REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Pentagon priznal: Ni nam uspelo izstreliti hiperzvočne rakete

Pentagon priznal: Ni nam uspelo izstreliti hiperzvočne raketeZadnji testi hiperzvočnega orožja v ZDA so bili neuspešni, je razkril tamkajšnji sekretar letalskih sil. Vir: Posnetek zaslona, Twitter

Ameriški sekretar letalskih sil, odgovoren za organizacijo, usposabljanje in opremljanje zračnih in vesoljskih sil ZDA Frank Kendall je priznal, da so bili nedavni testi obetavne ameriške hiperzvočne rakete za zračno baziranje - neuspešni.

»Testi, ki smo jih pravkar izvedli, niso bili uspešni. Nismo dobili rezultatov, ki smo jih potrebovali,« je dejal v Kongresu.

Preizkusi hiperzvočnih raket so bili izvedeni 13. marca, ko je bila raketa AGM-183 ARRV (AGM-183 ARRW) izstreljena iz strateškega bombnika B-52H ob obali Kalifornije, kar je pomenilo drugo izstrelitev operativnega prototipa ARRV in se je osredotočilo na sposobnosti orožja.

Ameriško letalstvo je skopo dejalo, da je preizkus izpolnil več ciljev, ne da bi pomen teh besed natančneje pojasnilo.

Besedilo se razlikuje od uradne izjave, objavljene decembra po prvi izstrelitvi operativnega prototipa ARRV, v kateri je bilo navedeno, da so bili »vsi cilji izpolnjeni« v testu 9. decembra.

Inženirji in preizkuševalci iz ekipe ARRV »zbirajo podatke za nadaljnjo analizo,« so tedaj sporočile letalske sile ZDA.

Na vprašanje, ali je bil preizkus 13. marca uspešen, so predstavniki ameriških letalskih sil za »Defence News« povedali, da ne morejo zagotoviti dodatnih informacij, razen že objavljenih.

»Pričakujemo, da bo zaradi operativne varnosti v prihodnosti na voljo manj informacij o tej temi,« je poudaril visok uradnik ameriškega obrambnega ministrstva.

Ameriško letalstvo je skopo dejalo, da je preizkus izpolnil več ciljev, ne da bi pomen teh besed natančneje pojasnilo. Vir: Posnetek zaslona, Twitter

Združene države Amerike pri razvoju hipersoničnega orožja zaostajajo za Rusijo in Kitajsko, kjer so tovrstni sistemi že na voljo za uporabo.

Sedaj naj bi se s hiperzvoćnim orožjem ukvarjalo podjetje Raytheon in ne več Lockheed Martin, po oceni Bloomberga pa bo to ZDA stalo še 10 let razvoja...

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek