REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Erjavec se boji dneva, ko bo koaliciji predstavljena zdravstvena reforma

Erjavec se boji dneva, ko bo koaliciji predstavljena zdravstvena reformaKarel Erjavec

Predsednik DeSUS Karl Erjavec je po današnji seji sveta stranke dejal, da se kar boji dneva, to je četrtka, ko naj bi ministrica za zdravje Milojka Kolar Celarc koaliciji predstavila konkretne rešitve zdravstvene reforme. "Upam, da bo prinesla konkretne predloge in da bodo ti v funkciji zaščite javnega zdravstva," je dejal.

Poleg zdravstvene reforme po besedah Erjavca v DeSUS v četrtek pričakujejo tudi predstavitev rešitev centralnega naročanja zdravil in medicinskih pripomočkov ter predstavitev programa odprave čakalnih vrst, vključno s podatkom, koliko bi ta program stal.

V DeSUS po besedah njenega predsednika sicer nasprotujejo vsakršnemu povečanju prispevkov za zdravstveno zavarovanje.

Svet DeSUS je sicer danes še zadnjič razpravljal o strankinem kongresu, ki bo 18. februarja. Sprva je bil predviden teden dni prej, a je bil zaradi obveznosti Erjavca prestavljen.

Edini kandidat za predsednika je Erjavec, ki napoveduje, da se bo pri svojem prihodnjem delu omejil predvsem na državnozborske volitve. Za slednje Erjavec pričakuje, da bodo "v rednem mandatu, to je maja ali junija 2018". "Moj cilj bo modernizirati stranko, ne samo organizacijsko, ampak tudi programsko. Več pozornosti bomo namenili gospodarskim temam, zlasti pa mladim," je glede svojih ciljev na čelu stranke povedal Erjavec.

Glede novele zakona o tujcih, za katero se zdi, da ne uživa podpore vseh poslancev koalicije, je Erjavec povedal, da jo v DeSUS podpirajo. "Dolžnost vlade je, da zavaruje državljane v primeru, da pride do drugega migrantskega vala," je dejal. Po njegovem je namreč treba vedeti, da v primeru drugega vala razmere ne bodo enake, kot so bile ob prvem. "Takrat so bile razmere drugačne, saj se je vedelo, da bodo nekatere države migrante sprejemale. Če bi se migracijski val ponovil zdaj, temu ne bi bilo tako, Slovenija pa bi postala žep, kar bi imelo težke posledice za varnost ter javni red in mir," je menil.

V nasprotju z nekaterimi, ki menijo, da je zakon v nasprotju z mednarodnim in domačim pravom, Erjavec meni, da temu ni tako. Poleg tega, opozarja, ima zakon vse potrebne varovalke, da ne pride do kršitev človekovih pravic. Še vedno pa so mogoče tudi izboljšave samega besedila, dodaja.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek