REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Kdo pravi, da je len? Trump se je burno odzval na objavo njegovega dnevnega razporeda, ki je izzval posmeh

Kdo pravi, da je len? Trump se je burno odzval na objavo njegovega dnevnega razporeda, ki je izzval posmehAmeriški predsednik Donald Trump med produktivnim izkoriščanjem "izvršnega časa"

Ameriški predsednik Donald Trump se je nervozno odzval na kritike, da je njegova časovnica dnevnih obveznosti preveč – sproščena, poroča News.com.

»Dejstvo je, da je moj delovnik verjetno daljši od večine predsednikov pred mano,« se je na hudomušne in cinične zapise v domačih in tujih medijih o urniku aktualnega predsednika ZDA odzval Trump s sporočilom - kakopak -, prek Twitterja.

Poudaril je še, da je v Ameriki »vladal kaos,« ko je prevzel dolžnost predsednika. Tako sebe prepoznava v vlogi rešitelja.

60 odstotkov Trumpovega delovnika je namenjeno t. i. »izvršnemu času«.

»Nisem imel druge izbire, kot da podaljšam delovnik in delam zelo dolgo,« je pojasnil predsednik ZDA.

Ameriški portal Axios je namreč pred kratkim objavil zaupni Trumpov poslovni dnevnik za pretekle tri mesece, ki razkriva, da je 60 odstotkov njegovega delovnika namenjeno t. i. »izvršnemu času«.

Gre za faze v delovniku brez strogo določenih obveznosti, med katerimi predsednik telefonira, zajtrkuje, tvita in predvsem - gleda televizijo.

Uradni termini (za seje, srečanja z uradniki ...), torej vsebinsko pravi delovnik pa se praviloma začne šele ob 11 uri dopoldan ali pa celo pozneje.

Donald Trump tvita

Axios je tudi opozoril, da je bil razpored dnevnih obveznosti denimo nekdanjega predsednika ZDA Georgea W. Busha določen že mesece vnaprej in da je vsak dan prihajal v službo že ob 6.45 uri, medtem ko je bil načrt dela njegovega očeta in predhodnika v Ovalni pisarni Georgea H. W. Busha razdeljen na 10-minutne intervale.

Že na podlagi predsednikove pričeske in porjavelosti njegove kože se lahko sklepa, ali si je pred prvim sestankom urejal lase ali pa nanašal kremo, da bi dobil videz zagorele barve kože.

Barack Obama pa je običajno imel šest sestankov na dan.

Trumpov razpored njegovih poslovnih obveznosti je zato povzročil plaz posmehljivih odzivov tako v javnosti kot v medijih.

CNN je na primer komentiral, da se že na podlagi predsednikove pričeske in porjavelosti njegove kože lahko sklepa, ali si je pred prvim sestankom urejal lase ali pa nanašal kremo, da bi dobil videz zagorele barve kože.

Nekateri mediji opozarjajo, da je, kadar Trump ni na službenem potovanju, njegov razpored dnevnih obveznosti »manj obremenjen kot urnik cicibana.«

Poleg tega, da je želel izpostaviti svojo poslovno vnemo, je Trump menil, da je ljudstvu potrebno posebej pojasniti, kaj pomeni »izvršni čas.«

»Takrat praviloma delam, ne počivam,« je zapisal v tvitu in poudaril, da je treba na ta čas gledati »pozitivno, ne negativno.«

Toda urniki so pokazali, da pred televizorji preživi še več časa in da se včasih umakne tudi v rezidenco, da ga drugi pri gledanju televizije - ne bi opazovali.

To je še en v vrsti Trumpovih spodrsljajev, ki razveseljujejo občinstvo tako na družbenih omrežjih kot v medijih.

Spomnimo, pred kratkim je zase celo zatrdil, da »nobenega predsednika, še od časa Lincolna, niso slabše obravnavali«.

Toda Abraham Lincolnprvi republikanski predsednik ZDA, je umrl v atentatu 14. aprila 1865, ko je v spremstvu žene gledal predstavo v gledališču…

Zato je seveda tudi ta Trumpova »domislica« izzvala salve smeha in komentarjev na družbenih omrežjih.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek