REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Kopitar podal za edini zadetek; kralji brez točke v Montrealu

Moštvo Los Angeles Kings je v severnoameriški hokejski ligi NHL izgubilo v gosteh pri Montreal Canadiens z 1:4. Slovenski zvezdnik, kapetan kraljev, Anže Kopitar je bil podajalec pri edinem zadetku moštva iz Kalifornije.

Montreal je začel podjetneje, saj so že po uvodnih 14 minutah obračuna na domačem ledu povedli z 2:0, zadela sta Paul Byron in Daniel Carr. Los Angeles je bil neučinkovit tudi v drugi tretjini. Montreal je z golom Phillipa Danaulta v 30. minuti, povišal na 3:0. Kralji so power play izkoristili v 52. minuti, zadel je Tyler Toffoli, akcijo sta pripravila Kopitar in Jeff Carter, za častni zadetek. Končni izid je postavil Alex Galchenyuk manj kot dve minuti pred koncem.

Kralji ostajajo v Kanadi. V noči na soboto bodo gostovali pri Ottawi.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.