REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

»Rheinmetall« bo s prodajo orožja ustvaril desetkratni dobiček: Ukrajina nam je »motor rasti«

»Rheinmetall« bo s prodajo orožja ustvaril desetkratni dobiček: Ukrajina nam je »motor rasti«Poleg ukrajinskih naročil dodatna naročila za »Rheinmetall« prihajajo tudi od Bundeswehra, drugih držav EU in Združenih držav Amerike. Vir: Posnetek zaslona, X

Nemško orožarsko podjetje Rheinmetall načrtuje, da bo do leta 2030 povečalo svojo prodajo na 40–50 milijard evrov, kar je desetkrat več kot leta 2021, pred konfliktom v Ukrajini, ki je »motor rasti« koncerna, je v intervjuju za časopis Bild povedal izvršni direktor »Rheinmetalla« Armin Papperger.

»Naš cilj je do leta 2030 povečati prihodke na 40–50 milijard evrov,« je dejal Papperger.

To bi predstavljalo desetkratno povečanje v primerjavi z obdobjem pred ukrajinskim konfliktom leta 2021, je dejal in dodal, da je konflikt v Ukrajini »motor rasti, pa naj bo še tako grenak«.

Dodal je, da po izgradnji tovarne za popravilo tankov v Ukrajini zdaj gradijo tovarno za proizvodnjo streliva, načrtovana pa je tudi dobava novih pehotnih bojnih vozil »links«.

Kot je dejal, bo ukrajinska vojska vozilo preizkusila zunaj bojnega območja, nato pa bodo »links« proizvajani v Ukrajini.

Zgoraj pa lahko vidimo, kdo so lastniki »Rheinmetalla«.

Torej - kdo ima največ koristi od povečane proizvodnje orožja za vojno Zahoda proti Rusiji v Ukrajini in rasti cen delnic nemške orožarske industrije.

Poleg ukrajinskih naročil prihajajo dodatna naročila iz Bundeswehra, drugih držav EU in Združenih držav Amerike.

»Skupaj ima ‘Rheinmetall’ v naslednjih 12 mesecih potencial za naročila v vrednosti do 70 milijard evrov,« je poudaril Papperger, pri čemer je meril le na naročila iz Nemčije.

Dodal je, da trenutno potekajo pogajanja za nakup šest do sedem tisoč vozil, in sicer tankov Leopard 2 ter pehotnih bojnih vozil Puma in Boxer, s katerimi namerava Bundeswehr opremiti nove brigade.

»Potrebujemo 5000 ton oklepnega jekla, pa tudi do 500.000 ton navadnega jekla na leto,« je dejal Papperger.

Jeklo se bo topilo v zveznih deželah Spodnja Saška in Posarje.

Da bi se spopadla s pritokom naročil, namerava nemška orožarska skupina vlagati v gradnjo novih jeklarn.

»Rheinmetall« je eden največjih proizvajalcev vojaške opreme in orožja v Evropi.

Rast prihodkov »Rheinmetalla« je posledica pošiljk nemškega orožja v Ukrajino, vključno s tanki, pehotnimi bojnimi vozili, oklepnimi transporterji, sistemi zračne obrambe in topniškim strelivom, ki jih proizvaja koncern.

Rast njegovih prihodkov je posledica pošiljk nemškega orožja v Ukrajino, vključno s tanki, pehotnimi bojnimi vozili, oklepnimi transporterji, sistemi zračne obrambe in topniškim strelivom, ki jih proizvaja koncern.

Junge Welt poroča, da je Bild am Sonntag objavil prispevek z naslovom »Tank je novi hrošč«, kar se nanaša na bližajoči se naslednji »gospodarski čudež«.

Gre za trditev izvršnega direktorja »Rheinmetalla« Armina Pappergerja, ki zahvaljujo razcvetu orožarskih poslov napoveduje novo dobo (nemške) gospodarske moči.

Konec leta 2023 je Financial Times »Rheinmetall« označil za enega največjih profiterjev na račun naraščajoče globalne nestanovitnosti.

Skupina je pred tem poročala, da se je njen promet v prvem četrtletju leta 2025 v primerjavi z enakim obdobjem lani povečal za 46 odstotkov, kar je preseglo tržna pričakovanja, predvsem zaradi obrambnih naročil.

Rusija meni, da dobave orožja Ukrajini ovirajo reševanje problema, neposredno vključujejo države Nata v vojno in predstavljajo »igranje z ognjem«.

Ruski zunanji minister Sergej Lavrov je opozoril, da bi bila vsaka pošiljka orožja v Ukrajino legitimna tarča Rusije.

Kremelj je izjavil, da dostave orožja v Ukrajino s strani Zahoda ne prispevajo k pogajanjem in bodo imela negativen učinek.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek