REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Zahodnjaki so jim dali le pet odstotkov, predsednik Nigerije pa je sodelavec mafije: Prigožin pojasnil bistvo spora v Nigru

Zahodnjaki so jim dali le pet odstotkov, predsednik Nigerije pa je sodelavec mafije: Prigožin pojasnil bistvo spora v NigruJevgenij Prigožin, lastnik Wagnerja je podal oceno situacije v Nigru. Francoska vojska je dobila mesec dni, da se pobere iz države, razkrito je tudi, da je nigerijski predsednik, največji afriški zagovornik napada na Niger - sodelavec mafije. Vir: Posnetek zaslona, Twitter

Jevgenij Prigožin, lastnik zasebnega vojaškega podjetja Wagner, ki je v zadnjem času, po spodletelem uporu zgladil svoje spore z vodstvom Rusije, medtem ko je njegovo podjetje še vedno zelo dejavno v več afriških državah (in je bilo s strani vojaškega vodstva Nigra že pozvano k podpisu sporazuma o sodelovanju) je podal svojo oceno situacije v tej državi.

Wagner je medtem že začel operacijo zaščite glavnega mesta Nigra.

Medtem so podporniki vojaškega udara organizirali veliki miting na centralnem stadionu v glavnem mestu, vojska pa je ob izteku ultimatuma skupine afriških držav ECOWAS, ki deluje pod taktirko Zahoda oziroma nekdanjih kolonizatorjev, dala francoski vojski 30 dni časa, da zapustijo Niger - kar je Francija zavrnila.

Medtem je Grayzone objavil dokumente iz ZDA, ki kažejo, da je bil predsednik Nigerije, najbolj oster zagovornik napada na sosednji Niger dolga leta vodja pranja denarja iz prodaje heroina za mafijo v Chicagu.

Prigožin je ob tem pojasnil, kaj je bistvo sporov, zaradi katerih je prišlo do vojaškega udara v Nigru: »Odgovoril vam bom, kaj je osnova za zamenjavo oblasti v Nigru. Osnova je ekonomija. Prebivalstvo Nigra je bilo dolgo časa pahnjeno v revščino.

Francoska vojska je dobila mesec dni, da se pobere iz države, razkrito pa je tudi, da je nigerijski predsednik, največji afriški zagovornik napada na sosednji Niger - sodelavec mafije.

Na primer, francosko podjetje, ki je pridobivalo uran, ga je prodajalo na trgu za 218 dolarjev, vendar je Nigeru za to plačalo le 11 dolarjev. Z vlagatelji lahko brez težav delate v razmerju 50-50 ali 30-70 (odstotkov). Vendar je nezaslišano, da avtohtonim prebivalcem države, ki so bili rojeni v tej državi, ki živijo v tej državi in ki pričakujejo, da bodo državni viri pripadali njim, kot piše v ustavi, daste samo 5 odstotkov bogastva, ki ga pridobite.

Da bi prikrili te gospodarske zločine, je državo preplavilo ogromno teroristov. To ogromno število teroristov bi teoretično moralo obvladati ogromno število različnih enot, ki so jih financirali OZN, Evropska unija, Američani, Britanci in kdorkoli drug, ki jih je financiral. In zato je bilo prebivalstvo Nigra, ki bi moralo biti svobodno in srečno zaradi gospodarskih priložnosti v svoji državi, oropano in da bi molčali, so ga ob tem še držali v strahu.«

»Desetletja so jih držali v strahu, da bi pokazali, da so ti tatovi in roparji nujni na ozemlju države, mislim na zahodne države, kot so Francija, ZDA in druge, pa so tja poslali množico vojakov, ki niso naredili ničesar in so prejeli gromozansko vsoto iz državnih proračunov, ki so bili tudi poneverjeni na različnih ravneh.

In tako je bila preobrazba v Nigru preprosto nujna

»Moč, ki je bila v rokah Bazouma (odstavljenega predsednika Nigra) in njegovih pajdaših, je bila uporabljena za prikrivanje tega, kar je roparski koaliciji omogočilo, da ostane na ozemlju Nigra. To je vse.

Zato je to osvobodilni boj, osvobodilno gibanje za samostojnost te države in Bog jim daj uspeha in vsega, kar potrebujejo,« je sklenil Prigožin.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek