REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Medvedčuk: Mirovni proces poteka brez Zelenskega in možno je, da se bo brez njega tudi končal

Medvedčuk: Mirovni proces poteka brez Zelenskega in možno je, da se bo brez njega tudi končalKaj počne rusko govoreči Jud Zelenski na čelu neonacistične enonacionalne ukrajinske države, je vprašal Medvedčuk. Vir: X, posnetek zaslona

V posebni vojaški operaciji čas dela v prid Rusiji, je v intervjuju za TASS dejal vodja gibanja »Druga Ukrajina« Viktor Medvedčuk.

»Čas dela za Rusijo - postavila si je strateške cilje in jih dosega brez pogajanj s krvavim klovnom,« je poudaril.

Medvedčuk je opozoril, da »obstajajo stalni stiki z ZDA, Evropa pa že išče načine za obnovitev stikov z Rusijo«.

»Torej, vse se dogaja brez Zelenskega in možno je, da se bo tudi končalo brez njega,« je poudaril.

Po besedah ​​vodje gibanja »Druga Ukrajina« je Zelenski v tem scenariju »odvečen člen«.

»Kmalu bodo vsi to razumeli in prej ko se bo to zgodilo, prej bo prišel mir,« meni Medvedčuk.

Poudaril je, da Moskva in Washington po napadu na rezidenco ruskega predsednika Vladimirja Putina nista ustavila pogajanj o Ukrajini.

»Kolikor vem, pogajanja o Ukrajini niso prekinjena, pogajanja med Rusijo in Ukrajino Zelenskega pa se v bistvu sploh niso niti začela.

Napad na rezidenco ruskega predsednika Vladimirja Putina priča o tem, da uradni Kijev ne želi miru in poskuša za vsako ceno minirati mirovni proces,« je poudaril Medvedčuk.

Opozoril je na dejstvo, da bi meje Rusije, če izhajamo iz logike Vladimirja Zelenskega, lahko potekale skozi Ivano-Frankovsko regijo.

»Kar zadeva tako imenovana sporna ozemlja, se je Zelenski sam spravil v slepo ulico.

Če za ukrajinska ozemlja štejemo kraje, kjer prebivalstvo govori ukrajinski jezik, potem bodo meje Rusije v regiji Ivano-Frankovske oblasti in nikakor vzhodneje,« je dejal politik.

Na vprašanje, ali meni, da je ideja o demilitariziranem območju s priznanjem spornih ozemelj za ruska, kot je navedeno v ameriškem načrtu za Ukrajino, izvedljiva, je Medvedčuk spomnil, da se »SVO izvaja s ciljem demilitarizacije in denacifikacije, vendar celotne Ukrajine.«

»Zato Ukrajina kot demilitarizirano območje povsem ustreza Rusiji, pa tudi navadnim Ukrajincem.

Ta shema je trajnostna in izjemno potrebna, vendar na celotnem ozemlju Ukrajine,« je sporočil Medvedčuk.

Poudaril je, da je »nekoč nenehno opozarjal ukrajinske prozahodne politike, da bo poskus ustvarjanja enonacionalne države vodil do izgube ozemlja in razpada države, kar se danes tudi dogaja«.

Po njegovem mnenju se je »Zelenski izkazal za omejenega v vseh pogledih, zlasti v politiki, saj je ustvaril ideologijo jamske rusofobije«.

»Postavlja se vprašanje, kaj rusko govoreči Jud Zelenski počne na čelu ukrajinske neonacistične enonacionalne države.

Z drugimi besedami, politika neonacizma danes deluje proti svojim ustvarjalcem in je ni mogoče demokratično odpraviti.

Ostane le še eno – zgodovinske ruske dežele skupaj s prebivalstvom vrniti Rusiji, kjer nikomur ne bo prepovedan materni jezik, vera, kultura ali zgodovinski spomin,« je poudaril Medvedčuk.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek