četrtek, 19. december 2024 leto 29 / št. 354
Kitajsko prepoved izvoza pomembnih zemljin bodo občutile vse veje vojske ZDA
Kitajska prepoved izvoza nekaterih mineralov v ZDA bo prizadela več kot tisoč ameriških obratov za proizvodnjo orožja, poroča South China Morning Post, ki se sklicuje na poročilo analitične družbe Govini.
China’s ban on critical minerals to be felt across ‘all branches’ of US military #Antimony @SCMPNews
— Admiral Antimony (@MetalofMilitary) December 17, 2024
"Analysis identifies more than 20,000 weapons parts that will be affected, including nuclear missiles, with naval systems most at risk"
https://t.co/oWN2LTjVYs
»Kitajska prepoved izvoza kritično pomembnih mineralov bi lahko prizadela več kot tisoč proizvodnih obratov za orožje v Združenih državah,« je zapisano v publikaciji.
Prepoved bo vplivala na proizvodnjo več kot 20 tisoč ločenih delov orožja, ki je v uporabi ameriške vojske, kar bo občutljivo za ameriške sile, poudarja besedilo.
China is just getting started with its own sanctions against the US.
— S.L. Kanthan (@Kanthan2030) December 4, 2024
The first list re: export control/ban had gallium, germanium, antimony etc.
There’s more: RARE EARTH MINERALS, tungsten, molybdenum, titanium, tin, indium, chromium, tantalum, niobium and cesium and so on. pic.twitter.com/x43knOwG23
V začetku decembra je kitajsko ministrstvo za trgovino objavilo, da je Kitajska okrepila nadzor nad izvozom blaga z dvojno rabo v ZDA, vključno s prepovedjo izvoza blaga, povezanega z galijem, germanijem, antimonom in supertrdnimi materiali.
Americans are about to learn a lot of chemistry very fast.
— S.L. Kanthan (@Kanthan2030) December 3, 2024
China just banned exports of many critical products to the US — such as gallium, germanium, antimony, some forms of graphite and more.
This comes after more US’ sanctions on semiconductors.
https://t.co/WOfFWyD5YR
Spomnimo, Kitajska je največji svetovni vir galija in germanija, ki se proizvajata v majhnih količinah, a sta potrebna za izdelavo računalniških čipov za mobilne telefone, avtomobile in druge izdelke, pa tudi za sončne celice in vojaško tehnologijo.
Tudi Evropska unija običajno pridobiva 71 odstotkov galija in 45 odstotkov germanija iz Kitajske.