REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

»Logar je zgolj zlezel z ograje, na kateri je sedel in gledal, v katero smer bi bilo lažje sestopiti«

»Logar je zgolj zlezel z ograje, na kateri je sedel in gledal, v katero smer bi bilo lažje sestopiti«Anže Logar sicer res ni Janez Janša, to pa je, tako se zdi, tudi njegova edina »prednost.« Njegov politični prtljažnik je poln okostnjakov in starih zamer. To so mu bolj ali manj glasno povedali tudi številni komentatorji. Vir: Posnetek zaslona, X

»Če bi sodili po številu znakov in času, ki so ga izstopu Anžeta Logarja iz SDS zadnje dni namenili slovenski mediji, bi lahko mislili, da gre za prelomni dogodek v zgodovini demokratične Slovenije.

V resnici pa je Logar zgolj zlezel z ograje, na kateri je sedel od predsedniških volitev in gledal, v katero smer bi bilo lažje sestopiti. Ali nazaj med 'naše', če bi Janez Janša vendarle sprevidel, da mora razmišljati o nasledstvu, ali med 'vaše', ki imajo zadnjih nekaj ciklov precej nizke vstopne kriterije.« S temi besedami je Aljaž Pengov Bitenc ocenil zadnji »prelomni« dogodek na politični sceni v Sloveniji.

Gre za svojevrsten dogodek v mestu Gogi, ki pa ga v resnici sploh ni bilo.

Tako dolgo je bil član SDS in bil njene glede številnih zadev v Sloveniji zelo škodljive politike, da se res ne more predstavljati kot »nov kader.«

Da bo Anže Logar ustanovil svojo stranko je bilo jasno že najmanj od predsedniških volitev naprej, ko so mu zrasli politični apetiti in krila.

Anže Logar sicer res ni Janez Janša, to pa je, tako se zdi, tudi njegova edina »prednost.«

Tako dolgo je bil član SDS in bil njene glede številnih zadev v Sloveniji zelo škodljive politike, da se res ne more predstavljati kot »nov kader.«

Logarjev politični prtljažnik je poln okostnjakov in starih zamer.

To so mu bolj ali manj glasno povedali tudi številni komentatorji.

Skupina volivcev, na katero računa Logarjeva nastajajoča stranka pa je res izjemno majhen.

V SDS seveda niso veseli Logarjeve poteze, ker je očitno, da jim bo Logar odnesel vsaj del volivcev.

Podobno je tudi v NSi.

Drugje pa bo zanimanja zanj očitno precej manj.

Mnogi si seveda res želijo politika zmerne desnice, »ki se bo zavzemal za podjetnikom prijazno davčno politiko, manjšo javno porabo, optimiziran javni sektor, karkoli že to pomeni«, oziroma »modernega, varčnega in po možnosti ogljično nevtralnega politika zmerno konservativnega vonja in okusa. Oziroma tip politika, ki ga je slovenska politika krvavo potrebovala pred deset in več leti.«

Toda od človeka, ki se ob izstopu iz Janševe SDS rad napačno sklicuje na Johna D. Rockefellerja (»Ne bojte se odreči dobremu, da bi dosegli več«), ker je po 25 letih članstva prišel do »spoznanja, da je čas za naslednji korak«, res ni mogoče pričakovati česa bistveno novega in prelomnega.

Če je več, kot dve leti potreboval za izstop iz stranke SDS je jasno, da to ni človek odločitve, pač pa »ziheraš«.

Ki ob tem skrajnosti vidi v napačni smeri...

Slovenija pa v tem geopolitičnem trenutku potrebuje ljudi, ki bodo spoznali, da celotna EU pluje v napačno smer in da je ključna napaka podpora ameriški vojni v Ukrajini.

Tega pa niti Aljaž Pengov Bitenc, niti Logar in prav tako njihovi sopotniki še niso spoznali.

Logarjev izstop iz SDS zato ne predstavlja nič pomembnega.

Toda dolgoročno bi Logar lahko predstavljal svojevrsten napredek v primerjavi z Janšo.

In na to očitno stavi tudi del levice.

Ne glede na to pa se dejansko ni zgodilo prav nič takšnega, kar bi bilo v tem trenutku v korist največjemu številu prebivalcev Slovenije.

Danes bi potrebovali ljudi, ki bodo znali Evropsko unijo, ki drvi v prepad, obrniti v drugo smer.

To pa Logar ni.

Logar je politik, ki lahko krmari takrat, ko je glavna smer že začrtana.

Ziheraš, ki je v prelomnih trenutkih neuporaben.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek