REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

»Kakšna država smo - otvoritve neke čakalnice so se udeležili: predsednik vlade in 4 ministri. Časa imajo na pretek!«

»Kakšna država smo - otvoritve neke čakalnice so se udeležili: predsednik vlade in 4 ministri. Časa imajo na pretek!«Brezdelje: Janša v družbi 4 ključnih ministrov na otvoritvi potniškega terminala, ki bo začel obratovati šele 1. julija. Vir: Twitter

Na razburjanje nekdanjega novinarja, nato pa vodje službe za stike z javnostjo pri Slovenski demokratski stranki (SDS), zdaj pa zaposlenega na Ministrstvu za kulturo nad Slovensko tiskovno agencijo (STA), ker ob novici z odprtja novega terminala na ljubljanskem letališču ni objavila fotografijo, ki bi bila po godu aktualne vlade in prvega med ministri, so številni spomnili, da v resnici ne Janez Janša in ne njegova ministrska ekipa nimajo ničesar z investicijo 21 milijonov evrov, na katero se je Miro Petek skliceval.

Že bežen pogled na ministrski zborček, ki se je postavljal pred kamerami ob odprtju novega potniškega terminala na letališču Brnik, ki so ga sestavljali premier ob štirici veljakov iz vladnih koalicijskih strank: Zdravku Počivalšku (SMC), Mateju Toninu in Jerneju Vrtovcu (NSi) ter Alešu Hojsu (SDS) - je sprožil vrsto vprašanj.

Bistvo sta strnila Ivan Maček Novak in Alenka Valher.

»O tem, kakšna država smo, vam pove vse informacija, da so se otvoritve neke čakalnice za potnike udeležili: predsednik vlade in štirje ministri. Vključno s Toninom. Časa imajo na pretek,« je opozoril Maček.

Zdi se, da res nismo več daleč od trenutka, ko se bodo vladniki – v bližajoči se predvolilni vnemi – udeleževali vsake pasje procesije, pa čeprav bo morda šlo za odprtje javnih sanitarij…

Med prvimi je lonček k najnovejšem dosežku sedanje vladne ministrske ekipe pristavil šef SMC, večni gospodarski mnister.

Toda ob tem je Počivalšek mimogrede spomnil na svojo neslavno vlogo pri klavrni usodi Adrie Airways, nekdanjega nacionalnega letalskega prevoznika.

Krivico, ki je bila po Petkovem mnenju storjena Janševi vladi s strani STA, pa je z izvirno idejo poskusila popraviti kreativno naravnana uporabnica, ki je z namenom, da se odpravi to sramoto, predlagala, da se ob spornem članku prilepi fotografija, (ki jo je seveda priložila) na kateri dominira podoba premierja.

Na kritiko Mira Petka se je odzvala tudi STA, ki ga je poučila, da ni korektno, da se »zgraža nad delom organizacije, ki je vaša vlada že pol leta ne financira.«

Ob tem je vodstvo STA problematiziralo tudi dejstvo, da najbrž gre za vnovično krajo intelektualne lastnine s strani vladajočih, kot je to včeraj morala priznati NSi, ki je zlorabila fotografije znanih slovenskih športnikov za pritlehno politično propagando.

V tem duhu so iz STA naslovili vprašanje na vlado, »od kod pa vam dostop do omenjene novice STA, glede na to, da na Ministrstvu za kulturo nimate dostopa do servisa STA?«

Na koncu so komentatorji spomnili Petka na dejstvo, da ima desnosučna vlada »svojo fašistično NTA, pa naj tam bere novice.«

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek