REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Nemčija poka po šivih: Vsako četrto podjetje namerava zaradi dragih energentov preseliti proizvodnjo v tujino

Nemčija poka po šivih: Vsako četrto podjetje namerava zaradi dragih energentov preseliti proizvodnjo v tujinoToaletni papir, kmalu problem Nemčije - in EU? Vir: Zajem zaslona, Twitter

Vsako četrto nemško podjetje namerava zaradi energetske krize preseliti proizvodnjo v druge države.

Na to je v intervjuju za časnik »Welt am Sonntag« opozorila Tanja Gohner, izvršna direktorica Zveze nemške industrije, ki je priznala, da je »nemški poslovni model pod ogromnim pritiskom.«

Po besedah ​​Wolfganga Grossa Entrupa, izvršnega direktorja nemškega združenja kemične industrije, je ta panoga še posebej prizadeta, saj porabi veliko energije.

»Brutalne cene energije nas izločajo,« opozarjajo gospodarstveniki.

Če v skrajnem primeru ne bo funkcionalnega nadzora cen, bo to pomenilo, da vlada kanclerja Olafa Scholza namerno sprejema deindustrializacijo... Šibkih točk je nešteto, začenši s pomanjkanjem zdravil, predvsem za otroke.

Na eni strani so problem visoke cene energije, na drugi pa oslabitev gospodarstva in motnje dobavnih verig.

Če v skrajnem primeru ne bo funkcionalnega nadzora cen, bo to pomenilo, da vlada kanclerja Olafa Scholza namerno sprejema deindustrializacijo.

»Propad kemične industrije bi druge industrije pripeljal do istega rezultata, kar bi lahko pomenilo konec Nemčije kot poslovne lokacije,« je dejal Grosse Entrup.

Najmočnejše gospodarstvo v Evropski uniji je v težavah, zato je, naj se sliši še tako neverjetno, vse težje najti gospodarsko vejo, v kateri ni težav.

»Nemčija poka po skoraj vseh šivih,« pišejo nemški mediji.

To ni več Nemčija, kot smo jo poznali.

Šibkih točk je nešteto, začenši s pomanjkanjem zdravil, predvsem za otroke.

Tudi pripravkov za znižanje globalne temperature več ni.

Le polovica vlakov na nemških dolgih progah vozi pravočasno, zato je letošnje leto za Bundesbahn najslabše v zgodovini.

Kadrov primanjkuje predvsem v zdravstvu in šolstvu.

Nemčija - ogroža jo insolventnost podjetij
Nemčija - ogroža jo insolventnost podjetij. Vir: Zajem zaslona, Twitter

V urgentnem centru čakajo na pregled tudi do 40 ur, zato, kot pričajo zdravniki, »ko pridemo v sobo, ugotovimo, da ljudje ležijo mrtvi, čeprav jim ni bilo treba umreti«.

Vse se draži, med drugim pa predvsem toaletni papir. Vse več ga je iz uvoza, ker domača podjetja propadajo.

Samo na intenzivnih enotah primanjkuje 50.000 delavcev.

V šolah po državi manjka 40.000 učiteljev, v vrtcih pa kar 100.000 vzgojiteljev.

Vse se draži, med drugim pa predvsem toaletni papir. Vse več ga je iz uvoza, ker domača podjetja propadajo.

Nemce skrbi predvsem dejstvo, da zvezna vojska skoraj vsak dan zabeleži izpad enega ključnih elementov oborožitve zaradi »neugotovljenih napak.«

Generalmajor Ruprecht von Butler je te dni sprožil škandal, ko je opozoril, da od 18 tankov Puma na vajah noben ni bil operativen in da so se med vajo vsi pokvarili.

Pred dvema desetletjema je Bundeswehr naročil 350 teh oklepnikov po ceni 7,6 milijona evrov.

Cena ene »Pume« je nato dosegla 17 milijonov, strokovnjaki pa poudarjajo, da so »edine zanesljive stvari pri tem oklepniku - napake.«

Puma, oklepnik z napakami
Cena ene »Pume« je nato dosegla 17 milijonov, strokovnjaki pa poudarjajo, da so »edine zanesljive stvari pri tem oklepniku - napake.« Vir: Zajem zaslona, Twitter

Površna nabava orožja je postala praksa, zato se zvezna vojska spopada tudi s težavami pri delovanju havbic, jurišnih pušk, helikopterjev in podmornic.

Država si želi preskoka v zeleno prehodnost – a za to nima dovolj energije, potem ko se je sama odrekla ruskemu plinu in nafti.

Težavam nedorasli ministri se držijo za glavo, državljani pa vse bolj žalujejo za urejeno domovino iz obdobja kanclerke Angele Merkel.

Tudi tehnološki napredek ne gre v želeno smer.

Ko gre za digitalizacijo javne uprave, je Nemčija na 21. od 35 mest, ki jih zasedajo članice EU in države kandidatke.

Država si želi preskoka v zeleno prehodnost – a za to nima dovolj energije, potem ko se je sama odrekla ruskemu plinu in nafti.

To morda ne bi bilo tako hudo, če država pred tem ne bi ugasnila večino jedrskih elektrarn...

Zvezna agencija za omrežja je opozorila, da bi električni avtomobili v sedanjih pogojih lahko celo - preobremenili električno omrežje.

Nemci v novo leto vstopijo z obljubo, da se bo recesija umirila, a konkretnih zagotovil za to ni...

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek