sreda, 05. februar 2025 leto 30 / št. 036
Zelenski zahteva članstvo Ukrajine v Natu po hitrem postopku, iz Bele hiše dobil hladen tuš
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski nadaljuje po isti poti - tisti, ki je njegovo državo tudi privedla v katastrofo, uničenje in izgubo številnih ozemelj na vzhodu države.
Sporočil je namreč, da bo Ukrajina uradno vložila prošnjo za vstop v NATO po hitrem postopku.
Istočasno je zavrnil pogajanja z Rusijo.
Is that a green screen?
— KorChar (@KorChar76) September 30, 2022
No wind, no movement in trees or sunlight/clounds/shadows.
Kot pravi, sta tudi Finska in Švedska podobno začeli postopek pridruževanja Natu, zato je prav, da enako stori tudi Ukrajina.
Good point!
— Ray Jackson (@RayJack62496046) September 30, 2022
Kot je zatrdil Zelenski kmalu po tem, ko je Vladimir Putin podpisal dokumente o priključitvi štirih ukrajinskih regij in Ukrajino pozval, naj položi orožje, se Kijev z Moskvo ne bo pogajal, dokler bo na oblasti Putin.
»Ukrajina se ne bo pogajala z Rusijo, dokler bo Putin predsednik Ruske federacije. Pogajali se bomo z novim predsednikom,« je dejal Zelenski v video posnetku, objavljenem na družbenih omrežjih.
Na ruskih medijih so objave Zelenskega pospremili s posmehom.
This video of Zelensky dancing never gets old. Putin is in some REAL trouble. Zelensky has on his tights and high heels watch out Putin you're going to get your butt kicked! #Zelensky pic.twitter.com/NJ4zQ6WS9Y
— REBEL RENEGADE (WORLDWIDE RECESSION HAS STARTED) (@BradStewart347) September 27, 2022
Po besedah Zelenskega Putin namreč »ne ve, kaj sta dostojanstvo in poštenost.«
»Dejansko smo že v Natu. Pravzaprav smo že dokazali, da smo združljivi s standardi zavezništva, ki so resnični za Ukrajino, resnični na bojišču. Drug drugemu zaupamo, si pomagamo in se ščitimo. To je zavezništvo,« je dejal Zelenski.
Da je Zelenski zelo kompatibilen s standardi, ki veljajo na Zahodu, pa kaže tudi fotografija iz leta 1999.
Glede članstva v zvezi NATO je Zelenski sicer dejal, da želi dobiti status »pospešeno.«
Why has the #EU shown no appetite for Diplomacy and Dialogue to try end this War? There are Reports that #NATO Powers have deliberately prevented negotiations between Ukraine + Russia, succeeding on more than one occasion - What has happened to the European Union for Peace...? pic.twitter.com/hWhllGXNkt
— Mick Wallace (@wallacemick) September 30, 2022
»Pravzaprav danes Ukrajina zahteva, da se to zgodi de iure. Pospešeno. S podpisom prošnje Ukrajine za pospešeno članstvo v Natu bomo naredili odločilen korak,« je poudaril ukrajinski predsednik.
#Selensky will in die NATO? Dieser korrupte Typ stellt Antrag auf NATO-Beitritt - Ist die NATO nicht ein Bündnis von Demokratien? Ist die Ukraine eine Demokratie der einfach ein #Spiegelbild von Russland einschließlich der '#Präsidenten? @focusonline
— Alles, was Recht ist - Familienrecht ist... (@Scheidungstipps) September 30, 2022
Kmalu zatem se je oglasila Bela hiša in sporočila, da po mnenju ameriške vlade »zdaj ni čas za proces sprejema Ukrajine v NATO«, in da se ga je treba »lotiti ob drugem času.«
#Germany #Ukraine
— TheEqualizer (@ColoniumKoeln) September 27, 2022
Friedrich #Merz, leader of the largest German opposition party #CDU and successor to Angela Merkel, accuses Ukrainians in Germany of exploiting our social system and that many Ukrainians are not really in need of protectionhttps://t.co/wq0Q4GoMbc
Vse kaže, da se je ukrajinski predsednik po navodilu svojih ameriških gospodarjev odločil, da pred pogajanji z Rusijo še nekoliko zmanjša obseg in število prebivalstva Ukrajine.
Po ocenah ruskih vojaških strokovnjakov bo ta postopek sedaj trajal najmanj eno leto, verjetno pa še dlje.
Pri zalogah sveč, drv in ostalih za preživetje v Evropski uniji nujnih pritiklin bi bilo zato dobro, če prebivalci EU in politiki ne bi več razmišljali samo o preživetju ene zime, pač pa bolj dolgoročno.
Tako kot vsa Evropa? Katera država bo prva kjer bo Vodja zamahnil s čarobno paličico, da se bosta začela cediti med in mleko (elektrika in plin)?
— Darko Vršič (@DarkoVrsic) September 30, 2022
Peči na trdo gorivo v večstanovanjskih stavbah se v tem trenutku morda zdijo še nekoliko preveč radikalna rešitev, toda izkušnje iz vojnih območij kažejo, da se takšne investicije dolgoročno še najbolj splačajo.