Rusiji?
V tej carinski vojni na pravi strani Kitajska in z njo večina sveta – na napačni pa so ZDA, ki se jih krčevito oklepa tudi slovenska politika. Družbena omrežja pa so polna sarkastičnih video zapisov, ki prikazujejo vodilne ameriške politike, kako se – precej zamaščeni – trudijo ponovno industrializirati ZDA.
V dobi, ko svetovna soodvisnost določa blaginjo, je nedavno sprejetje »vzajemnih carin« s strani Združenih držav nevaren korak nazaj.
Kitajski izdelki in rešitve postajajo vse bolj prepoznavni pri mednarodnih razstavljavcih in kupcih na Hannoverskem sejmu (Hannover Messe), je povedal organizator.
Peking: Kitajska centralna banka ne bo dovolila padca juana.
Ameriški predsednik je najprej uvedel visoke carine vsem državam sveta, potem pa od nekaterih – razen tistih, uvedenih Kitajski – »začasno«, za 90 dni, odstopil. Morda tudi zato, ker je s tem uničil dober del svojega bogastva?
Newyorška bančna korporacija pričakuje, da bo ameriška centralna banka FED na treh zaporednih zasedanjih leta 2025 znižala obrestne mere za po 25 bazičnih točk, tako da bodo ob koncu leta v razponu med 3,5 in 3,75 odstotka.