sreda, 12. februar 2025 leto 30 / št. 043
Zakaj je Slovenija v stanju kolektivne psihoze: »Ko ima negovalke, nima postelj; ko ima postelje, nima negovalk.«
Slovenija drvi v vročo jesen, ki vse bolj spominja na »popolno nevihto«.
Slovenski predsednik vlade Janez Janša se glede tega ne sekira kaj posebej in se ukvarja s svojo priljubljeno dejavnostjo – nagovarjanjem svojih privržencev.
Ti ga poslušajo kakor v transu, tesno nagneteni eden ob drugega in brez zaščitnih mask. Le kaj bi lahko šlo narobe?
Pravljice, po vaše je sodelovanje podjarmljenje in diktatura! Ne bo vam uspelo domobrančki. https://t.co/qjxA8jTS8q
— Marko ne podpira te skorumpirane vlade! (@RebecMarko) August 29, 2021
Za vse žrtve je Janša že okrivil opozicijo in se za to, kar prihaja, ne sekira prav veliko.
V popolnem kaosu pa najbolje vlada.
In javnost izsiljuje ter izkorišča pandemijo.
— Miran Gaspari (@MiranGaspari) August 29, 2021
Njegova zahteva je preprosta: Ali mu bodo v ustavnem sodišču in opoziciji dovolili, da vlada z neustavnimi dekreti ali zelo raztegljivimi zakoni in na ta način pokrili tudi preteklo neustavno vladavino sedanje koalicije - ali pa bo veliko žrtev.
— Edzard Ernst (@EdzardErnst) August 28, 2021
V pravnem pogledu vlada in parlament namreč nista uspela popraviti Zakon o nalezljivih boleznih, zaradi česar vsi vladni ukrepi stojijo na majavih pravnih temeljih.
Nekateri opozarjajo, da je bilo tudi v času tako kritiziranega komunizma povsem drugače.
komunisti so v rekordnem roku, ki ga strokovni svet še danes občuduje, cepili skoraj 20 milijonov ljudi in bolezen zatrli v kali.
— ciril brajer (@CiroBrajer) August 27, 2021
brez mask, testov, enormne gospodarske in družbene škode in enormnih zaslužkov za posameznike. pic.twitter.com/HsUv7A60T6
Mnogi se čudijo tudi temu, da v Sloveniji ni mogoče spremeniti ustreznih zakonov.
Škoda le, da imamo Vlado brez jajc in volje urediti ustrezne zakonske podlage. Rajši se preko medijev prepirajo z Ustavnim sodiščem, kot da bi zavihali rokave. Norhavs.
— Tomaž Alič (@tomazalic) August 26, 2021
Na popolnoma nasprotnih bregovih o tem, ali pogoj PCT pravno sploh velja oziroma ali je lahko ustaven in zakonit sta tudi dva znana pravnika.
Kritiki državne samovolje na luknjičavo pravno podlago upravičeno opozarjajo, istočasno pa ima velika skupina anticepilcev v Sloveniji tako dobro osnovo, da nasprotuje vladi in zavrača uporabo pogoja PCT.
Se ne strinjam s cenjenim kolegom. Pogoj PCT ne pomeni diskriminacije in NI podlaga za vložitev kazenskih ovadb ali odškodninskih tožb. Nasprotno: ta pravna sredstva bi se lahko uporabila proti tistemu, ki iz malomarnosti koga okuži in ta zboli ali umre. https://t.co/3aGa5x83Gq
— Blaž Kovačič Mlinar (@KovacicMlinar) August 28, 2021
Situacija je tako naslednja: Vladni odloki so dejansko najbrž neustavni, ker imajo neustavno podlago.
Toda istočasno ti verjetno neustavni ukrepi veljajo, dokler jih ustavno sodišče ne bo, najverjetneje, znova odpravilo.
Za sprejem zakona je potrebno 46 glasov. Ker ima DeSUS novega predsednika, težko, da jih bo dobila. KUL bo pa tako ali tako proti.
— Vera _G (@EnaKranjica) August 26, 2021
In to je pravna osnova, s katere gre vlada v boj za višjo precepljenost in zmago v pandemiji.
To seveda kar kliče po katastrofi.
Ob tem pa bi država lahko pogoj PCT brez težav uvedla, enako kot ostale države po Evropi.
Toda le, če bi imeli opravilno sposobni parlament in vlado.
— Simon (@symeonus) August 28, 2021
Vendar vse prežema občutek popolnega nezaupanja.
Tudi zaradi izgube zaupanja, ki ga je z zlorabami položajev, nepravilnostmi pri nabavi zaščitne in druge opreme ter z neustavnem delovanjem povzročila sedanja vlada.
Se strinjam. Zato tudi verjamem, da je vir tega položaja naše družbe v izgubljenem zaupanju do institucij v strankarskih bitkah, ki so družbo razbila in potisnila v nesmiselne reakcije.
— Marijan Ličen (@marijanli) August 26, 2021
Dejstvo, da ima Slovenija »viseči parlament« in vlado, ki izkorišča kaos za vladanje brez parlamentarnega nadzora pa bo letos zagotovo privedlo tako do novih delitev in konfliktov v družbi, kot do hitrejšega širjenja okužb.
Ob tem v zdravstvenih domovih ni dovolj medicinskih sester, ministrstvo za zdravje pa se šele sedaj pogaja z njihovimi sindikati.
Barometer vzdušja #ČastniDoktor , 532. dan okupacije razuma: Socialistično! Ko ima negovalke, nima postelj; ko ima postelje, nima negovalk. Kadar ima oboje, skliče nujno sejo vlade in spremeni PCT pravila. Najbolj ga skrbi, da bo nekega dne zmanjkalo pacientov. PCT učinek: -2! pic.twitter.com/1ADahwSPF2
— Ferdo Falir (@ferdofalir) August 27, 2021
Ferdo Falir je zato povzel »barometer vzdušja v državi in ga opisal kot socialističnega.
»Ko ima negovalke, nima postelj; ko ima postelje, nima negovalk. Kadar ima oboje, skliče nujno sejo vlade in spremeni PCT pravila. Najbolj ga skrbi, da bo nekega dne zmanjkalo pacientov. PCT učinek: -2!,« je ocenil sedanje klavrno stanje v državi.
To je ta nov veter svežih idej v turizmu... ;)
— marko brumen (@multikultivator) August 29, 2021
To stanje pa bi lahko opisali še na nekoliko krajši način, s samo dvema besedama.
Ni treba imeti IQ 140, da bi razumeli kako se je zgodila kolektivna psihoza državljanov. Zavoženo obvladovanje epidemije in posledično, zaradi nezaupanja, potem še popolen fijasko cepljenja, je plod nesposobnosti vladne falange in njenih “interesov”. Rezultat: kolektivna psihoza! https://t.co/FGzl0AJskO
— Brane Gruban (Dialogos) (@brane_si) August 26, 2021
Kolektivna psihoza.
Prostovoljna kontrolna skupina, prvi rezultati:
— An dr. Až Zorko (@Andrazus) August 28, 2021
“Zakaj torej spet narašča število sprejetih bolnikov s covid pljučnico, ki potrebujejo kisik in nekateri umetno predihavanje? VSI, prav vsi, so necepljeni. Torej bi se lahko VSI, prav vsi, temu izognili.” https://t.co/TLBKWb2z4b
Psihoza, v kateri predsednik vlade očitno uživa.