REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

»Pahor pravi, da so vse institucije opravilno sposobne. Za začetek naj sebe kar odšteje!«

»Pahor pravi, da so vse institucije opravilno sposobne. Za začetek naj sebe kar odšteje!«Simbioza: Janša in Pahor. Vir: Twitter

Predsednik države Borut Pahor je v intervjuju za televizijo RTV Slovenija povedal nekaj svojih ocen o stanju, v katerem se nahaja Slovenija danes.

To stanje je po njegovem takšno, da v tej smeri nima smisla nadaljevati, po drugi strani pa se mu zdi, da država ni v krizi, saj ima vse institucije »opravilno sposobne.«

»Pahor pravi, da so vse institucije opravilno sposobne. Za začetek naj sebe kar odšteje,« je ob tem pikro ocenil Jure Poglajen.

Številni so se strinjali, da Pahor, kot običajno, ni povedal nič zares prelomnega.

Pri vsem tem pa se Slovenija nahaja v trenutku, ko se predsednik vlade ob molku Boruta Pahorja najbolj ukvarja ne s prihodnostjo države, pač pa - s preteklostjo.

Da je opravilno nesposoben sam je nato dokazal tudi s svojo bedasto odločitvijo, da odlikuje STA, državno trobilo, ki v 30-letni zgodovini ni napisala niti enega prelomnega novinarskega članka ali razkrila karkoli res pretresljivega, zdaj se pa nahaja v res težkem položaju zaradi spornih potez Janševe vlade.

Obenem bo Pahor odlikoval še italijansko dopisništvo RTV SLO in slovensko dopisništvo RAI, kar znova diši po diplomatskem mešetarjenju in nima zveze s prelomnimi dejanji na področju medijev.

Pri tem je Pahor 30 let po osamosvojitvi preprosto pozabil tudi na številne študentske, mladinske in druge medije, ki so ob koncu osemdesetih let res utirali pot svobodi.

Če ne bi bil takšna senca pravega predsednika, kot je, bi se lahko spomnil vsaj Radia Študent, ki danes zaradi finančnih blokad Janševe vlade prav tako umira, bil pa je dolgo časa prvi neodvisen medij v Sloveniji, v katerem so svoje delo začeli številni novinarji in uredniki, danes posejani po vsem slovenskem medijskem prostoru.

In to ni nenavadno, saj je bil kot del nomenklature Zveze komunistov Slovenije Borut Pahor tedaj na povsem drugi strani.  

Glede opravilne sposobnosti institucij pa je prišel dokaz o tem, da v tem trenutku res niso opravilno sposobne iz precej nepričakovane smeri.

Da bo potrebno v Državnem zboru, v kolikor bodo želeli res uspešno zamenjati Igorja Zorčiča najprej v poslanske klopi poslati predsednika stranke SMC je jasno razkril nekdanji poslanec DeSUS-a Robert Polnar.

»46. glas za zamenjavo predsednika DZ Igorja Zorčiča je mogoče pridobiti samo tam, kjer manjka. To je v poslanski skupini SMC in ta glas ima minister Zdravko Počivalšek, ki se mora vrniti v Državni zbor. Brez njega se zamenjava ne bo zgodila. Če se ne bo vrnil v DZ, sam ne bom glasoval,« je za Planet TV povedal poslanec Robert Polnar, izključeni poslanec DeSUS-a, ki podpira Janševo vlado.

Zdravko Počivalšek
Večni gospodarski minister Zdravko Počivalšek. Vir: Twitter

»Dvakrat sem gledal neverjetni politični diletantizem in tretjič pri tem ne bom sodeloval,« je v oddaji Ura moči, ki jo vodi Bojan Požar, dejal nekdanji poslanec DeSUS-a.

»Če že gremo v ponoven poskus postavljanja novega predsednika DZ, bi morali vsaj nominalno imeti tistih 46 glasov, ki jih koalicija realno lahko ima v DZ. Čeprav tudi to ne zagotavlja zanesljive razrešitve. Nikakor ne moremo posegati v to področje, če nimamo zagotovljenih vsaj 46 glasov,« je prepričan Polnar.

Po besedah poslanca SDS Franca Breznika pa je imela koalicija obljubljenih celo 47 glasov, vendar sta »dva poslanca igrala dvojno igro

To pa z drugimi besedami pomeni, da ima poleg predsednika države Slovenija skupaj z Državnim zborom trenutno že kar dve opravilno nesposobni instituciji…

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek