torek, 19. november 2024 leto 29 / št. 324
Polovičarski mirovni protest v Ljubljani: Medijski mrk za kritike Zahoda in pozerski Rizman za dimno zaveso
V soboto so bile v Ljubljani protivojne demonstracije. Zbralo se je okoli 500 ljudi.
Mirovni, protivojni shod »Ne v mojem imenu!« je sicer potekal mirno, med kulturnim programom pa so navzoče nagovorili, kot so napovedali organizatorji: »dr. Anica KOS, psihiatrinja in pediatrinja, specializirana za duševno zdravje otrok, ena vodilnih strokovnjakinj za pomoč otrokom z vojnih območij, dr. Uroš LIPUŠČEK, dolgoletni novinar, publicist in urednik, Nataša POSEL, pravnica, direktorica društva Amnesty International za zaščito človekovih pravic, ddr. Rudi RIZMAN, univerzitetni predavatelj, sociolog in politolog, Marko HREN, matematik, civilnodružbeni aktivist in mirovnik, Eva MARN, mednarodna pravnica, civilnodružbena aktivistka in mirovnica, Aurelio JURI, novinar, nekdanji poslanec Evropskega parlamenta in Alessandro CAPUZZO, predstavnik mednarodne skupine 3. svetovnega pohoda za mir in nenasilje (3rd World March for Peace and Nonviolence International Team).«
Na shodu so govorili tudi drugi govorniki, na primer Ira Zorko.
Toda še bolj zanimivo je dejstvo, da se celo te demonstracije, ko gre za nastope govornikov, niso uspele izogniti običajnemu polovičarstvu, ki je za Slovenijo in nekatere druge pohlevne vazalne države Zahoda tako značilno.
Čeprav imamo v tem trenutku opraviti z več kot 50 vojnami v svetu je res, da imata vpliv na globalno dogajanje in potencial, da sprožita celo svetovni konflikt le dve – tista v Palestini, v Gazi in na Zahodnem bregu ter Libanonu, kjer Izrael izvaja etnično čiščenje in genocid ter konflikt v Ukrajini, ki je v bistvu posredniška vojna Zahoda proti Rusiji.
Toda večina govorov in protestov se je vrtela zgolj okoli vojne na Bližnjem vzhodu. Kritika je bila usmerjena proti Izraelu in svetovnim velesilam, predvsem ZDA, kar je sicer prav.
A molk zaradi drugega, veliko bližjega konflikta je bil prav tako zelo poveden.
Kar so govorniki povedali glede Bližnjega vzhoda je bilo seveda zelo na mestu, a odsotnost jasnega pogleda in obsodbe zahodne politike v Ukrajini je tudi te »mirovnike« razkrila kot polovičarje in geopolitične analfabete, ki celo v trenutku, ko se svet nahaja na pragu tretje svetovne vojne ne uspejo kritično opredeliti do vojne, ki so jim jo ZDA podtaknile na njihovem lastnem »dvorišču.«
V tem pogledu je popolno slepoto demonstriral še posebej Rudi Rizman in s tem dokazal, da ne seže niti do kolen svetovnim velikanom, s katerimi se rad hvali kot nekdanji član »Russlovega razsodišča.«
Dr. Jeffrey Sachs danes na primer nima prav nobenih težav s pojasnjevanjem vzrokov za vojno v Ukrajini, medtem ko jo je Rizman tudi tokrat, sledeč svoji zmedeni liberalni ideologiji, pripisal »Putinovi avtokraciji« in obenem ošvrknil še Viktorja Orbana, enega od redkih voditeljev držav EU, ki ima racionalna in uravnotežena stališča glede vojne v Ukrajini.
Takšni govori, kot je bil Rizmanov, zato prej služijo polaganju dimnih zaves za vojaški lobi in ameriški hegemonizem, ne pa razkrivanju tragičnih resnic.
— John MARTIN Lionel (@JohnMARTINLion1) November 17, 2024
Vse skupaj so sicer na svojem FB profilu zelo dobro opisali člani skupine Slovenija proti rusofobiji.
Takole je Matej Trontelj opisal vzdušje na protestu: »Danes smo se z ekipo iz skupine Slovenija proti rusofobiji podali na protest za mir. Hoteli smo sporočiti, da Rusija v ukrajinskem konfliktu ni agresor, ampak se brani proti zahodnemu imperializmu v obliki ukrajinskega nacifašizma, podobno, kot Palestinci bijejo NOB proti cionističnim genocidnikom.
Rusija se v okviru UN zavzema za priznanje Palestine, prav tako pa na Bližnjem vzhodu z vojaškimi intervencijami v pomoč muslimanskim državam redno intervenira proti radikalnim islamistom in ostalih hlapcem zahodnega imperializma.
Protesti so se pričakovano sukali predvsem okoli palestinske problematike. Z izjemo Aurelia Juria, ki je jasno povedal, da konflikt v Ukrajini ni bil enostransko sprovociran s strani Rusije, ampak je bil posledica dolgoletnega širjenja NATA proti mejam Rusije in arogance naše vladajoče kamarile, se noben ni upal podrobneje govoriti o Ukrajini.
'Gospod akademija', Rudi Rizman je v svojem moralizatorskem tonu, ki pritiče povprečnemu liberalcu, 'avtoritarca' Putina in Orbana izenačil z največjimi roparji, morilci, lažnivci in psihopati našega političnega mainstreama in (pričakovano) za to ni ponudil nobenega tehtnega argumenta.
Z izjemo intelektualnih pozerjev kot je Rizman, ljudje niso bili sovražni do našega skandiranja, razen peščice zafrustriranih opranoglavcev, ki so mrko gledali v našo stran ali pa nas poskušali žigosati za 'opravičevalce morije'.
Povedno je, da so dogodek obiskali tudi novinarji iz RTV in 24ur, ki so vestno fotografirali in intervjujali naokoli. Sam sem za 24ur podal izjavo. Pa vendar nas noben odmeven medij ni bil pripravljen objaviti v končnih skropucalih svojega nadobudnega dela. Niti v obliki slik.
Medijski mrk na tak način konstantno proizvaja ideološko enoumje in s tem zatira možnost alternativnih mnenj.
Mi se aktivno borimo proti informacijski vojni, ki jo proti proletariatu izvaja liberalna hegemonija.«
In May 2014 Aleksey Goncharenko, took part in the Odessa massacre, where 46 people were burned alive.
— Richard (@ricwe123) November 16, 2024
He was later elected to the Parliamentary Assembly of the Council of Europe.
These are the so-called "democrats" supported by the West.
See Ursula von der Leyen smiling.... pic.twitter.com/dcojAfKOXk
Res pa je, da so se vsaj prisotni na shodu obnašali precej drugače.
Kot je zapisal Žiga Pavšič: »Danes na shodu tudi v podporo našim bratom in sestram v boju zoper naciste. Na shodu tokrat tudi Spomenka Hribar. In čeprav se še vedno najde kakšen izgubljeni Ukrajinec, ki tečnari zaradi ruske zastave, so navzoči danes glasno odobravali našo prisotnost. Javno mnenje se odločno obrača k podpori Rusije. Skupaj nam uspeva.«