petek, 22. november 2024 leto 29 / št. 327
Neka "druga Melania" je za ZDA večja nevarnost kot celotna "karavana migrantov"
Na družbenem omrežju Twitter se je odvila živahna razprava, ki jo je sprožil producent znanega televizijskega šova »Ellen«, ki ga vodi Ellen DeGeneres, producira pa Andy Lessner.
Producent je namreč na Twitru komentiral nedavno karavano imigrantov, ki se v velike številu – trenutno gre za več kot 7000 ljudi – pomika proti ameriškim mejam. Imigranti (večinoma državljani Ekvadorja in Gvatemale), ki si želijo preko Mehike vstopiti v ZDA ter potujejo v velikih karavanah predvsem zaradi lastne varnosti, saj so ugotovili, da so manjše skupine imigrantom bolj izpostavljene ropom in drugim nevarnostim kot pa velike. Kmalu zatem je ameriški predsednik Donald Trump napovedal, da bo latinskoameriškim državam – ker naj bi bile odgovorne, ker niso zaustavile migrantov – ukinil ameriško finančno pomoč.
Sredi teh razprav je izvršni direktor šova »Ellen« Andy Lassner zapisal: »Veliko bolj me je strah, da v to državo vstopi še ena Melania, kot pa me je strah karavane človeških bitij, ki iščejo azil.«
Takoj zatem se je oglasila tiskovna predstavnica prve dame ZDA Stephanie Grisham in producenta povabila na »lekcijo iz prijaznosti v Beli hiši«, ki jo za otroke prireja Melania Trump. Vprašala ga je, ali naj mu »rezervira sedež« med otroki, ki se bodo naučili nekaj novega o prijaznosti.
To pa producenta ni zaustavilo. Zapisal je naslednje: »Da! Ali bo govorila, kako je zagovarjala soprogovo teorijo, da je bil naš prvi temnopolti predsednik rojen v Keniji? Kaj pa glede njenega sporočila 'Meni je vseeno, kaj pa vam?', ki ga je nosila na svoji jakni, ko so dojenčke trgali iz naročij staršev na meji? Kdaj naj pridem? Se moram kako posebej obleči?«
Grishamova je znova odgovorila in ga kritizirala zaradi pomanjkanja »preverjanja dejstev.« Nekateri so producenta kritizirali, češ da ima glede Melanie »oseben problem«, tretji pa so poudarjali, da je slogan šova »Ellen«, da je potrebno biti »prijazen drug z drugim« in da so potrebni »veliki nasmeški in veliko srce«, ter da je producentovo ravnanje primer hipokrizije.
Očitno pa je, da bo Melania zaradi svojega porekla, pa tudi pogosto nekoliko dvoumnega ravnanja, ki si ga javnost razlaga na različne načine, včasih kot kritiko ravnanja soproga, pa tudi kot podporo Donalda Trumpa (zaplet z jakno, slikanje z »kolonialnim« klobukom v Afriki«, dvoumne izjave o ločevanju družin) imela še precej težav.