REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Bolgarski ponarejevalci denarja imeli tiskarno kar v hotelu

Bolgarski ponarejevalci denarja imeli tiskarno kar v hoteluVIR: Insajder.com

Včeraj so bolgarske oblasti razkrile, da so razbile eno največjih verig ponarejevalcev denarja (tako evrov kot dolarjev), ki so imeli tiskarno kar v hotelu v črnomorskem letovišču Sončna obala. 

Bolgarski specialci so to nedeljo vdrli v klet hotela, kjer so našli evrske bankovce v denominacijah po 100 in 500 evrov, kot tudi bankovce za sto ameriških dolarjev. Hkrati so preiskali še okoli 30 drugih objektov širom države. 

Skupaj so zasegli ponarejeni denar v nominalni vrednosti 11,5 milijona evrov in 2 milijonov dolarjev, pri čemer so nekatere bankovce že našli pripravljene za »uporabo«. 

Skupaj so zasegli ponarejeni denar v nominalni vrednosti 11,5 milijona evrov in 2 milijonov dolarjev, pri čemer so nekatere bankovce že našli pripravljene za »uporabo«. 

Namestnik vrhovnega državnega tožilstva Ivan Gešev je dejal, da je bila to »največja ilegalna tiskarna, ki so jo odkrili v zadnjih enajstih letih.« Ponarejevalci so imeli visokotehnološke tiskarske stroje, ki so izdelovali zelo napredne ponaredke, vključno z vodnimi žigi in varnostnimi nitkami. Zaplenjene bankovce so izročili tudi Interpolu za dodatno analizo. 

Nedeljska racija je bila rezultat desetmesečne preiskave, v kateri sta imela vodilno vlogo Europol in ameriške obveščevalne agencije. 

Policija je ponarejevalce dobila pri delu, ko so vdrli v hotelsko klet, nakar so aretirali štiri prisotne osebe. Nedeljska racija je bila rezultat desetmesečne preiskave, v kateri sta imela vodilno vlogo Europol in ameriške obveščevalne agencije. 

Po vstopu Bolgarije v Evropsko unije je ta vzhodnoevropska država postala ena največjih središč ponarejevalcev denarja, še posebej ameriških dolarjev. Več ponarejenega denarja pride le iz Kolumbije, Čila in Severne Koreje. Sprva so bolgarski ponarejevalci delali le na ameriških dolarjev, po vstopu v EU leta 2007 pa so začeli »tiskanje« evrov, še poroča nemški DW.
 

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek