sreda, 27. november 2024 leto 29 / št. 332
Ameriški pritiski neuspešni: Huawei že z 91 pogodbami za 5G
Ameriški pritiski k blokadi kitajskega velikana očitno ne delujejo. Huawei ima namreč podpisanih že 91 pogodb za 5G, od tega 47 v Evropi, in tako ostaja vodilni dobavitelj opreme za 5G.
Kitajski tehnološki velikan je na čelu na vseh celinah, razen v Severni Ameriki, kjer ga zaradi varnostnih razlogov pri poslovanju z ameriškimi podjetji omejuje administracija. Ta pritiska tudi na zaveznice, da bi Huawei izločile iz tekme za razvoj omrežij pete generacije.
Kljub temu se kitajskemu velikanu vrata za vstop za sodelovanje pri vzpostavljanju 5G drugod po svetu odpirajo. Število podpisanih komercialnih pogodb za omrežja pete generacije so letos glede na lani povečali še za 30.
Huawei launched many new #5G innovations at its #5GBringNewValue event last week, but what impact will they have on the tech industry in the Middle East? Four telco and ICT analysts share their key takeaways. More details here: https://t.co/rXJ7zx95Nz pic.twitter.com/ETp4QhCEMZ
— Huawei (@Huawei) February 24, 2020
Poleg tega so v Huaweiu napovedali, da bodo v prihodnjih petih letih v Združenem kraljestvu vložili več kot 18 milijonov evrov v inovativne 5G projekte.
Na Otoku so namreč kljub ameriškim opozorilom prejšnji mesec odločili, da bodo Huaweiju dovolili vstop v 5G infrastrukturo, a ne za »občutljive dele« omrežja.
Pričakovati je, da bo imela ta poteza simbolni pomen za tiste države, ki še tehtajo svojo odločitev glede kitajskega velikana.
Ta ima po navedbah strank najnaprednejšo tehnologijo.
»Naše stranke pravijo, da smo leto ali dve ali celo več let pred konkurenco. Verjamem, da je to zato, ker usmerjeno vlagamo v raziskave in razvoj,« je v pogovoru za BBC povedal direktor za tehnološki razvoj v poslovnem segmentu operaterjev Paul Scanlan.
U.S. urges EU to use 5G by Ericsson, Nokia, Samsung, seen on par with Huawei https://t.co/OJ2MWUjR4P pic.twitter.com/WWwaNAaBSl
— Reuters (@Reuters) February 19, 2020
Pri Huaweiu so sicer napovedali, da bo poslovno leto 2020 težje od lanskega, a za zdaj kaže, da vsaj koronavirus ne bo imel večjega vpliva na poslovanje.
Po trditvah podjetja tovarne na Kitajskem nadaljujejo proizvodnjo, tako dobava 5G opreme ne bo motena.