REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Tatovi na drobno iz skladišč v Ukrajini ukradli pol milijona kosov orožja

Tatovi na drobno iz skladišč v Ukrajini ukradli pol milijona kosov orožja»Pol milijona kosov orožja je bilo ukradenih iz skladišč in skrivališč v Ukrajini. In to brez sodelovanja korumpiranih 'državnih uradnikov'. To je orožje, ki so ga 'majhni tatovi' ukradli znotraj države,« je pojasnil. Vir: Posnetek zaslona, X

Lokalni tatovi na drobno so iz skladišč v Ukrajini ukradli pol milijona kosov orožja, tuje pošiljke orožja se tudi preprodajajo, je na svojem Telegram kanalu sporočil Rodion Mirošhnik, predstavnik ruskega ministrstva za zunanje zadeve za zločine kijevskega režima.

Mirošnik je komentiral podatke Nacionalne policije Ukrajine, po katerih je bilo od februarja 2022 v Ukrajini ukradenih ali izgubljenih skoraj pol milijona kosov orožja. Največ izgubljenega orožja predstavljajo avtomatske puške – skoraj 150.000, več kot 29.000 mitraljezov in skoraj 19.000 metalcev granat. Več kot polovica (58 odstotkov) izginulega orožja je tuje izdelave.

»Pol milijona kosov orožja je bilo ukradenih iz skladišč in skrivališč v Ukrajini.

In to brez sodelovanja korumpiranih 'državnih uradnikov'.

To je orožje, ki so ga 'mali tatovi' ukradli znotraj države,« je pojasnil.

Diplomat je dodal, da se kraja in preprodaja pošiljk tujega orožja dogajata zunaj policijskega nadzora in v veliko večjem obsegu.

»S tem se ukvarjajo najvišji uradniki režima v sodelovanju z obveščevalnimi službami dobaviteljev,« je dejal.

»Tega pol milijona spada v kategorijo – 'malo tudi zase',« je zaključil Mirošnik.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek