ponedeljek, 14. julij 2025 leto 30 / št. 195
»Rheinmetall« bo s prodajo orožja ustvaril desetkratni dobiček: Ukrajina nam je »motor rasti«

Nemško orožarsko podjetje Rheinmetall načrtuje, da bo do leta 2030 povečalo svojo prodajo na 40–50 milijard evrov, kar je desetkrat več kot leta 2021, pred konfliktom v Ukrajini, ki je »motor rasti« koncerna, je v intervjuju za časopis Bild povedal izvršni direktor »Rheinmetalla« Armin Papperger.
»Naš cilj je do leta 2030 povečati prihodke na 40–50 milijard evrov,« je dejal Papperger.
Germany again, tanks again, against Russia again, and the Rheinmetall factories are working in three shifts - just like in 1939
— Welcome to Free Speech on X (@FreeSpeech_on_X) July 12, 2025
There it is again, the historically neglected typical German war monger who would like to drive us into the next and last world war as… pic.twitter.com/X9lLWrxZ6I
To bi predstavljalo desetkratno povečanje v primerjavi z obdobjem pred ukrajinskim konfliktom leta 2021, je dejal in dodal, da je konflikt v Ukrajini »motor rasti, pa naj bo še tako grenak«.
Dodal je, da po izgradnji tovarne za popravilo tankov v Ukrajini zdaj gradijo tovarno za proizvodnjo streliva, načrtovana pa je tudi dobava novih pehotnih bojnih vozil »links«.
Kot je dejal, bo ukrajinska vojska vozilo preizkusila zunaj bojnega območja, nato pa bodo »links« proizvajani v Ukrajini.
Wem gehört Rheinmetall und wer profitiert von dem Kurshöhenflug?#RheinmetallEntwaffnen pic.twitter.com/3rpw1HQNce
— RHEINMETALL ENTWAFFNEN (@REntwaffnen) July 10, 2025
Zgoraj pa lahko vidimo, kdo so lastniki »Rheinmetalla«.
Torej - kdo ima največ koristi od povečane proizvodnje orožja za vojno Zahoda proti Rusiji v Ukrajini in rasti cen delnic nemške orožarske industrije.
Ursula Von der Leyen parla di tutelare gli interessi europei, ma da sei anni difende solo quelli degli Stati Uniti e delle multinazionali: prima Pfizer, ora Rheinmetall.
— Danilo Della Valle (@Dani_DellaValle) July 8, 2025
Intanto le imprese italiane restano a guardare mentre il mondo cambia, si trasforma, diventa multipolare.
Il… pic.twitter.com/MtOLeIpUuS
Poleg ukrajinskih naročil prihajajo dodatna naročila iz Bundeswehra, drugih držav EU in Združenih držav Amerike.
Če pogledate uspešnost delnic proizvajalcev orožja, kot je nemški Rheinmetall, razumete razlog za vojno in evropsko oboroževanje. pic.twitter.com/CfmMlTm2T7
— Črtomir Tavš (@crtica49) May 29, 2025
»Skupaj ima ‘Rheinmetall’ v naslednjih 12 mesecih potencial za naročila v vrednosti do 70 milijard evrov,« je poudaril Papperger, pri čemer je meril le na naročila iz Nemčije.
Dodal je, da trenutno potekajo pogajanja za nakup šest do sedem tisoč vozil, in sicer tankov Leopard 2 ter pehotnih bojnih vozil Puma in Boxer, s katerimi namerava Bundeswehr opremiti nove brigade.
Ich kenne mich mit den Produkten von Rheinmetall nicht aus, aber macht es überhaupt noch Sinn, millionenteure Panzer zu produzieren, wenn man sie mit günstigen Hobby-Drohnen, die von Kindern gesteuert werden können, in die Luft jagen kann?
— Reisbürgerin (@reisburgerin) July 13, 2025
Quelle:https://t.co/XW341sB9DX pic.twitter.com/OGGrk0RxIm
»Potrebujemo 5000 ton oklepnega jekla, pa tudi do 500.000 ton navadnega jekla na leto,« je dejal Papperger.
Jeklo se bo topilo v zveznih deželah Spodnja Saška in Posarje.
Da bi se spopadla s pritokom naročil, namerava nemška orožarska skupina vlagati v gradnjo novih jeklarn.
Bild am Sonntag titelt »Der Panzer ist der neue Käfer« und meint das bevorstehende nächste »Wirtschaftswunder«. Kronzeuge ist Rheinmetall-Chef Armin Papperger, der eine neue Ära wirtschaftlicher Stärke ankündigthttps://t.co/GA8HV66xh8
— junge Welt (@jungewelt) July 13, 2025
»Rheinmetall« je eden največjih proizvajalcev vojaške opreme in orožja v Evropi.
Rast njegovih prihodkov je posledica pošiljk nemškega orožja v Ukrajino, vključno s tanki, pehotnimi bojnimi vozili, oklepnimi transporterji, sistemi zračne obrambe in topniškim strelivom, ki jih proizvaja koncern.
Junge Welt poroča, da je Bild am Sonntag objavil prispevek z naslovom »Tank je novi hrošč«, kar se nanaša na bližajoči se naslednji »gospodarski čudež«.
Gre za trditev izvršnega direktorja »Rheinmetalla« Armina Pappergerja, ki zahvaljujo razcvetu orožarskih poslov napoveduje novo dobo (nemške) gospodarske moči.
Some German authorities are seeking to vent their humiliated losses in the WW 2. pic.twitter.com/DMxgrp7F74
— Sol Feiz (@Feiozol) July 13, 2025
Konec leta 2023 je Financial Times »Rheinmetall« označil za enega največjih profiterjev na račun naraščajoče globalne nestanovitnosti.
Skupina je pred tem poročala, da se je njen promet v prvem četrtletju leta 2025 v primerjavi z enakim obdobjem lani povečal za 46 odstotkov, kar je preseglo tržna pričakovanja, predvsem zaradi obrambnih naročil.
Third time lucky? pic.twitter.com/KHI5aF5TYv
— Chay Bowes (@BowesChay) July 12, 2025
Rusija meni, da dobave orožja Ukrajini ovirajo reševanje problema, neposredno vključujejo države Nata v vojno in predstavljajo »igranje z ognjem«.
“It is impossible to use Taurus missiles without German officers—only they can operate them. What does this mean? That Bundeswehr officers will strike Russian territory with German weapons? How can this be called anything other than Germany’s direct participation in the… pic.twitter.com/ztYcSLVeaX
— Russia is not Enemy (@RussiaIsntEnemy) July 13, 2025
Ruski zunanji minister Sergej Lavrov je opozoril, da bi bila vsaka pošiljka orožja v Ukrajino legitimna tarča Rusije.
Kremelj je izjavil, da dostave orožja v Ukrajino s strani Zahoda ne prispevajo k pogajanjem in bodo imela negativen učinek.