nedelja, 17. november 2024 leto 29 / št. 322
5-krat hitreje od Američanov: ameriški general zaskrbljen zaradi cene in hitrosti izdelave novega kitajskega orožja
Ameriški general, odgovoren za nabave orožja je priznal, da je zelo zaskrbljen zaradi hitrosti izdelave kitajskega orožja.
ZDA in NATO so si po Rusiji že našli novega sovražnika – in to je očitno Kitajska.
Toda če so v zlatih časih kolonializma zahodne države v »opijskih vojnah« zaradi odpiranja kitajskega trga za evropsko drogo lahko skoraj nekaznovano pobijale na tisoče ljudi, predvsem Kitajcev, bo ponovitev tega »uspeha« več kot stoletje zatem precej težavnejša.
China was the most modern country for thousands of years. Ppl dont realize the immense devastation caused by the opium war.
— Rich (@BoxerRebel888) July 12, 2022
Na to dejstvo opozarjajo tudi pripombe ameriškega generala, zadolženega za nabave nove vojaške opreme.
Kitajska gradi arzenal novega orožja 5-krat do šestkrat hitreje kot Združene države in z majhnim deležem stroškov, s čimer pridobiva strateško prednost, ki si je Washington ne more privoščiti, da bi jo pustila brez nadzora, je potarnal najvišji uradnik Pentagona.
»Po pariteti kupne moči porabijo približno 1 dolar za naših 20 dolarjev, da bi dosegli enako zmogljivost,« je na industrijski konferenci v San Diegu dejal generalmajor ameriških letalskih sil Cameron Holt.
»Izgubili bomo, če ne bomo mogli ugotoviti, kako znižati stroške in povečati hitrost v naših obrambnih dobavnih verigah,« je opozoril generalmajor Holt.
Yes, indeed, just like how you mobilized in various invasion of other countries….#China is not #Iraq,#Afghanistan,#Vietnam…#America won’t be untouchable if it instigates a war with #China….Do you think #China is still in the 2nd opium war era?AnalGordon?https://t.co/BxTb8CoVGz
— Allen (@AllenPRC) July 13, 2022
Poveljnik ameriških letalskih sil, ki nadzoruje vso nabavo orožja kot namestnik pomočnika sekretarja letalskih sil ZDA, je prejšnji mesec podal svoje pripombe na konferenci za izvajalce zvezne vlade.
Govor pa je prišel v javnost ta teden, ko je o njem poročala spletna revija War Zone.
General je ameriški »počasen, mikro-upravljan« sistem odobritev, ki je bil učinkovit med hladno vojno, okrivil, da je ZDA postavil v slabši položaj.
A just voice in the European Parliament. Should be heard by more people. pic.twitter.com/KVF5T7JofD
— 王鲁彤 Wang Lutong (@WangLutongMFA) July 9, 2022
»V današnjem okolju nas bo to popolnoma ubilo,« je dejal Holt.
Neprilagodljiv proračunski postopek na primer zahteva, da v obrambnem ministrstvu štiri leta vnaprej vedo, katere vrste tehnologij bodo potrebovali.
Ob tem jim je zakonsko prepovedano izvajati prilagoditve za učinkovitejšo porabo denarja med letom dodelitve, razen če gredo skozi okorni revizijski postopek prek kongresa, je dejal Holt.
How Ironic... pic.twitter.com/rFWnjWmmmn
— Lijian Zhao 赵立坚 (@zlj517) July 5, 2022
Sistem ustvarja 'perverzne spodbude', da bi čim hitreje porabili ves denar znotraj ozkih omejitev, ki so bile predvidene v proračunu, je dodal generalmajor Holt.
Američani bi morali imeti občutek nuje glede »konkurence velikih sil«, ker se Kitajska po prepričanju generala Holta bori proti mednarodnemu sistemu, ki je bil vzpostavljen po drugi svetovni vojni.
Z drugimi besedami, Peking se bori proti unipolarni ureditvi sveta in nadvladi ZDA.
Cameron Holt warns China is acquiring new weapons five times faster than US https://t.co/aKzICZLrZm
— MagaMetaData (@MagaMetaData) July 11, 2022
Čeprav Peking krepi svoje vojaške zmogljivosti, uporablja tudi ekonomske vzvode in se bori v informacijski vojni, da bi dosegel svoje dolgoročne cilje brez oboroženega spopada, je zatrdil Holt.
»Verjamejo, da lahko dejansko dosežejo vse svoje cilje in spremenijo mednarodni sistem v sistem lojalnosti kitajski komunistični partiji,« je dejal poveljnik ameriških sil.
V isti sapi je dodal: »Razumejo, kje so naše globoke težave in razumejo, kako to početi.«
Re-read last night the extraordinary letter sent in July 1839 by Imperial Commissioner Lin to Queen Victoria to ask her to stop sending opium to China
— Arnaud Bertrand (@RnaudBertrand) March 10, 2022
Victoria's reply was to dispatch her navy in November 1839 to bombard China’s coast and thereby start the First Opium War. pic.twitter.com/iazWXHBL3f
Zunanja politika »Skupnosti skupne usode« kitajskega predsednika Xi Jinpinga je »izjemno učinkovita« in bi lahko sčasoma preoblikovala geopolitično krajino, je zaskrbljen ameriški general.
»Ali je možno, da čez nekaj časa izgubimo Tajvan ob slovesnem podpisu sporazuma in nam naši lastni voditelji razložijo, zakaj je bil to dober posel? Ali pa, ali bi si lahko predstavljali, morda čez leta v prihodnosti, ponovno združitev Korejskega polotoka? ... Kaj pa, če bi se ponovno združili pod pokroviteljstvom Kitajske namesto sponzorstva ZDA? Kako bi bilo to videti?,« je zbrane retorično vprašal.
A top US Air Force official has warned that China has been acquiring new weapons "five to six times" faster than Washington. US Deputy Assistant Secretary of the Air Force for Acquisition, Major General Cameron Holt said. pic.twitter.com/URzqZBp7b9
— Nande Silas (@SilasNande) July 10, 2022
Ameriški general je naposled zatrdil, da so kitajske ambicije »eksistencialna grožnja našemu načinu življenja.«
In tudi »svoboščinam, ki jih bodo naši otroci morda uživali -, ali pa ne.«