torek, 03. december 2024 leto 29 / št. 338
Levica: »Zadnji protikoronski paket je en sam podtaknjenec!«
Ob zadnjem paketu protikoronskih ukrepov so se odzvali tudi v Levici, kjer ugotavljajo, da Janševa vlada spreminja zakone, ki nimajo prav nobene zveze z epidemijo.
»Da vlada samo tri tedne po sprejetju PKP6 v parlament pošilja sedmi protikoronski paket (PKP7), je še en dokaz, da ni sposobna načrtnega in sistematičnega soočanja z epidemijo ne z zdravstveno, socialno in gospodarsko krizo, ki jo je povzročila.
@strankalevica , a lahko na referendumski listek dodate to vprašanje?
— anarh M (@anarhistM) December 21, 2020
“Ali ste za to, da se tudi politične stranke in verske organizacije financirajo izključno iz deleža dohodnine, ki ga določi davkoplačevalec?”
Hvala.
Da je Slovenija v svetovnem vrhu po številu smrti na milijon prebivalcev, ni naključje, ampak posledica delovanja vlade Janeza Janše.
S PKP7 vlada ponovno ponuja ukrepe, ki ne delujejo, ter poleg prednovoletnih daril, s katerimi se želi obdržati na oblasti, vpeljuje še vrsto spornih določil.
Če smo za prejšnje protikoronske pakete trdili, da vsebujejo podtaknjence, lahko za zadnjega ocenimo, da je podtaknjenec zakon sam.
»Ogroža nas Vlada, ki hira javno zdravo, zaradi česar umira na stotine ljudi. Hkrati pa v času najhujše zdravstvene in gospodarske krize namenja stotine milijone našega, javnega denarja za nakupe orožja.«
— Levica (@strankalevica) December 21, 2020
Nataša Sukič ob ponovni debati o podelitvi policijskih pooblastil vojski pic.twitter.com/3FjcTNmkVm
Čeprav smo sredi ene najhujših zdravstvenih kriz v zgodovini, vlada nanjo ponovno odgovarja s spremembami zakonodaje, ki z epidemijo nima nikakršne zveze.
Tako na primer spreminjajo:
-
Zakon o nevladnih organizacijah: ukinja sistemski vir financiranja nevladnih organizacij z jasnim namenom utišati in izstradati kritične glasove v državi;
-
Zakon o delovnih razmerjih: brez soglasja in vednosti socialnih partnerjev dajejo delodajalcem novo možnost odpuščanja starejših delavcev;
-
Zakon o verski svobodi: verskim uslužbencem zagotavljajo trajno financiranje prispevkov za socialno varnost od osnove v višini povprečne plače.
To je problem Jajota...on misli da daje iz svojega žepa.....
— FreedomOfMind (@dogajanje) December 20, 2020
To pa je zgolj vrh ledene gore, med drugim je v zakonu namera, da bi - dva meseca po sprejetju zakona o zaprtju trgovin ob nedeljah - trgovine dve nedelji spet odprli, in sicer 27. decembra ter 3. januarja.
Tu pa se samo še enkrat razkrije vsa nesposobnost vlade: 27. decembra trgovine zagotovo ne bodo odprte, saj bo zakon v obravnavi šele 29. decembra.
Predvsem so v zadnjih treh alinejah utišani!!!
— Sonja Mesar (@SonjaMesar) December 21, 2020
Drugače povedano: medtem, ko so v Nemčiji v začetku decembra povedali, kakšen bo korona režim do 10. januarja, Janševa vlada ne zna niti izračunati, kdaj mora zakon v obravnavo, da bi bili ukrepi lahko izvedeni,« opozarjajo v Levici.