REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Začelo se je v Reporterju, Jeretič dodal svojo izkušnjo: Carlova pa o "masterplanu" Türkovih in Pirc Musarjeve

Začelo se je v Reporterju, Jeretič dodal svojo izkušnjo: Carlova pa o

Znana obalna novinarka Evgenija Carl se na družbenem omrežju brani očitkov, potem ko so v reviji Reporter razkrili njene domnevno sporne družinske povezave na Občini Piran, kjer poteka postopek v zvezi z domnevno črno gradnjo družine Türk v Parecagu.

V Reporterju, ki je izšel 28. avgusta 2017, obalni novinarki Evgeniji Carl očitajo, da je zamolčala svoje domnevno sporne družinske povezave ob poročanju o domnevno črni gradnji družine Türk. Ob tem so izpostavili vodjo piranskega urada za okolje in prostor Manco Plazar, ki je soproga bivšega moža Carlove Borisa Kočevarja, s katerim ima Carlova sina. V Reporterju menijo, da se mora novinar, ki se pri določeni temi znajde v tovrstnem konfliktu interesov, izločiti.


Odvetnica: popravek statusa zemljišča ni bil opravljen

V dopisu medijem v zvezi z objektom Türkovih, njihova pravna zastopnica Nataša Pirc Musar navaja, da so kupili zemljišče, na katerem so gradili z veljavnim gradbenim dovoljenjem na stavbnem zemljišču, saj so za to imeli potrdila piranske občine z žigom in podpisom. Zanj so plačali komunalni prispevek in odškodnino za predhodno spremembo namembnosti. Legalizacijo naj bi Türkovim onemogočal popravek statusa zemljišča v grafičnem delu prostorskih aktov piranske občine, ki kljub, po besedah Musarjeve izpolnjenim pogojem, ni bil narejen.

Družinskih povezav Carlove na Občini Piran se je v kolumni na spletnem portalu Ekoper dotaknil Sebastjan Jeretič. Šlo naj bi za povezave, ki pomembno vplivajo na večino odmevnih novinarskih dosežkov Carlove. Kot navaja Jeretič, sicer kandidat za piranskega župana na zadnjih županskih volitvah, naj bi Carlova posnela prispevek s piranskima odvisnikoma, ki naj bi lagala, da jima je Jeretič obljubil denar, če bosta nabirala zanj glasove.


Jeretič o akciji v pol ure

Druga neprijetna izkušnja Jeretiča s Carlovo naj bi segala petnajst let nazaj, ko je bil piranski občinski svetnik in član uprave komunale. Civilna iniciativa naj bi zahtevala ureditev šotora za obisk Dedka Mraza pred piransko kavarno. Takratna županja Vojka Štular naj bi se s tem strinjala, pridobili naj bi potrebna dovoljenja, razen soglasja varuhov kulturne dediščine. Do zadnjega dne naj bi se upiral nekdanji mož Carlove, Kočevar. Zadnji dan naj bi županja ukazala izvedbo projekta, Kočevar naj bi zapustil pisarno, pol ure kasneje pa naj bi Carlova klicala na občino, da prihaja po izjavo županje.

Na Občini Piran naj bi se odločili, da bo izjavo dal Jeretič, ki je vodil projekt, s čimer naj bi se Carlova strinjala. Ko sta se srečala, naj bi ravno govorila po telefonu, Jeretič pa naj bi jasno slišal Kočevarjev glas, naj ga pusti in nabije županjo. Carlova naj bi se nato obrnila h Jeretiču in ga vprašala, zakaj bi ji pravzaprav dal izjavo on, saj hoče županjo.
Zgodba naj bi se sicer končala z Jeretičevo izjavo za televizijo, postavitvijo šotora in obiskom Dedka Mraza, ki je razveselil predvsem otroke.
Carlova je na Facebooku objavila zapis, v katerem navaja, da poskušajo Türkovi s pomočjo medijev obrniti javno mnenje v svoj prid in vnesti dvom v odločbe inšpekcij, da bi si kupili čas do sprejetja novega gradbenega zakona januarja prihodnje leto, ki jim bo omogočil legalizacijo, in do rušenja objekta ne bi prišlo. Pri svojem početju pa se poslužujejo diskreditacije novinarke.

Članek omogoča: REGIONAL OBALA

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek