REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Peko konoplijinih piškotov naročil inšpektor: Par poiskal pomoč v bolnišnici

Peko konoplijinih piškotov naročil inšpektor: Par poiskal pomoč v bolnišnici

Mariborski kriminalisti preiskujejo sumljivo peko piškotov v slaščičarni v Hočah. Predkazenski postopek vodijo zoper slaščičarja, 36-letnega Nika Štekarja in zoper sanitarnega inšpektorja Zlatka Babiča, poroča Večer.

Slaščičarju in inšpektorju naj bi policisti prišli na sled potem, ko sta ženska in moški pred nekaj tedni poiskala pomoč v mariborskem kliničnem centru. Povedala sta, kaj sta kritičnega dne zaužila. Med drugim naj bi ju šef slaščičarne pogostil s piškoti, v katerih je bila psihoaktivna snov oziroma kanabinoid.
Policisti naj bi opravili hišno preiskavo tako pri njemu doma kot v podjetju. Policisti so ugotovili, da piškoti s prepovedano substanco niso šli v prodajo, temveč so bili podarjeni. Maslo s THC-jem naj bi slaščičarju prinesel sanitarni inšpektor in ga prosil, naj mu speče piškote, poroča Večer. Štekar naj bi Babiču tako spekel kilogram piškotov, ki sta si jih razdelila. Polovico jih je inšpektor odnesel domov, slaščičar pa naj bi z njimi postregel poznane goste.

Po neuradnih informacijah Večera naj bi si inšpektor že nekaj let s konopljo lajšal težave z zdravjem. Poklicno sicer pregleduje ustreznost gostinskih objektov za predelavo živil.
Spomnimo, leta 2015 je pri Žalcu potekala delavnica o uporabi industrijske konoplje. 15 udeležencev je moralo ostati v bolnišnici. Večina jih je bila starejših od 50 let. Predstavili so jim konopljino olje, semena, moko in podobno. Med predavanjem so izdelke tudi poskusili in se zastrupili s čajem in piškoti. Posredovati so morali celo gasilci, saj so nekateri zaradi vplivov THC-ja splezali za kozolec, nazaj na tla pa se nismo mogli vrniti. Preiskava je pokazala, da je bila v nekaterih izdelkih indijska konoplja in ne industrijska.

Članek omogoča: REGIONAL OBALA

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek