REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Podoljak: Zahod ne želi odpreti »druge fronte« proti Rusiji

Podoljak: Zahod ne želi odpreti »druge fronte« proti RusijiSvetovalec Vladimirja Zelenskega je Rusijo, Iran in Severno Korejo obtožil, da so del »strateško agresivnega kartela«, ki predstavlja »novo grožnjo Zahodu«. Vir: Posnetek zaslona, X

Malo verjetno je, da se bo proti Rusiji odprla »druga fronta«, je potožil Mihail Podoljak in Zahodu očital, da ni onemogočil sodelovanja Moskve s partnerji.

V objavi na svojem kanalu Telegram je glavni svetovalec ukrajinskega voditelja Vladimirja Zelenskega izjavil, da je vojna v Ukrajini privedla do nastanka »strateško agresivnega kartela«, ki ga sestavljajo Rusija, Iran in Severna Koreja, kar je opisal kot »novo globalno grožnjo Zahodu«.

Poudaril je tudi, da se Kijev ne bori samo proti Moskvi, ampak tudi proti drugima dvema članoma tega »kartela«, ki po njegovih besedah ​​»pošiljata vojaško pomoč Rusiji, ki jo uporablja v vojni v Ukrajini«.

Moskva, Teheran in Pjongjang zavračajo očitke ukrajinskih oblasti.

Ukrajina »nima sredstev, da bi se zoperstavila temu celotnemu zavezništvu,« nerga Podoljak medtem ko žuga Zahodu, ker ni pomagal njegovi državi.

»Reakcija Zahoda je vsakič zapoznela, nato se izkaže še za prešibko, kar spodbuja radikalna dejanja nasprotnika,« je dodal.

Podoljak je izpostavil, da je očitno, da ukrajinski zavezniki »ne bodo odprli druge fronte«, pri čemer ni podrobneje pojasnil, kaj naj bi to dejansko pomenilo.

Predlagal pa je, da bi se Ukrajina »naj zanašala vsaj na zaostrovanje trgovinskih sankcij«, pri čemer je spomnil, da sta Rusija in Iran odvisna od izvoza energentov, druge države pa so močno odvisne od uvoza.

»To bitko je mogoče dobiti brez izstreljenega naboja.

Kaj točno čakamo?« je vprašal Podoljak.

Rusija, Iran in Severna Koreja so pod strogimi sankcijami Zahoda. Vendar Moskva in Teheran še naprej izvažata energente, Kitajska pa je eden njunih glavnih kupcev.

Severna Koreja pa se močno zanaša na trgovino s Pekingom.

Podoljakove pripombe so prišle v času, ko poskuša Zelenski prepričati NATO, naj Kijevu pomaga sestreliti ruske rakete, kar je Zahod doslej zavračal.

Ukrajinski voditelj je prav tako poskušal pridobiti dovoljenje zahodnih vlad za uporabo zahodnega orožja dolgega dosega za napade globoko v rusko ozemlje – prav tako neuspešno.

Ruski predsednik Vladimir Putin je opozoril, da bi s takšno odobritvijo vsaka država zahodnega vojaškega pakta (tudi nejedrska) postala neposredna udeleženka v vojni, saj Kijev nima tehničnega znanja, da bi sam izvedel takšne zapletene napade.

Predsednik Rusije je ukazal tudi posodobitev jedrske doktrine države, tako da se bo »agresija proti Rusiji s strani katere koli nejedrske države, vendar s sodelovanjem ali podporo jedrske države obravnavala kot skupni napad«.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek