REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Dvolično: Zakaj so mnenja Muska »politično vmešavanje«, politično vmešavanje Sorosa pa je zaželeno?

Dvolično: Zakaj so mnenja Muska »politično vmešavanje«, politično vmešavanje Sorosa pa je zaželeno?Macron brije norce, vojake pa v Ukrajini čakajo - kraterji... Vir: Posnetek zaslona, X

Komentar Elona Muska, da lahko Nemčijo reši samo še stranka AfD in njegov pogovor z voditeljico te stranke je razdelil Evropo in sprožil množico besnih komentarjev številnih politikov, predvsem iz Nemčije, Francije in Španije.

Predsednica italijanske vlade je sicer drugačnega mnenja in meni, da Muskove izjave ne predstavljajo vmešavanja v volitve v Nemčiji.

Kaj je torej »dovoljeno« zaradi »svobode govora« in kaj je »vmešavanje« se znova v veliki meri ocenjuje po političnih simpatijah vplivnih, ne pa pa na podlagi objektivnih kriterijev.

Kaj je torej »dovoljeno« zaradi »svobode govora« in kaj je »vmešavanje« se torej znova v veliki meri ocenjuje po političnih simpatijah vplivnih, ne pa pa na podlagi objektivnih kriterijev.

Komentarji izjav Elona Muska so zato predvsem razkrili dvoličnost evropskih politikov in medijev.

Tudi slovenski mediji so polni obsodb »vmešavanja« ameriškega milijarderja v evropske politične procese in obrambe »evropske suverenosti.«

Najbolj oster v mednarodni areni pa je bil francoski predsednik, ki mu vlade padajo ena za drugo, voljo ljudi pa še vedno – ignorira.

»Če bi nam kdo pred desetimi leti povedal, da bo lastnik enega največjih družbenih omrežij na svetu podpiral novo reakcionarno internacionalo in se neposredno vmešaval v volitve, tudi v Nemčiji, tega ne bi verjel. Kdo bi si lahko predstavljal kaj takega?,« je dejal Emmanuel Macron.

Kmalu se je oglasil znani ekonomist Branko Milanović, ki je zapisal: »Zakaj torej Musk kot zasebnik ne sme posegati v zunanjo politiko, Soros pa kot zasebnik sme financirati na stotine političnih organizacij v tujini?,« je vprašal.

»Povedal bom direktno: ko Elon Musk izpostavi vprašanja in deli mnenja o britanski politiki, se to imenuje 'vmešavanje in vpletanje' v politiko Združenega kraljestva.

Ko pa George Soros financira britanske politične organizacije, se to imenuje 'reševanje Združenega kraljestva in izobraževanje britanske javnosti,'« je dvojne kriterije evropskih voditeljev razkril drug komentator.

Na to sprenevedanje se je odzvala tudi tiskovna predstavnica ruskega zunanjega ministrstva Marija Zaharova.

Marija Zaharova med nastopom Vir:X
Vir: Posnetek zaslona, X

»Z drugimi besedami, ko se je isto družbeno omrežje imenovalo Twitter in je bilo neposredno uporabljeno ne le za vmešavanje v volitve, temveč tudi za organizacijo 'barvnih revolucij' in 'arabske pomladi' – v bistvu spremembe režimov v številnih državah – je bil Pariz ne samo brez skrbi, temveč je aktivno podžigal in podpiral te procese. Zmotilo jih ni niti, da je to pozneje sprožilo migracije stotisočev beguncev v Evropo, tudi v Peto republiko, kar je sprožilo porast ekstremizma in terorizma brez primere.

Z drugimi besedami, ko se je isto družbeno omrežje imenovalo Twitter in je bilo neposredno uporabljeno ne le za vmešavanje v volitve, temveč tudi za organizacijo 'barvnih revolucij' in 'arabske pomladi' – v bistvu spremembe režimov v številnih državah – je bil Pariz ne samo brez skrbi, temveč je aktivno podžigal in podpiral te procese.

Bodimo pošteni! Dogodke v Egiptu in Tuniziji še danes imenujemo 'Twitter revolucije'. In ne pozabimo Zuckerberga, ki je med temi dogodki odigral svojo vlogo s svojo platformo.

Pariz tudi ni nasprotoval odkritemu spodbujanju rusofobije na Twitterju, pozivom k ubijanju Rusov ali 'odpovedi' ruske kulture.

Zavrnitev administracije Twitterja, da bi upoštevala zakone različnih držav in odstranila nezakonite vsebine, vključno z ekstremističnim gradivom, prav tako v preteklosti nikoli ni bila predmet kritik evropskih prestolnic.

In da niti ne začnemo s politikami moderiranja teh ekstremističnih platform! Do danes nihče ne more razvozlati skrivnosti fraze 'smernice skupnosti' (Twitterja in Facebooka), po kateri so bili izbrisani računi političnih in javnih osebnosti, zgodovina na novo napisana, slovnična in črkovalna pravila pa prilagojena režimom in političnemu ozračju trenutka. Netransparentnosti promocije vsebine in njenega zatiranja je prav tako nekaj, kar se vsi dobro spominjajo.«

»Toda zdaj, ko se je socialno omrežje preimenovalo v X in se je spremenila njegova politična usmeritev, je to nenadoma postalo razlog za skrb?

Natančno to je 'na pravilih temelječ svetovni red', ki ga tako goreče spodbuja zahodni liberalizem.

Nenavadno je, da se zdi, da Macron ne uživa v življenju po pravilih, ki jih je zagovarjal toliko let,« je s kančkom cinizma sklenila Marija Zaharova.

Na podobno dejstvo pa opozarja tudi Sahra Wagenknecht, ki poudarja, da se v ZDA obnašajo do Nemčije kot do svoje kolonije.

Ob tem Bill Gates financira glavne nemške medije (Spiegel), Soros pa Corectiv in Compact, ki sta se podprta s strani levih strank in Zelenih zelo vmešavala v nemške volitve.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek