REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Sveže podkupnine: obupan Trumpov namestnik guvernerja Teksasa ponuja milijon dolarjev za dokaze o volilnih krajah

Sveže podkupnine: obupan Trumpov namestnik guvernerja Teksasa ponuja milijon dolarjev za dokaze o volilnih krajahKraje za milijon dolarjev. Vir: Twitter

Republikanski namestnik guvernerja v Tekasu si tako zelo želi zbrati dokaze o volilnih krajah ob letošnjih predsedniških volitvah v ZDA, da je ob splošnem pomanjkanju teh dokazov tistim, ki bi dokaze lahko dostavili, ponudil milijon dolarjev.

Teh milijon dolarjev bi sicer primaknil iz svojega sklada za izvolitev oziroma lokalno kampanjo v tej državi.

Namestnik guvernerja Dan Patrick, desničarski zaveznik sedanjega predsednika, podpira napore Donalda Trumpa, da z dokazovanjem kraje spremeni rezultate volitev za predsednika ZDA.

»Podpiram napore predsednika Trumpa, da identificira volilne kraje ob naporih, da odkrije prevare volivcev v predsedniških volitvah tako, da bo preštet vsak legalen glas in da bo diskvalificiran vsak ilegalen glas,« je ocenil namestnik guvernerja.

Če bi obveljale zahteve Trumpa in njegovih podpornikov bi bili, na primer, »ilegalni« vsi glasovi ameriških vojakov, ki glasujejo v tujini.

Težava pri tej zadevi, tako kot si ji predstavljajo republikanci, je ena sama –, da kot »ilegalne« štejejo povsem legalne glasove, ki naj bi bili nezakoniti le zato, ker so bili oddani po pošti ali so na volilna mesta prišli šele čez nekaj dni.

Na ta način bi bili, na primer, »ilegalni« vsi glasovi ameriških vojakov, ki glasujejo v tujini.

Hkrati pa do zamud pri štetju glasov prihaja tudi zato, ker imajo nekatere države uzakonjena pravila, po katerih ni mogoče šteti predhodno oddanih glasov ali tistih po pošti še pred volilnim dnevom.

Pri tem so predsedniki volilnih komisij v vseh 50 zveznih ameriških državah potrdili, da ni bilo večjih primerov kraj ali nepravilnosti.

Edina izjema so bili uradniki v Teksasu.

Po poročanju fundacije Heritage je bilo v Teksasu od leta 2016 le pet primerov volilnih kraj.

Ne glede na to pa namestnik guvernerja vztraja in ponuja za vsak primer kraje, ki bo vodil do obsodbe, zajetnih 25.000 dolarjev.

To je sprožilo vrsto komentarjev.

Eden od komentatorjev je na podoben način obljubil 600.000 dolarjev za vsakega, ki bo odkril – Jetija (Bigfoot - Velika Noga).

Zapisal je, da je gledal konservativno televizijo Fox News in da zato ve, da Jeti obstaja in da tudi Rudy Giuliani ima dokaze, da obstaja, le da je izgubil njegov naslov.

Nekateri pa opozarjajo tudi na članek v New York Timesu, kjer novinarji v vseh 50 ameriških zveznih državah, po pogovorih s predsedniki volilnih komisij niso našli nobenih podatkov o razširjenih primerih kraj na zadnjih predsedniških volitvah v ZDA.

Ni malo niti tistih, ki bi želeli »pobrati širokogrudno nagrado,« ki jo ponuja republikanski namestnik guvernerja, ob tem pa omenjanjo znano zgodbo o tem, kako je nek republikanec želel v okrožju Luzerne svojo pokojno mamo prijaviti za glasovanje.

Prvi primer volilne prevare v okrožju Luzerne s 316.000 prebivalcev, je bil primer republikanske prevare - prve in edine v zadnjih 30. letih.

Bil je aretiran, to pa je bil prvi primer volilne prevare v okrožju Luzerne s 316.000 prebivalcev v zadnjih 30. letih.

Toliko o resničnosti zgodb o »velikih krajah« na volitvah v ZDA, ki jih tudi v Sloveniji najraje širijo madžarska tovarna laži in nekateri desničarski portali.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek