REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Biki zaustavili Miami, Dragić tekmo končal z zvinom gležnja

Biki zaustavili Miami, Dragić tekmo končal z zvinom gležnjaAndrzej Romański / pzkosz.pl; Wikimedia Commons; CC-BY-3.0

Košarkarji Miami Heat so v severnoameriški ligi NBA doma izgubili proti Chicago Bulls s 95:98. Na tekmi se je poškodoval slovenski organizator igre Goran Dragić, ki je bil prisiljen parket zapustiti v tretji četrtini z zvinom levega gležnja. Pregled z rentgenom je pokazal, da Ljubljančan nima zlomljene kosti.

Pred odhodom v slačilnico je Dragić za Miami vpisal šest točk, štiri podaje in dve ukradeni žogi v 22 minutah igre, ob metu iz igre 3:9 ter zgrešenih obeh trojkah in štirih izgubljenih žogah, kar je najslabša Dragićeva predstava v tej sezoni.

"Rentgen je bil negativen, kar je zelo dobro. Imel sem že takšne poškodbe in vedno sem se vrnil nazaj, trenutno precej boli in imam opornico, da se ne bi poškodba še poslabšala. Zgodilo se je tako hitro, stopil sem na njegovo nogo (nogo košarkarja Chicaga, Douga McDermotta, op. STA) in mi je obrnilo gleženj. Bilo je zelo boleče. Še ne vem, ali bom v soboto lahko zaigral," je dejal Dragić v izjavi za Miami Herald.

Pri Miamiju je bil najbolj učinkovit Hassan Whiteside z 20 točkami in 20 skoki. To je bil njegov že šesti tako imenovani dvojni dvojček na zadnjih sedmih tekmah. Pri gostih iz Chicaga pa je Jimmy Butler dosegel 20 točk. Dwyane Wade, ki je poleti Miami zamenjal za Chicago, je prvič z novo ekipo gostoval pri Miamiju ter vpisal 13 točk. Miami Heat bo v soboto gostil Utah Jazz.

Zanimanje ameriških medijev je bilo usmerjeno predvsem v prvo vrnitev Wada v dvorano AmericanAirlines po selitvi v Chicago. Wade je za Miami igral zadnjih 13 sezon, z moštvom iz rojstnega Chicaga pa je pred začetkom nove sezone podpisal dvoletno sodelovanje, vredno 47 milijonov dolarjev. Na tekmi, polni čustev, je za svoje novo moštvo prav v napeti končnici 13 sekund pred koncem prispeval ključna prosta meta.

"Kakšna tekma. Vesel sem, da se je končala, še zlasti pa sem zelo vesel, da smo bili boljši in smo zmagali," je v izjavi za ameriške medije dejal Wade, ki je v statistiko dodal še sedem ujetih žog in štiri asistence. Navijači Miamija so ga v polni dvorani pospremili s stoječimi ovacijami.

Tekma je bila zelo izenačena, v prvem polčasu sta se moštvi kar dvanajstkrat izmenjali v vodstvu, tudi po prihodu iz slačilnice je bilo v tretji četrtini še šest menjav vodstva.

Onstran Atlantika so ponoči odigrali še tri tekme. Milwaukee Bucks so bili na domačem parketu s 106:112 slabši od New Orleans Pelicans, ki so prvič slavili zmago v novi sezoni. Slavilo je še eno gostujoče moštvo. Los Angeles Lakers so bili s 101:91 boljši od Sacramento Kings. Prav tako so košarkarji Denver Nuggets pričakovano izgubili proti finalistom lige NBA Golden State Warriors, izid je bil kar 125:101 v korist bojevnikov.

Tokrat se je spet izkazal zadnji dve sezoni najboljši igralec lige NBA Stephen Curry, ki po neučinkoviti predstavi proti jezernikom znova prihaja v formo. Zadel je sedem trojk, tekmo pa je končal z izkupičkom 33 točk. Kevin Durant je prvič po dolgem času tekmo končal z manj kot 20 točkami. Vpisal je 18 točk. Statistiki lige NBA pa so izračunali, da se je s tem končal njegov neverjetni niz, s katerim se je izenačil z legendarnim Michaelom Jordanom, ko je na kar 72 tekmah po vrsti v rednem delu prvenstva vpisal vsaj 20 točk ali več. Pred Jordanom in Durantom sta na večni lestvici s takšnim nizom le Oscar Robertson in Wilt Chamberlain.

"Seveda, da je bil takšen niz nekaj zelo 'kul' za vse moje navijače, ampak jaz si z njim nisem delal prevelikega opravka. Zame je najbolj pomembno, da pridem na tekmo pripravljen ter pod obročema delam tisto, kar je treba delati. Lepo je bilo, ko je trajalo in ko sem se približal nekaterim velikanom košarke, ampak pred mano so pomembnejši cilji," je dejal Durant.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.