REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

»Zaveda se, da je to njegova najbrž zadnja priložnost. Kot edini mehanizem za pot do cilja je zaznal totalitarizem«

»Zaveda se, da je to njegova najbrž zadnja priložnost. Kot edini mehanizem za pot do cilja je zaznal totalitarizem«Janša in Pivčeva

Na pronicljive besede nekdanjega Janševega ministra je spomnil Ciril Brajer.

Gre za pojasnilo, kaj aktualnega premierja in vodjo SDS žene v ekstreme.

»V treh mesecih, ki jih je zaznamovala še pandemija korona virusa, je Janša uspel uničiti vse, kar je moč uničiti,« je sklenil Miran Alešič.

Nekdanji poslanec Franci Kek pa opozarja, da bo Janezu Janši, »v takem tempu« kot spreminja medijsko krajino, uspelo v Sloveniji v slabem letu dni vzpostaviti sistem po zgledu na avtokratski režim Viktorja Orbana na Madžarskem oziroma diktaturo po modelu Aleksandra Vučića v Srbiji.

Če je kdo menil, da je s čistkami, ki jih neutrudno izvajajo Janševa vlada in njene oprode med vodilnimi v državni upravi in javnih inštitucijah, od Statističnega urada (SURS) prek medijev do Javne agencije za knjigo konec, se je žal krepko motil.

Zato Dušan Kočevar svari pred nevarnostjo, da nam vsem na očeh nastaja Slovenistan, tvorba po vzoru na brutalne režime z Vzhoda

Če sklepamo na podlagi zapisa vidnega politika iz vrst SDS, sta naslednja na vrsti »za odstrel« s funkcij Peter Svetina, varuh človekovih pravic in informacijska pooblaščenka Mojca Prelesnik.

Po drugi strani, vse kaže, da se stolček v vladi maje tudi sporni Aleksandri Pivec, predsednici stranke upokojencev DeSUS in kmetijski ministrici.

Mnogi so sicer mnenja, da je »neskončno bolj sprejemljivo, da gre DeSUS rakom žvižgat, kot da pogine petina čebel

Iz dneva v dan se vrstijo sporočila iz volilne baze stranke upokojencev, ki jo je Pivčeva s svojimi spornimi potezami očitno do skrajnosti razkačila.

Zdaj je - kljub zagotovilom Pivčeve, da jo podpira vodstvo stranke, torej tisti, ki so jo tudi zavihteli na ta položaj - kot beli dan jasno, da dolenjski, belokranjski in posavski člani DeSUS-a zahtevajo izstop iz vladne koalicije.

Da ni vse rožnato niti pri drugi koalicijski partnerici Janševe SDS je razkril Dimitri Sega.

Opisal je, kako je NSi klecnila pred izsiljevanjem svojega poslanca Jožefa Horvata, da bo prekmurski del stranke odcepil in priključil SDS, če stranka ne podpre Janševe koalicije.

Sega se je odzval na trditev, češ da so »pozivi k odstopu Jožefa Horvata pretirani.

»Je pa prav, da se zamisli, kako zelo je že JJ retorika vplivala nanj, da je na prvo žogo pomislil, da ga zasledujejo.«

Šef NSi Matej Tonin pa je poskusil zagovarjati svojega strankarskega kolega Horvata, kar se mu je kmalu vrnilo kot bumerang.

Na družbenih omrežjih so Tonina nemudoma spomnili na »izgubljeni kamion z maskami«

Pa tudi na dejstvo, da je vojska že šest let ocenjena z oceno nezadostno, on pa kljub temu, da je problem v usposobljenosti in pripravljenosti ljudstva - kuje načrte, kako čim več denarja iz državne blagajne porabiti za nakupe novega orožja.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek