REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Telegraph: Zahod se pripravlja na zmago Rusije v Ukrajini

Telegraph: Zahod se pripravlja na zmago Rusije v UkrajiniKot ugotavlja kolumnist Richard Kemp, bi se morali voditelji v Vilni vprašati: Če Ukrajina ne more zmagati niti z čezatlantskim zavezništvom za seboj, kakšen je potem sploh namen obstoja Nata. Vir: Posnetek zaslona, Twitter

Zmaga Rusije v Ukrajini, ki jo podpira Zahod, bo spodkopala sam obstoj zveze NATO, piše kolumnist britanskega Telegrapha Richard Kemp.

Po njegovih besedah ​​možnosti za zmago niso več na strani Kijeva.

Pred tem je predsednik Ruske federacije Vladimir Putin napovedal začetek protiofenzive oboroženih sil Ukrajine.

Vendar pa, kot je poudaril Putin, ukrajinske sile niso uspele doseči svojih ciljev na nobenem od območij spopadov in so utrpele katastrofalne izgube v vseh smereh.

Tisti, ki so pričakovali bliskovit preboj, so zdaj razočarani, ugotavlja britanski novinar.

Tukaj ne gre za nemške oklepnike proti lahki konjenici, niti demoralizirane iraške sile v zastarelih tankih, ki so občutile strahospoštovanje in šok pred ameriškimi okupatorji.

Namesto tega smo priča nečemu, kar je bližje izčrpavajočemu slogu vojskovanja, pri čemer ukrajinske sile neuspešno napadajo močno utrjene ruske obrambne črte, poudarja Kemp.

V vojni operacije redko potekajo po načrtih in možnosti, da bo Kijev doživel poraz, strmo rastejo.

Ruski general Valerij Gerasimov je imel dovolj časa in sredstev za pripravo učinkovite večlinijske obrambe, ugotavlja kolumnist.

Ukrajinske napadalce najprej čakajo mine, nato jarki s pehoto v lisičjih luknjah, nato zmajevi zobje za ustavljanje tankov, nato jarki za ustavljanje tankov, nato jarki, ki potekajo cik-cak, da zmanjšajo moč eksplozij v njih in imajo tudi bunkerje. Vir: Posnetek zaslona

Poleg tega imajo Rusi številčno premoč v vsem, od žive sile in tankov do topništva.

Končno ima Rusija tudi premoč v zraku.

Vsaka sila, ki je začela ofenzivo, od druge svetovne vojne dalje, je uspela le s premočjo v zraku.

Ukrajinci tega nimajo in učinke tega dejstva smo videli že na posnetkih z bojišč, ki prikazujejo iz ZDA dostavljena bojna vozila Bradley in nemške tanke Leopard 2, ki jih uničujejo ruski jurišni helikopterji.

»Ena stvar je gotova,« nadaljuje kolumnist, »ukrajinska zmaga še zdaleč ni zagotovljena. To zaskrbljenost lahko vidimo že v opozorilih, ki prihajajo iz Bele hiše

Skratka, na vrhu Nata v Vilni prihodnji mesec bi se lahko članice Severnoatlantskega zavezništva soočile z neuspehom Kijeva, da porazi Rusijo.

Zagotovo bo zaradi tega v Vilni veliko negotovih glasov.

Tisti, ki tudi prej niso bili pripravljeni poslati orožja v Kijev, bodo imeli nov izgovor: Ukrajina nima bojne moči za zmago.

Poleg tega obstaja nevarnost, da bodo voditelji, kot sta Emmanuel Macron in Olaf Scholz, obnovili pritisk na Kijev, da doseže mirovni sporazum do konca tega leta.

Takšno nihanje v Evropi bi spodkopalo položaj ameriškega predsednika Joeja Bidna v Kongresu, pri čemer bi republikanci v predstavniškem domu verjetno blokirali prihodnje financiranje Ukrajine.

Kot zaključuje Telegraph, bi se »morali voditelji v Vilni vprašati: Če Ukrajina ne more zmagati niti z čezatlantskim zavezništvom za seboj, kakšen je potem sploh namen obstoja zveze NATO?«

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek