REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Po 18 letih bogoslužja razkrili lažnega duhovnika

Po 18 letih bogoslužja razkrili lažnega duhovnikaDuhovnik - simbolična slika Vir: Pixsell

Kolumbijec, ki se je zadnjih 18 let pretvarjal, da je duhovnik, je bi v Španiji razkrit le malo pred božičem. Mož je 18 let prepričljivo pridigal, poročal, krstil, delil odpustke in zakramente, vse dokler ni bilo odkrito, da pravzaprav nikoli ni bil posvečen v duhovnika.

Postavilo se je tudi vprašanje, kaj sedaj z vsemi porokami, krstitvami in drugimi dejanji, ki jih je opravil lažni duhovnik Miguel Angel Ibarra, predvsem v španski eksklavi Ceuta.

Ibarra se je sicer preselil iz Kolumbije v Španijo, v južno regijo Andaluzijo oktobra leta 2017, svoje dolžnosti pa je opravljal v vasi Medina Sidonia, kjer živi okoli 1100 ljudi.

Vendar pa so kolumbijske cerkvene oblasti pristojno škofijo v Španiji decembra letos obvestile, da so dobile pritožbo s trditvijo, da je Ibarra ponaredil svoje dokumente, s katerimi je dokazoval svoj status duhovnika in da so zato izvedli »temeljito preiskavo.«

Katoliška cerkev v Španiji ima resne težave pri pridobivanju novih duhovnikov, ki jih morajo vse bolj 'uvažati' iz latinske Amerike

Prišli so do sklepa, da nikoli ni bil posvečen v duhovnika. Zato so od njega zahtevali, da se takoj vrne v svojo nadškofijo Santa Fe de Antioquia, ki je v Kolumbiji.

Nadškofiji v Cadizu in Ceuti sta izdali sporočilo, v katerem sta zapisali, da obžalujeta, da so »dogodki kot je ta, zasenčili delo župljanov in posvečenih duhovnikov, ki cerkvi služijo vsak dan vzorno služijo.«

V ozadju pa se skriva tudi širši problem.

Tako kot tudi v drugih, vse bolj sekularnih evropskih državah, ima katoliška cerkev v Španiji resne težave pri pridobivanju novih duhovnikov, ki jih vse bolj primanjkuje, zato morajo »uvažati« tudi duhovnike, predvsem iz svojih nekdanjih kolonij, večinoma v Latinski Ameriki, kjer tudi še danes govorijo špansko.   

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek