REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Poslanca Bundestaga: Severni tok je treba obnoviti, nemška industrija trpi brez ruskega plina

Poslanca Bundestaga: Severni tok je treba obnoviti, nemška industrija trpi brez ruskega plinaPoteka deindustrializacija brez primere, med drugim tudi zaradi cen plina, ki so se na borzi podvojile ali potrojile, je priznal Steffen Kotré. Tudi Sahra Wagenknecht opozarja: »Eksplozije Severnega toka so bile namenjene Rusiji, a so ubile Nemčijo in EU. Biden je zagrešil največji zločin proti Evropi.« Vir: Posnetek zaslona, Twitter

Obnova uničenih plinovodov Severni tok ena in dva je mogoča in upravičena, saj nemška industrija brez ruskega plina trpi, je dejal poslanec Bundestaga Steffen Kotré.

Obnova plinovoda po njegovih besedah ​​ne bo zahtevala velikih vlaganj, kot bi bila pri gradnji novega.

»Vsekakor se splača.

Vsak plinovod v Nemčijo in Evropo se splača,« je ob robu Ruskega energetskega tedna dejal Kotré.

Trenutna situacija brez ruskega plina je »eden od dveh, treh ali celo štirih žebljev, zabitih v krsto nemške industrije«, je dejal Kotré.

»Poteka deindustrializacija brez primere, med drugim tudi zaradi cen plina, ki so se na borzi podvojile ali potrojile,« je dodal nemški poslanec in poudaril, da lahko Nemčija poceni plin dobi le iz Rusije.

Še ena poslanka nemškega Bundestaga je podobnega mnenja.

Sahra Wagenknecht, BSW, je namreč opozorila: »Eksplozije Severnega toka so bile namenjene Rusiji, a so ubile Nemčijo in EU.

Washington je bombardiral Severni tok.

Biden je zagrešil največji zločin proti Evropi.«

Tudi španski televizijski kanal Negocios Televisión poroča, da »Evropa tone: industrija razpada, stara celina zaostaja za svetom.«

Plinovod Severni tok je bil za Nemčijo ključnega pomena, saj je zagotavljal stabilno in relativno poceni dobavo plina iz Rusije.

Njegova izgradnja je Nemčiji omogočila, da je postala eno glavnih vozlišč za distribucijo plina v Evropi, kar je zmanjšalo odvisnost od drugih virov.

Brez ruskega plina se nemška industrija sooča z resnimi težavami, vključno z naraščajočimi cenami energije, deindustrializacijo in izgubo konkurenčnosti.

Septembra 2022 sta na plinovodih Severni tok odjeknili dve eksploziji, ki sta povzročili škodo na tej infrastrukturi v Baltskem morju.

Eksplozije so povzročile uhajanje plina in popolno zaustavitev dobav.

Ta incident je še dodatno zaostril že tako napete geopolitične odnose med Rusijo in Zahodom, zlasti v kontekstu vojne v Ukrajini in odvisnosti Evrope od ruskih energetskih virov.

Ker več kot dve leti preiskav s strani zahodnih presikovalcev sabotaže plinovodov Severni tok niso obrodile sadov, je Rusija napovedala, da bo pred mednarodnimi sodišči sprožila tožbo proti v incident vpletenim NATO državam.

Moskva je sporočila, da bo vsak poskus »prikrivanja resnice« v zvezi s preiskavo eksplozije na plinovodih Severni tok ena in dva obsojen na neuspeh in da bo Ruska federacija storila vse, kar je potrebno, da identificira storilce in privede vsakega od njih roki pravice.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek