četrtek, 12. december 2024 leto 29 / št. 347
Šarec: Želim srečo pri sestavljanju koalicije
Marjan Šarec je ob objavi izidov vzporednih volitev na današnjih predčasnih volitvah v DZ, ki njegovi Listi Marjana Šarca (LMŠ) napovedujejo drugo mesto in s tem prvo uvrstitev v DZ, izrazil veliko zadovoljstvo. Prvaku zmagovite SDS Janezu Janši pa je zaželel srečo pri sestavljanju koalicije.
Na vprašanje glede sestavljanja vladne koalicije je Šarec dejal: "Mi ne bomo klicali prvi, bomo pa počakali klic." Na vprašanje, ali se bo odzval morebitnemu povabilu na kavo, pa je dejal: "Če bomo klic prejeli, kavo spiti ni problem, povedali pa bomo tisto, kar smo že večkrat povedali." Šarec je pred volitvami dejal, da LMŠ ne bo šla v vlado s SDS.
Šarec je v politiko vstopil leta 2010, ko je postal župan Občine Kamnik. Po lanskih volitvah za predsednika republike Slovenije, na katerih se je prebil v drugi krog, kjer ga je premagal Borut Pahor, je naglo začela rasti tudi podpora stranki.
Javnomnenjske ankete pred volitvami so ji ves čas nakazovale visoko uvrstitev. Nekaj časa je imela celo najvišjo podporo med strankami, nato pa se je večinoma uvrščala na drugo mesto za SDS. Ob današnji oddaji glasu na volišču v Kamniku je Šarec dejal, da bodo najbolj zadovoljni, če bodo lahko sestavljali vlado, glede na to, da so nova stranka in še niso delovali na državni ravni, pa bodo zadovoljni tudi, če vstopijo v DZ.
Kot pojasnjujejo v LMŠ, so se za nastop na volitvah odločili, ker želijo sooblikovati sodoben razvoj države, ki temelji na znanju, solidarnosti, prevzemanju odgovornosti, sodelovanju, spoštovanju pravne in socialne države ter spodbujanju gospodarstva z visoko dodano vrednostjo, ki bo prijazno do okolja in ljudi ter trajnostno naravnano.
Da bi to dosegli, po njihovem prepričanju Slovenija potrebuje močno vlado, ki bo znala reči "ne" korupciji, ki bo v sodelovanju iskala rešitve za boljše življenje vseh generacij in spodbujala medgeneracijsko sodelovanje. Vlado, ki bo sprejemala predvidljivo in jasno zakonodajo ter skrbela za okolje, kulturno dediščino, rodovitno zemljo, gozdove in pitno vodo, so zatrdili v volilni kampanji.