REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Interpelacija zoper delo vlade, »domišljijski spis« SDS: »Še vložene kisle kumarice z njihove strani bi bile vprašljive!«

Interpelacija zoper delo vlade, »domišljijski spis« SDS: »Še vložene kisle kumarice z njihove strani bi bile vprašljive!«Kisle kumarce po Janševo. Vir: Posnetek zaslona, Twitter

SDS je vložila zahtevo za interpelacijo vlade.

Kot običajno se v naboru očitkov pojavlja cela vrsta nesmiselnih obtožb – od ukinitve »muzeja osamosvojitve« do domnevnih kršitev ustave, pritiskov na medije in tako naprej.

Vse skupaj naj bi bilo celo odziv na zahteve VSO, »združenja za vrednote slovenske osamosvojitve«, namero pa je Janez Janša oznanil kar pod Planico, ki je sicer tradicionalno mesto, kjer slovenski navijači skupaj spodbujajo slovenske skakalce in se med seboj ne delijo po politični plati.

Sedemindvajset poslancev SDS se je podpisalo pod očitke, ki niso utemeljeni in tudi ne bodo dosegli nikakršnega uspeha. »Časovnica« interpelacje pa kaže s kakšno opozicijo imamo opraviti – takšno, ki vladi sploh ne da možnosti, da bi delala, pač pa jo napada od prvega dne.

Zato si je težko zamisliti bolj očitno sliko poskusa vnašanja razdora v družbo.

SDS, ki nedavno ni podprla stranke NSi ob podobni interpelaciji kulturne ministrice nima praktično nobene možnosti za uspeh svoje pobude.

Vložili pa so jo seveda iz povsem »propagandnih« razlogov – da bi bili reflektorji javnosti vsaj nekaj časa usmerjeni v domnevno napačno ravnanje vlade.

Med glavnimi očitki so združitev dveh muzejev, vladno kadrovanje in po oceni SDS-a neustrezno odzivanje na razmere v zdravstvu.

Koalicija interpelacijo zavrača kot nepotrebno.

V SDS-u so prepričani, da so devet mesecev Golobove vlade zaznamovali slabo premišljeni ukrepi, kadrovanje in revanšizem.

Opozarjajo tudi, da je vlada Janeza Janše oktobra 2020 ustanovila urad za demografijo, vlada Roberta Goloba pa je kmalu »po prevzemu oblasti urad ukinila, zaposlene in sredstva pa prenesla na urad za oskrbo migrantov.«

 Ob tem navajajo, da imamo Slovenci v zadnjih desetletjih kljub lastni državi drastičen upad števila rojstev, kar nas danes uvršča med države z enim najstarejših prebivalstev na svetu.

Kisle kumare po Janševo
Kisle kumare po Janševo. Vir: Zajem zaslona, Twitter

SDS nadalje Golobovi vladi očita tudi »kulturni marksizem« oziroma težnjo, da se razgradi »vrednotni sistem zahodne civilizacije; v svojem programu ne skrivajo, da je njihov cilj razgraditi narod, družino, zasebno lastnino in svobodno podjetništvo.«

Vlada naj bi škodovala tudi svobodni gospodarski pobudi, nezakonito kadrovala v policiji, poskusila razvrednotiti osamosvojitev in tako naprej.

SDS je interpelacijo vložil s podpisi 27 poslancev in je pred vložitvijo ni ponudil v podpis nobeni drugi stranki.

V Levici so interpelacijo že označili kot »domišljijski spis.«

Janša je Golobu takoj po odhodu iz vladne palače s serijo nasprotovanj vladnim zakonom, med drugim takoj tudi zaradi zakona o vladi in nato referendumov – podelil nekaj udarcev izpod pasu, ki jih sam od drugih, »levičarskih vlad« - nikoli ni bil deležen.

Podobno ostre so tudi ocene dela komentatorjev, ki niso pozabili, kako je kadrovala prejšnja, Janševa vlada in kako so več kot dve leti izničitev učinkov tega kadrovanja in slabega upravljanja z državo zahtevali demonstranti na ulicah slovenskih mest.

Golobova vlada je sicer res naredila marsikakšno napako, toda pri tem ne smemo pozabiti, da ji je opozicija s proceduralnim metanjem polen pod noge sama ukradla najmanj šest mesecev dela.

Če k temu dodamo še tri mesece, ki si jih vsaka vlada zasluži ob začetku mandata, bi torej šele to pomlad lahko pričakovali od opozicije, da bo pričela resno kritizirati vlado – ne pa, da že takoj vlaga interpelacijo.

Sedemindvajset poslancev SDS se je zato podpisalo pod očitke, ki niso utemeljeni in tudi ne bodo dosegli nikakršnega uspeha.

»Časovnica« interpelacje pa kaže tudi, s kakšno opozicijo imamo opraviti – takšno, ki vladi sploh ne da možnosti, da bi delala, pač pa jo napada od prvega dne.

Na to je z ironično pripombo opozorila tudi komentatorka na Twitterju.

Janša pravi, da je Golobu ob predaji poslov dal tudi svojo telefonsko številko, a da »klica ni bilo«?

Za čas kislih kumar v medijih velja, da se začne - vsaj kar se novic tiče - poleti. V SDS pa se je sezona pomanjkanja začela celo pred pomladjo...  

Pozabil je dodati, da je Golobu takoj po odhodu iz vladne palače s serijo nasprotovanj vladnim zakonom, med drugim takoj tudi zaradi zakona o vladi in nato referendumov – podelil nekaj udarcev izpod pasu, ki jih sam od drugih, »levičarskih vlad« - nikoli ni bil deležen.

Kaže pa vse skupaj na še nekaj -, da jim v SDS res zmanjkuje pravih tem, s katerimi bi lahko pritegnile volivce.

Za čas kislih kumar namreč vsaj v medijih velja, da se začne - vsaj kar se novic tiče - poleti.

V SDS pa se je sezona pomanjkanja začela celo pred pomladjo...

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek