REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Nemčija: Več kot polovica migrantov izgine pred deportacijo

Nemčija: Več kot polovica migrantov izgine pred deportacijoVIR: Insajder.com

Nemška zvezna policija je objavila, da se je v prvih petih mesecih letošnjega leta povečalo število deportacijskih nalogov za 17 %, medtem ko je število dejanskih deportacij upadlo za 4 odstotke. 

Samo v mesecu maju policija ni mogla najti več kot polovico migrantov, za katere je bila zaukazana deportacija. 

V prvih petih mesecih je bilo izdanih skoraj 24.000 nalogov za deportacijo migrantov v njihovo domovino, a samo okoli 11.000 je bilo dejansko deportiranih. 

V prvih petih mesecih je bilo izdanih skoraj 24.000 nalogov za deportacijo migrantov v njihovo domovino, a samo okoli 11.000 je bilo dejansko deportiranih. 

Nemški časopis Welt am Sonntag je tako pridobil notranje poročilo nemške zvezne policije, iz katerega je razvidno, da je skupaj neuspelo 12.800 deportacij. 11.500 oseb tako niso mogli najti na naslovu, kjer so bili registrirani in bi se morali nahajati v skladu z migracijsko zakonodajo. 

V 1.300 drugih primerih je bila sama deportacija opuščena zaradi različnih razlogov. Najpogostejši razlog je tako v več kot petsto primerih bilo aktivno ali pasivno upiranje. Odstotek upiranja uradnemu postopku je v primerjavi z lanskim letom narasel za več kot 200 odstotkov.

Najpogosteje so deportaciji upirali državljani Nigerije in Gvineje in sicer v več kot 60 % pri obeh državah. Tudi več kot polovica Somalcev in več kot 40 % državljanov Sirije se je upiralo. Državljani Sierra Leona, Gambije, Maroka, Iraka in Eritreje so se upirali v več kot 30 odstotkov deportacij. 

Poročilo tudi navaja, da se je število ukazanih deportacij povečalo za 17 odstotkov v primerjavi z lanskim letom, a letos so dejansko izvedli 4 odstotke manj deportacij kot v istem obdobju lani. 

Ernst Walter, predsednik Sindikata zvezne policije, je za časopis dejal: »To, da vsaka druga oseba, ki mora biti deportirana, ni bila izročena s strani pristojnih deželnih in lokalnih oblasti, ustvarja velik pritisk na delo zvezne policije.« Po njegovem je edina rešitev »v večji uporabi pripora deportirancev.« 

Zvezni minister za delo Hubertus Heil (SPD) je pa nasprotno kritiziral ravnanje policije, ko gre za deportacije dobro integriranih beguncev: »Včasih imam občutek, da so napačni ljudje prisiljeni zapustiti Nemčijo.«

Zvezni minister za delo Hubertus Heil (SPD) je pa nasprotno kritiziral ravnanje policije, ko gre za deportacije dobro integriranih beguncev: »Včasih imam občutek, da so napačni ljudje prisiljeni zapustiti Nemčijo.« Pri tem je tudi izpostavil, da se ne dela škodo le deportirancem, ampak tudi nemškim podjetjem, ki so zaposlila in izobraževala slednje. 

Po njegovem bi morali več uporabljati zakonodajo, ki mladim šolajočim beguncem omogoča, da po končanju poklicnega usposabljanja ostanejo v Nemčiji še dve leti. 

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek