REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Gastarbeitr: »Kaj je narobe s svetom, vprašate?«

Gastarbeitr: »Kaj je narobe s svetom, vprašate?«Julian Assange in Slavoj Žižek, vir: RT

Gastarbeitr se je preko svetovnega spleta odzval na razpravo, ki se je razvila na domačih socialnih omrežjih o Julianu Assangeu, ki so ga nekatere uporabnice Twitterja - po njegovi aretaciji in napovedih, da bo izročen ZDA, kjer mu grozi celo smrtna kazen ali dosmrtna ječa zaradi tega, ker je javno razkril mračne skrivnosti in umazanije ameriške politike doma in po svetu -, začele zaničevati kot osebo in novinarja.

Zato se je osupli Gastarbeitr vprašal: »Kaj je narobe s svetom, vprašate? To, da razgališ delovanje oblasti, se izpostaviš in tvegaš svoj obstoj, pol se ti pa influenserke družbenih medijev, ki v življenju niso naredile nič več, kot da apologetsko ponavljajo oblastni diskurz, zmrdujejo, da nisi nič od novinarja.«

Marko Rusjan je pristavil, da »Italijani takim rečejo: servi dei servi.«

Njuni kritiki zavržne razprave o ničvrednosti aretiranega Assangea se je pridružil Mazzo Van Klein, ki je prepričan, da »pač Nataša mora branit svoje gazde«.

Čezvesoljska cerkev se je oglasila z mnenjem, da »so nekateri globoko v ... ZDA in pač delujejo po njihovih navodilih. Potem lahko gredo od koruznih polj Iowe do severnega tečaja.«

Višje razumni jim je pritrdl in pristavil: »Te pokvarjene influencerke so poden od podna, fuj.«

Razpravo je duhovito popestril uporabnik Twitterja Bored Beyond Belief: »Natasa Briški je najboljsa novinarka. Ona je novinarka z velkim N.«

Takoj zatem je hudomušno obrazložil ta svoj tvit: »[...cinizem. Valda. Predne komu varovalko po tleh vrže ... op.p.]«

Badabum pa je podal izvirno definicijo besede influencer: »Svirač ku*cu.«

Gastarbeitr je nato sklenil: »Ni nevaren skrajno desničarski diskurz, ampak ta t.i. zmerna sredina, ki ga omogoča s tem, da tišči glave v pesek ob katastrofah v Afganistanu, Iraku, Libiji, Siriji ... glave pa bi rezala vsakemu, ki razgali njihovo hipokrizijo

In kdo je sploh zadevna influencerka, ki ji je uspelo tako razkačiti domačo vejo svetovnega spleta?

Nataša Briški, ki je sedem let za komercialno televizijo »skrbela za novice onkraj luže«, si za veliki met lastne novinarske kariere šteje, da ji je uspelo intervjuvati takratnega predsednika ZDA Georga Busha.

Žižek smatra Juliana Assangea za »žrtev poskusov, da ga dehumanizirajo, delegitimizirajo in ga zaprejo.«

Nato je postala svetovalka za komuniciranje na družabnih omrežjih in novih medijskih platformah, objavila je tudi knjigo »Prek koruznih polj v Iowi do Bele hiše: izbira kandidatov na ameriških predsedniških volitvah«.

Zanimivo pa je, da njeno mnenje o Assangeu diametralno nasprotuje besedam svetovno znanega slovenskega filozofa Slavoja Žižka.

»Govorice proti Assangeu so se spustile na neverjetno umazano osebno raven, češ da ne čisti lastnega stranišča, da smrdi in tako naprej. Si lahko zamislimo še karkoli bolj pritlehnega?« se sprašuje Žižek in istočasno označuje Juliana Assangea kot »žrtev poskusov, da ga dehumanizirajo, delegitimizirajo in ga zaprejo.«

Žižek naposled sklene, da je Assange žrtev »umora osebnosti«.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek