REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Jill proti Kamalinemu (na)smehu: Razpoke v razmerju Biden-Harrisova

Jill proti Kamalinemu (na)smehu: Razpoke v razmerju Biden-HarrisovaObstajajo špekulacije, da si Bidnovi močno prizadevajo spodkopati Kamalo Harris. Zgovoren je tudi en »je*te se« vsem, ki so prisilili predsednika ZDA, da se je odrekel tekmi za drugi mandat. Vir: Posnetek zaslona, X

Bom zelo jasna, moj predsedniški mandat ne bo nadaljevanje Bidnove politike, je pred kratkim dejala demokratska kandidatka za predsedenico ZDA Kamala Harris, ob neizogibnemu, zanjo značilnemu hihitanju.

Izjava vedno nasmejane podpredsednice ZDA se zdi nekoliko nenavadna. Sploh če upoštevamo, da je še pred kratkim poudarjala, da v zadnjih štirih letih na čelu ameriške uprave ne bi spreminjala ničesar.

Ali to pomeni, da se Harrisova zdaj odreka preteklemu delu pod taktirko Joeja Bidna v Beli hiši?

Ali pa poskuša republikancem odreči strelivo za napade, kot je nerešeno vprašanje migrantov in južne meje, skok življenjskih stroškov ali počasen odziv na orkane?

Ali pa je jezna na svojega šefa, ker jo zadnje čase s svojimi javnimi nastopi »meče pod avtobus«?

Novinarji, politiki in »poznavalci razmer« špekulirajo, da si Joe in Jill Biden močno prizadevata spodkopati predsedniško kampanjo Harrisove, za katero se vse bolj zdi, da je na trhlih nogah.

Harrisova v nihajočih državah zaostaja za nekdanjim predsednikom in republikanskim kandidatom Donaldom Trumpom, medtem ko se njena prednost v drugih državah topi.

Dva tedna pred volitvami ankete kažejo, da »medijska ofenziva« Harrisove (sprožena po razmeroma dobrem nastopu na predsedniški debati) ni obrodila sadov.

V nihajočih državah zaostaja za nekdanjim predsednikom in republikanskim kandidatom Donaldom Trumpom, medtem ko se njena prednost v drugih državah topi.

Mnogi menijo, da je koren težave mogoče iskati že v prejšnjih volitvah, ko je Biden za svojo podpredsednico izbral Harrisovo. Gre za nestrpnost, ki jo do nje čuti prva dama ZDA Jill Biden.

Takratna senatorka iz Kalifornije Kamala Harris je namreč med znotrajstrankarskimi volitvami leta 2019 in razpravo v Miamiju kritizirala Bidna, ker je kot mlad senator v 70. letih prejšnjega stoletja nasprotoval vožnji otrok z avtobusi v rasno integrirane javne šole.

»Jebi se,« je Harrisovi sporočila takrat še ne bodoča prva dama po zborovanju v Miamiju. Od tistega »usodnega« dne je šlo razmerje med dvema najpomembnejšima ženskama v Bidnovem življenju (in karieri) le navzdol.

Z drugimi besedami, obtožila ga je rasizma.

Biden naj bi bil užaljen, a ga to ni ustavilo, da bi jo izbral za svojo podpredsednico. (Čeprav obstaja tudi zgodba, da se je sam stisnil v kot, ker je, da bi dobil glasove črncev, obljubil, da bo za podpredsednico izbral temnopolto žensko). Za razliko od Bidna njegova žena tega ni nikoli prebolela.

»Jebi se,« je Harrisovi sporočila takrat še ne bodoča prva dama Jill Biden po zborovanju v Miamiju leta 2019. Od tistega »usodnega« dne je šlo razmerje med dvema najpomembnejšima ženskama v Bidnovem življenju (in karieri) le navzdol.

Ko so po katastrofalni predsedniški razpravi demokrati organizirali »puč« in prisilili Bidna, da se je umaknil iz volilne tekme, je Jill Biden na vso moč poskušala, da a) obdrži moža v tekmi in b) prepreči, da bi bila Kamala Harris glavna nova kandidatkinja za Ovalno pisarno.

»ZDA imajo milijone ljudi. Zakaj moramo izbrati tisto, ki je napadla Joeja?« je tedaj zavpila prva dama.

Zlobni jeziki pravijo, da se je dr. Jill Biden zelo prikupilo življenje v Beli hiši in dejstvo, da je v resnici prav ona njena dejanska šefica.

Vse od Bidnove kandidature leta 2020 se govori, da za tem dejansko stoji njegova žena Jill.

Vedno je bila ambiciozna in nečimrna - vztraja, da ji pravijo »doktor«, čeprav je doktorirala iz pedagogike, ne medicine, so za RT razkrili novinarji Glasa Amerike.

»Potem smo videli, da ona v nasprotju z vsemi predpisi predseduje sestankom kabineta namesto Bidna, čeprav bi to morala biti naloga Kamale Harris.

Po eni različici naj bi Biden in Jill podprla Kamalino kandidaturo le zato, da bi kljubovala Demokratski stranki, ko se je Biden moral umakniti iz predvolilne tekme julija. Češ, vsi vedo, da Kamala ni niti dovolj pametna, še manj pa sposobna. Tako da, če sta že vržena pod avtobus, naj vsaj povlečeta demokrate s seboj. Oba sicer to uradno zanikata, ampak Jill se res obnaša, kot da ne more niti povohati Kamale.

Medtem si je Biden pred kratkim nadel Trumpovo kapo in se dvakrat pojavil v javnosti ravno takrat, ko je Kamala začenjala svoje nastope, da bi odvrnil pozornost medijev od nje,« se spominjajo novinarji Glasa Amerike.

»Jill je postala obsedena z močjo in prestižem predsedniškega položaja in s tem, kaj to pomeni zanjo,« je vir povedal za britanski Daily Mail.

Isti vir je povedal, da ima Jill Biden svojo »himno« že od januarja 2022, ko je glasbena skupina ameriških marincev v njeno čast izvedla izvirno skladbo »Fanfare for the First Lady«.

Od tega trenutka se skladba izvaja na uradnih nastopih ameriške prve dame Jill Biden.

»Ne gre za Kamalo ali Joeja.

Bolj gre za to, da se na vse kriplje drži svojega statusa prve dame.

Temu se noče odpovedati,« je povedal vir.

Kljub sovraštvu med Harrisovo in dr. Jill (ki vztraja pri naslovu) sta Bidnova javno podprla Kamalino kampanjo. Z občasnim »nerganjem«.

Tako je politični komentator CNN Scott Jennings nedavno izpostavil, da Biden »dobesedno poskuša uničiti kampanjo Harrisove« z besedami, da je njegova podpredsednica »igrala pomembno vlogo pri vsem, kar je bilo storjeno«, vključno s katastrofalnim odzivom Bele hiše na orkane Helena in Milton.

»Biden jo je priklenil zase,« je opozoril Scott Jennings. »Otežuje ji kakršno koli ločitev od njegove politike.«

Biden je tudi zbadal Harrisovo, ko je javno pohvalil guvernerja Floride Rona DeSantisa za vse, kar počne, da bi ublažil posledice orkana. Nekaj ​​dni prej sta se DeSantis in Harrisova sprla zaradi tega, ker se ji guverner ni oglasil, preden je uničujoči orkan Milton dosegel ameriško kopno.

»Kot zgodovinar in občasni pisec imam vtis, da sta se v nekem trenutku v zadnjih dveh tednih Joe in Jill spogledala in pomislila: 'Veš, to bi bila odlična dediščina, če bi bil Joe edini, ki je premagal Trumpa,« je za Newsweek povedal nekdanji predsedujoči predstavniškega doma Newt Gingrich.

»In mislim, da so stvari, ki jih je naredil, da bi jo spodkopal v zadnjih 10 dneh, precej neverjetne, in ne mislim, da je to storil po naključju,« je dodal.

Zdi se, da se demokrati prav tako zavedajo, da je bila podpora Bidnovih Kamali Harris pravzaprav – kot je rekel Bidnov megadonator John Morgan – »je*ite se vsi, ki ste me izrinili«.

Zato zdaj v Demokratski stranki mrzlično poskušajo najti rešitev.

Toda dva tedna pred volitvami se zdi, da iz te moke ne bo kruha.

Navadni Američani so siti volilne kampanje in visoke politike, sploh v trenutku, ko morajo za sladoled odšteti deset dolarjev.

John Morgan je tudi ponudil še eno možnost – tretjo stranko.

Do takrat, kot je dejal, »naj Bog pomaga tej veliki državi.«

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek