REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

»Država financira interesne skupine oblečene v zlato. Raje bi tiste, ki so bosi, brez oblek in strehe nad glavo«

»Država financira interesne skupine oblečene v zlato. Raje bi tiste, ki so bosi, brez oblek in strehe nad glavo«Zlato na zlato ... Ljubljanski nadškof Stanislav Zore. Vir: Twitter
Slovenska škofovska konferenca pravi, da je »skrb za duhovnikovo nastanitev in življenjske potrebščine zaupana vernikom

»Zelo sem vesel, da država ni pozabila na duhovnike in da jim je podarila temeljni dohodek 700 evrov«, je Ciril Brajer povzel besede ljubljanskega nadškofa Stanislava Zoreta, ki se je zahvalil Janševi vladi, ki je pred Božičem s sedmim paketom protikoronske zakonodaje velikodušno obdarila cerkvene uslužbence v breme državnega proračuna.

Torej na plečih vseh davkoplačevalcev.

Mar nova odločitev Janševe vlade v PKP 7 pomeni, da je Slovenija postala - »država vernikov«?

Glede na dejstvo, da spletna stran Slovenske škofovske konference vehementno trdi, da je »skrb za duhovnikovo nastanitev in življenjske potrebščine zaupana vernikom,« sledi povsem upravičeno vprašanje, ali to pomeni, da je zdaj z vladnim protikoronskim paketom 7 že poteptano tudi ustavno določilo, ki kaže, da je Cerkev ločena od države?

Je Slovenija v resnici že postala - »država vernikov«?

Da je že nekoliko zabrisana tenka ločnica med RKC in državo, ter da se prebivalcem Slovenije, tudi tistim, ki niso katoličani, zdaj vsiljujejo nove razlage božje volje, je opazila Mojca.

Zdaj očitno gre le še za ugotovitev, kdo je »mu je po volji«

Marko Pigac pa je spomnil, da bi država, namesto, da financira interesne skupine oblečene v zlato, raje denar dala tistim, ki so »bosi, brez oblek in strehe nad glavo.«

Medtem v tedniku SDS, Demokraciji duhovnik Sebastjan Valentin povzdiguje glas, češ da je »težko razumeti, da verni ljudje še vedno nimamo pravega mesta v javnih sredstvih družbenega obveščanja.«

Ob tem Valentin kot »oškodovance« takšne napačne družbene ureditve posebej izpostavlja »večinsko katoliško prebivalstvo.«

Hkrati pa je družbena omrežja razvnelo dejstvo, da je slovenska vlada ob fotografiji premierja v njegovem imenu sodržavljanom čestitala Božič, toda z napačno začetnico

Vmes pa Janševa vlada neutrudno riše novo podobo polpreteke zgodovine in vneto prepričuje svoje privržence in verujoče v drugačen potek dogodkov, istočasno pa Prvega med prvimi prikazuje kot izrecno zaslužnega za novo rojstvo slovenskega naroda

Da gre za novi poskus potvarjanja zgodovine, je med prvimi opozorila Jasmina Držanič, ki se spomnila na zadnjega voditelja Socialistične zveze delovnega ljudstva Slovenije (SZDL) med leti 1986 in 1990, ki je med slovenskimi komunističnimi politiki kot eden prvih vodil dialog z drugače mislečimi in spodbujal demokratizacijo, hkrati pa zavračal posplošene kritike Jugoslavije in socialističnega sistema.

Jožeta Smoleta smo si namreč zapomnili še zlasti po tem, ko je tedanjemu nadškofu in metropolitu Alojziju Šuštarju omogočil, da je ljudstvu voščil za Božič, prvič po radiu 1986, to pa je naredil na TV še pred njim prvič tudi sam, zaradi česar se je Smoleta prijel vzdevek Božiček.

»Jože Smole je čestital božič že mnogo let in so mu zato reklo Božiček. Polnilnice so obstajale vedno. Je pa res, da do 1991 to ni bil dela prost dan. Ta vaša bedasta fiksacija, da se je zgodovina začela z vami, ne bo postala resnica ne glede na število ponavljanj.«

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek