REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

»Za SDS: ko se boste igrali referendume, najprej položite kavcijo 4 mil. € za vsak referendum! Torej 12 mil. za vse tri«

»Za SDS: ko se boste igrali referendume, najprej položite kavcijo 4 mil. € za vsak referendum! Torej 12 mil. za vse tri«Le tako ne bi ceno referendumov na koncu plačali - davkolačevalci, tako kot sedaj. Vir: Zajem zaslona, Twitter

Stranki SDS je domnevno uspelo zbrati ustrezne podpise in zato bomo imeli državljani Slovenije jesen obarvano bolj referendumsko.

O zakonu o RTV, ki bo javno radio-televizijo naredil bolj neodvisno in odporno na politične vplive ter o zakonu o vladi, s katerim si želi Golobova vlada pač omogočiti lažje pogoje za delo, in o zakonu o dolgotrajni oskrbi, ki bi z uveljavitvijo prinesel zgolj višje stroške oskrbovancem - bomo morali odločati še z glasovnicami.

SDS je, kot je sporočil voditelj največje opozicijske stranke Janez Janša - zbrala dovolj podpisov (vsaj 40.000) za izvedbo referendumov o zakonu o RTV Slovenija, dolgotrajni oskrbi in vladi.

Navkljub Janševem zmagoslavju, številni še vedno dvomijo, da je novica resnična.

In predlagajo, da se vsak podpis skrbno preveri...

Povsem mogoče pa je, da se bo z referendumom ponovno odločalo tudi o družinskem zakoniku, ki je Slovenijo postavil ob bok ostalim naprednim državam Evrope.

Aleš Primc je namreč že napovedal, da zbira podpise za družinski referendum.

Zdi se, da tudi NSi sanja o referendumu s katerim bi radi odvrnili pozornost javnosti od spornih orožarskih poslov njihovega šefa Mateja Tonina:

Ob tem pa referendumi sploh niso poceni.

In nekateri predlagajo, da naj ceno za njih - v primeru njihovega neuspeha - poravnajo kar tisti, ki so jih predlagali.

Res - zakaj ne bi ceno za neuspele referendume poravnali kar predlagatelji?

Tako bi po žepu udarilo tiste, ki so jih predlagali, večinoma le zato, da bi zavlačevali z uveljavitvijo zakonov.

Pa tudi zato da bi nagajali sedanji vladi, ne pa, da bi res spremenili zadeve na bolje.

Le tako ne bi ceno referendumov na koncu plačali - davkolačevalci, tako kot sedaj.

Datum izvedbe referendumov še ni znan, a v največji koalicijski stranki so bili do zdaj jasni, da niso naklonjeni sočasni izvedbi referendumov s predsedniškimi ali lokalnimi volitvami.

Glede na roke se zdi najverjetneje, da bo referendumski dan – z odlokom ga razpiše Državni zbor – 6. ali 27. novembra.

Kot možnost se omenja še 13. november, kot tudi drugi krog predsedniških volitev.

S kasnejšo izvedbo referendumov bi se moralo strinjati vsaj 60 poslancev.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek