REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Trump z »armado odvetnikov« odšel v Pensilvanijo in nadaljeval z lažmi o preštevanju »nezakonitih glasovnic«

Trump z »armado odvetnikov« odšel v Pensilvanijo in nadaljeval z lažmi o preštevanju »nezakonitih glasovnic«Donald Trump vztraja na položaju

Donald Trump je tudi danes nadaljeval s svojimi obtožbami o »volilni prevari«, ne da bi za to ponudil kakršnekoli dokaze.

Medtem je z armado odvetnikov že odšel v Pensilvanijo, kjer se bije odločilna bitka za mesto predsednika države.

Zatrdil je, da so se »slabe stvari zgodile« znotraj sob, kjer preštevajo glasove.

Večkrat je tudi trdil, da je prišlo do »odmetavanja glasovnic.«

Toda njegovi svetovalci so razkrili, da za te obtožbe ne Trump ne oni - nimajo nobenih konkretnih dokazov.

Twitter je predsednikove tvite takoj opremil z opozorilom, da so nekatere ali vse vsebine v omenjenih tvitih »zavajajoče glede volitev ali procesa.«

Kar predsednik ZDA trdi, seveda ni res.

Pozneje je dodal: »Na desetine tisoče glasov je bilo nezakonito sprejetih ob 8 uri dopoldne v torek, na volilni dan, kar je popolnoma in z lahkoto spremenilo rezultate v Pensilvaniji in nekaterih drugih državah, ki so na ostri meji … Kot poseben problem pa na tisoče glasov nezakonito ni bilo mogoče OPAZOVATI. To bo PRAV TAKO spremenilo rezultate volitev v številnih državah, vključno s Pensilvanijo, na katero so vsi mislili, da je bila z lahkoto dobljena na večer volitev, da bi nato videli, kako velika prednost izgine, ne da bi kdorkoli lahko OPAZOVAL, kaj se sploh dogaja, dolga obdobja časa.«

Kar predsednik ZDA trdi, seveda ni res.

V štirih najpomembnejših državah, kjer se še štejejo oddani glasovi – Pensilvaniji, Georgiji, Nevadi in tudi ArizoniJoe Biden ostaja v vodstvu, medtem ko štejejo še glasove, oddane po pošti in iz tujine.

Ameriškemu predsedniku Donaldu Trumpu pa na letošnjih volitvah za predsednika ZDA slabo kaže.

Ko se na tiskovni konferenci pojavil v četrtek, je prav tako poskusil z novimi zavajanji, vendar se je to slabo končalo.

»Tukaj je na desetine milijonov nepreverjenih glasov, ki so bili oddani brez preverjanja, kakršnihkoli ukrepov …« je začel navajati, ko so ga televizijske mreže - prekinile.

»Znova moramo prekiniti tole, ker to, kar predsednik ZDA govori, v velikem delu, absolutno ni res. S tem je začel in ne bomo dovolili, da s tem nadaljuje, ker - ni res je dejal očitno zgrožen voditelj televizijske mreže CNBC ob besedah sedanjega predsednika ZDA Donalda Trumpa, ki so ga medtem že izključili iz prenosa v živo.

Zanimivo je tudi, da se je slovenskemu komentatorju Boštjanu M. Turku zdela sicer povsem pravilna poteza voditelja, ki ni želel dopustiti predvajanja očitnih neresnic, enaka ravnanju, ki je še hujše od dogajanja v Severni Koreji.

Če dobi samo 20 elektorskih glasov Pensilvanije bo to že pomenilo, da je premagal Donalda Trumpa, ki za sedaj med »nihajočimi državami« vodi le še v Severni Karolini.

Medtem pa je Trumpov protikandidat, demokrat Joe Biden vse bliže zmagi.

Če dobi samo 20 elektorskih glasov Pensilvanije bo to že pomenilo, da je premagal Donalda Trumpa, ki za sedaj med »nihajočimi državami« vodi le še v Severni Karolini.

Zanimiv je tudi razplet v Arizoni, ki je tradicionalno oporišče republikancev.

Toda zelo verjetno se jih je večina odločila za Bidna.

Deloma bi k temu lahko prispevale tudi žalitve, ki jih je Trump izrekal o nekdanjem, zdaj že pokojnem senatorju Johnu McCainu.

Trump je namreč zaradi kritik McCaina na njegov račun senatorja užalil, češ da ni pravi heroj vietnamske vojne zato – ker je padel v ujetništvo.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek