REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Erjavec izstopil iz DeSUS-a, Janševi podporniki pa z »neuvrščenostjo« stranko medtem vodijo proti propadu

Erjavec izstopil iz DeSUS-a, Janševi podporniki pa z »neuvrščenostjo« stranko medtem vodijo proti propaduKarel Erjavec. Vir: Twitter

Zgodilo se je to, kar je bilo po izdaji dela poslancev DeSUS-a, ki so Karla Erjavca izdali ob glasovanju o nezaupnici Janševi vladi mogoče pričakovati – stranka DeSUS je izgubila Karla Erjavca, po vseh zadnjih nenačelnih dejanjih pa tudi možnost, da ostane resna politična sila na slovenskem političnem prizorišču.

Pred zasedanjem sveta DeSUS-a, ki odloča o prihodnjih korakih in usmeritvah stranke, so bila sicer že v zraku vprašanja o usodi predsednika stranke Karla Erjavca.

Že pred začetkom srečanja je bilo jasno, da se bodo na seji sveta težko izognili tudi razpravi o Erjavčevem položaju.

In čeprav so pravi problem stranke poslanci, ki so se »utrgali s strankarske verige« in že več kot leto dni služijo interesom Janševe SDS, so nekateri v DeSUS-u pričeli celo pozivati k odstopu Karla Erjavca oziroma njegovemu odstopu in glasovanju o zaupnici.

To je bilo za Karla Erjavca, ki je pred tem stranko rešil pred uničenjem, v katero je stranko popeljala sporna Aleksandra Pivec s svojimi nemoralnimi dejanji – dovolj.

To je bilo za Karla Erjavca, ki je pred tem stranko rešil pred uničenjem, v katero je stranko popeljala sporna Aleksandra Pivec s svojimi nemoralnimi dejanji – dovolj. Erjavec je članom sveta stranke sam povedal, da ne želi biti več predsednik stranke DeSUS.

Erjavec je članom sveta stranke sam povedal, da ne želi biti več predsednik stranke DeSUS.

Z današnjim dnem tudi ni več član stranke, ker da to ni več stranka, ki jo je 15 let vodil, je pojasnil v izjavi novinarjem.

Da se na to pripravlja je kazalo že dejstvo, da se je Erjavec pred tem zaposlil v telekomunikacijskem podjetju Iskratel, v katerem bo opravljal naloge pomočnika generalnega direktorja Željka Puljića.

Odgovoren bo za širitev in vstop na nove trge. Poteza je odprla dodatna vprašanja o tem, ali ima Erjavec sploh še ambicijo voditi DeSUS in ga, kot je poudarjal, konsolidirati.

Pivec in Erjavec
Pivec in Erjavec. Vir: Twitter

V poslanski skupini je sicer že dalj časa precej napeto.

Nekateri poslanci ne skrivajo kritik na Erjavčev račun in poudarjajo uresničevanje strankinega programa tudi s podporo točkam iz koalicijske pogodbe z Janševo SDS, ki so jo sopodpisali ob vstopu v vlado Janeza Janše.

Izvršni svet je sicer 24. februarja sklenil, da bo DeSUS »zmerna opozicija« - torej da ne bo član KUL-a in tudi ne bo podpisal sporazuma o sodelovanju z vlado.

Takšna »neuvrščenost« pa po anketah javnega mnenja vodi zagotovo le v eno smer – navzdol, v smer proti dnu.

Izvršni svet je sklenil, da bo DeSUS »zmerna opozicija« - torej da ne bo član KUL-a in tudi ne bo podpisal sporazuma o sodelovanju z vlado. Takšna »neuvrščenost« po anketah javnega mnenja vodi le v eno smer – navzdol, v smer proti dnu, kjer se že nahaja stranka SMC.

Prav tam, kjer se že nahaja stranka SMC.

Namesto da bi stranka upokojencev izgubila poslance, ki so glasovali v nasprotju z napotki vrha stranke in v skladu s svojimi koristmi je izgubila – vodstvo stranke.

Tako je, kadar imaš v vrhu politike penzioniste, ki jih zanima samo še, kaj se bo dogajalo nekaj let naprej, na daljše obdobje pa več ne mislijo.

Da se je Erjavec zaposlil v podjetju, ki ga je v času ministrovanja skupaj s številnimi drugimi podjetji promoviral v tujini, pa seveda tudi ni povsem nič spornega.

Janezu Janši je z manevriranjem vsekakor uspela še ena kratkovidna poteza - s spretnimi dogovori je tudi sam DeSUS pomagal notranje tako razcepiti, da je stranko upokojencev na koncu odstranil iz političnega življenja.

Mrcvaril je stranko, ki je bila njegov partner, dobil pa je na koncu le nekaj od svojih volilcev odtujenih poslancev, ki bodo dobri za uporabo še v tem mandatu, ne pa v naslednjem, ker ne teh izdajalskih poslancev in ne te stranke ne bo več v slovenskem parlamentu.

Njihovi podporniki in glasovi pa se bodo razdelili po drugih strankah - in to večinoma strankah KUL-a.

Slovenska politika je tako dokončno ostala brez veseljaškega Karla Erjavca.

Za epileg te zgodbe velja reči še tole: Čeprav je imel svoje napake, Karl Erjavec nikoli ni bil pokvarjen, podkupljen in nesamostojen tako kot tisti (predvsem sedanji poslanci DeSUS-a v parlamentu), ki so to stranko ukradli, izpridili in poslali na smetišče zgodovine.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek