REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Kako je EU postala »klub držav, ki so imele vsaj eno divizijo pred Stalingradom« in nadaljevala s politiko nacistične Nemčije

Kako je EU postala »klub držav, ki so imele vsaj eno divizijo pred Stalingradom« in nadaljevala s politiko nacistične NemčijePrihodnja vojna se bo začela v Ukrajini - plakat iz leta 1939. Vir: Zajem zaslona, Twitter

Države Evropske Unije vse bolj pritiskajo na Srbijo.

V paniki zaradi nuje po nekakšnih uspehih zahtevajo, da naj se čim prej odreče Kosovu in ga prizna.

Istočasno zahtevajo tudi uvedbo sankcij Rusiji, ki je Srbiji v njenem diplomatskem boju za južno pokrajino zmeraj stala ob strani.

Toda vsi ne mislijo, da je to dobro.

Nekateri menijo, da se EU s tem, pa tudi s sankcijami Rusiji zaradi vojne, ki so jo v Ukrajini izzvale ZDA vrača k politiki iz časov druge svetovne vojne in da se mora Srbija v tem primeru znova odločiti prav. Torej proti politiki Evropske unije.

Če Srbija ne bo mogla zadžati nevtralnosti to pomeni, da mora ostati na strani Rusije.

Vulin in Lavrov
Ministra: Vulin in Lavrov. Vir: Zajem zaslona, Telegram

Pritisk evropskih poslancev, tudi slovenskih, ki od Srbije kratkovidno zahtevajo prav to, da naj se odloči med EU in Rusijo, bi tako lahko privedel do nepričakovanih, kontraproduktivnih posledic tudi za EU.

»Sodeč po norem izsiljevanju, ki smo mu izpostavljeni, da bi priznali Kosovo, ukinili Republiko Srbsko in uvedli sankcije Rusiji, nas nočejo. Prej ko sprejmemo, da nas nočejo in da tja ne sodimo, bolje nam bo,« je nedavno v intervjuju za Večernje Novosti ocenil srbski notranji minister Aleksandar Vulin.

Na vprašanje, ali je po odkriti zahtevi Bruslja, naj Srbija uvede sankcije Rusiji in prizna Kosovo, napočil čas, da se Srbija odpove evropskim integracijam, je odgovoril pritrdilno.

»Ni vprašanje, ali želimo v EU, vprašanje je, ali EU želi Srbijo,« je dejal. »Sodeč po norem izsiljevanju, ki so mu izpostavljeni, da bi priznali Kosovo, ukinili Republiko Srbsko in uvedli sankcije Rusiji, nas nočejo. Prej ko sprejmemo, da nas nočejo in da tja ne sodimo, bolje nam bo.«

Prijateljstvo z Rusijo je za Srbe izjemnega pomena.

»Odnos do EU ni stvar čustev, ampak racionalnih odločitev,« je dejal Vulin in dodal: »Ali res mislite, da bodo Hrvati glasovali za vstop Srbije v EU brez drugih pogojev?«

Namignil je, da Evropsko unijo vodi politika nekdanjih nacistov, torej njihovih zaveznikov v drugi svetovni vojni.

»Z izstopom Velike Britanije iz EU je EU postala klub držav, ki so imele vsaj eno divizijo pred Stalingradom, in takšno politiko zdaj vodijo,« je opozoril Vulin.

Dejal je, da je bližina Moskve veliko pomembnejša od bližine Bruslja. »Menim, da je prijateljstvo z Rusijo največjega pomena in da brez tega tvegamo fizično izginotje Srbije,« je dejal minister Vulin. »Ko ni Rusije za mizo, tudi Srbije ni. Odnosi z Rusijo, Kitajsko in drugimi svobodnimi državami, ki nas sprejmejo brez izsiljevanja in pogojevanja, so prihodnost Srbije.«

Teh besed srbskega notranjega ministra, čeprav so bile izrečene že pred štirimi dnevi, večina zahodnih medijev ni povzela.

Nenavadno?

Morda med nekdanjimi in sedanjimi divizijami res ni tako velike razlike, kot bi nam to radi prikazali nekateri, ki v EU branijo evropske vrednote tako, da pomagajo - nacistom. 

Morda zato, ker razkrivajo žalostno resnico o sedanji politiki Evropske unije in njenih vodilnih politikov?

Tudi emblemi prostovoljcev iz vseh držav Evrope, ki se bahajo z oznakami SS zločinskih enot III. rajha v času II. svetovne vojne - povedo veliko.

Gre za vojno, v kateri so se, tako kot danes, vojaki Hitlerjeve armade prav tako borili na ruski fronti in proti Rusom.

Danes se v Ukrajini z zelo podobnimi simboli in z vojaki, ki imajo odkrito nacistične simbole bojujejo prav tako vojaki iz članic EU in ZDA - ter v zvezi NATO izšolani Ukrajinci.

Morda med nekdanjimi in sedanjimi divizijami res ni tako velike razlike, kot bi nam to radi prikazali nekateri, ki v EU branijo evropske vrednote tako, da pomagajo - nacistom.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek