četrtek, 06. februar 2025 leto 30 / št. 037
Begunski centri v Nemčiji izpostavljeni skoraj vsakodnevnim napadom
![Begunski centri v Nemčiji izpostavljeni skoraj vsakodnevnim napadom](https://insajder.com/sites/default/files/styles/resize_800/public/upload/news/images/begunci-nemcija.jpg?itok=P0-_vrev)
Po najnovejših podatkih, katere je zbrala nemška zvezna kriminalistična agencija (BKA) in objavil časopis Neue Osnabrücker Zeitung, se je v prvih devetih mesecih letošnjega leta zgodilo 211 napadov na begunske centre in domove. K temu številu je potrebno prišteti še 15 dodatnih, katerih so se zgodili v 23 oktobrskih dneh.
Napadi skrajnih desničarjev na ustanove, ki so povezane z begunci in prosilci za mednarodno zaščito, so v letošnjem letu upadli v primerjavi s istim obdobjem lani, ko se je zgodilo skoraj 900 napadov. A število letošnjih napadov še vedno presega število napadov iz leta 2014, ko je množična migracija dosegla Nemčijo.
Naslednje leto je Nemčija, zahvaljujoč politiki kanclerke Angele Merkel, v letu 2015 sprejela več kot milijonov beguncev, največ od vseh evropskih držav.
Po podatkih zvezne policije so skrajnodesničarski napadi konstantni, pri čemer v vsakem četrtletju zabeležijo okoli 70 novih napadov. Slednji segajo od poškodovanja zgradb (npr. z grafiti) vse do nasilnih napadov, požigov ter uporabe eksplozivnih sredstev.
Največje število napadov na tuje migrante in begunce so v Nemčiji zabeležili prav leta 2015 in sicer 1.031