REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Reuters: Pentagon je vodil tajno dezinformacijsko kampanjo proti kitajskemu cepivu proti covidu -19!

Reuters: Pentagon je vodil tajno dezinformacijsko kampanjo proti kitajskemu cepivu proti covidu -19!Rusko in kitajsko cepivo Vir: Twitter

Ameriška vojska je na vrhuncu pandemije uprizorila tajno kampanjo v družbenih medijih, da bi blatila kitajsko cepivo proti covidu, poroča Reuters.

Pentagonova kampanja za omalovaževanje kitajskega cepiva je potekala med pomladjo 2020 in sredino 2021, osredotočena na Filipine, preden se je razširila na druge dele Azije in Bližnjega vzhoda.

Pri širjenju trditev, da so kitajsko cepivo Sinovac, pa tudi testni kompleti in maske za obraz, ki jih proizvaja ta država nevarni za zdravje, se je zanašala na lažne račune družbenih medijev, ki so se lažno predstavljali za filipinske uporabnike.

Pri širjenju trditev, da so kitajsko cepivo Sinovac, pa tudi testni kompleti in maske za obraz, ki jih proizvaja ta država nevarni za zdravje, se je zanašala na lažne račune družbenih medijev, ki so se lažno predstavljali za filipinske uporabnike.

Sinovac, ki so ga začeli uvajati marca 2021, je postal prvo cepicvo, ki je bil na voljo Filipinom med pandemijo.

»COVID je prišel s Kitajske in tudi CEPIVO je prišlo s Kitajske, ne verjemite Kitajski!« se je glasila tipična objava kot del kampanje, ki se osredotoča na slogan #ChinaAngVirus (Kitajska je virus), poroča Reuters.

Druga pogosta objava je trdila: »Iz Kitajske – osebna zaščitna oprema, maska ​​za obraz, cepivo: PONAREDEK. Toda koronavirus je resničen.«

Poleg tega je Pentagon muslimanskim uporabnikom v Aziji in na Bližnjem vzhodu poskušal sporočiti, da bi morala biti kitajsko cepivo prepovedano po islamski zakonodaji zaradi dejstva, da cepiva včasih vsebujejo svinjsko želatino, piše v poročilu.

Reuters je dejal, da je njihova preiskava odkrila najmanj 300 računov na Twitterju, ki je bil medtem preimenovan v X, ki se ujemajo z opisi nekdanjih ameriških vojaških uradnikov, ki so novinarjem povedali o kampanji.

Agencija je sporočila, da je stopila v stik z X glede računov in da je platforma v lasti Elona Muska na podlagi vzorcev dejavnosti in internih podatkov ugotovila, da so bili zadevni profili del usklajene kampanje botov.

Računi so bili izbrisani, je dodal.

Lažna objava
Eno od sporočil s proticepilsko tematiko, ki je napadalo cepivo podjetja Sinovac.

Visoki uradnik ameriškega obrambnega ministrstva je za Reuters potrdil, da je proti Sinovacu res potekala tajna kampanja v družbenih medijih, vendar ni želel razkriti dodatnih podrobnosti.

Tiskovni predstavnik Pentagona je agenciji povedal, da ameriška vojska »uporablja različne platforme, vključno s socialnimi mediji, za boj proti zlonamernim vplivnim napadom, usmerjenim proti ZDA, zaveznikom in partnerjem.«

Peking je bil tisti, ki je začel »dezinformacijsko kampanjo, da bi lažno obtožil ZDA za širjenje COVID-19,« je trdil Pentagon.

Težava ameriške kampanje pa je, da so zaradi nje morda umrli tisoči, ki se zaradi te kampanje niso cepili…

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek