REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Alstom in Siemens ustvarjata novega evropskega železniškega velikana

Alstom in Siemens ustvarjata novega evropskega železniškega velikana

Francoski transportni velikan Alstom in nemški industrijski koncern Siemens sta v torek podpisala memorandum o soglasju, s katerim ustvarjata "novega evropskega prvaka v železniški industriji", so v izjavi zapisali v Alstomu. Kot so poudarili, gre za "združitev enakih" v mobilnosti.

"Dolgoročno ustvarjamo novega evropskega prvaka v železniški industriji, kar našim uporabnikom po vsem svetu prinaša inovativnejši in bolj konkurenčen portfelj," je povedal prvi mož Siemensa Joe Kaeser.

Joe Kaeser: Skupaj lahko ponudimo več možnosti, to preobrazbo pa bomo za naše stranke, zaposlene in delničarje peljali odgovorno in trajnostno.

Kot je dodal, se je svetovni trg v zadnjih letih bistveno spremenil. "Prevladujoči igralec v Aziji je spremenil dinamiko globalnega trga, digitalizacija pa bo vplivala na prihodnost mobilnosti. Skupaj lahko ponudimo več možnosti, to preobrazbo pa bomo za naše stranke, zaposlene in delničarje peljali odgovorno in trajnostno," je še poudaril Kaeser.

V Alstomu, proizvajalcu francoskih hitrih vlakov TGV, ki so nacionalni ponos, pa so združitev s Siemensom ocenili kot "ključen trenutek v zgodovini Alstoma", s katero tudi "potrjujejo svoj položaj kot platforma za konsolidacijo železniškega sektorja". Ponosni so na to, kot je navedel izvršni direktor Alstoma Henri Poupart-Lafarge, da bodo vodili družbo, ki bo nedvomno vplivala na prihodnost mobilnosti.

Novo družbo s sedežem na območju Pariza bo tako vodil Alstom, 50 odstotkov delnic v novi družbi pa bo v lasti Siemensa, so še v izjavi pojasnili v Alstomu. Po njihovih napovedih bi glede na zadnje letne računovodske izkaze obeh skupin nova družba lahko imela za 61,2 milijarde evrov naročil, skupnih prihodkov od prodaje pa za 15,3 milijarde evrov. Med drugim naj bi ustvarila tudi 1,2 milijarde evrov prilagojenega dobička iz poslovanja.

Združitev Alstoma z železniško divizijo Siemensa je bila v igri dlje časa, z njo pa se zaključuje preoblikovanje francoske skupine, ki je novembra 2015 prodala svoj energetski del ameriškemu General Electric. Prevzem je bil vreden 9,7 milijarde evrov.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek