REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Tudi Insajder.com z Urbanimi tekači na ljubljanskem maratonu

Tudi Insajder.com z Urbanimi tekači na ljubljanskem maratonuVIR: Insajder.com

Na današnjem tradicionalnem Ljubljanskem maratonu je naš spletni časnik Insajder.com sponzoriral tudi ekipo Urbanih tekačev pod vodstvom profesorja športne vzgoje in tekaškega trenerja Urbana Praprotnika. Urbane tekače je bilo med množico tekačev mogoče prepoznati tudi po majicah z napisom "Zmagujmo objektivno!" ter "Insajder.com."

Urbani tekači so se tudi tokrat držali vodil svojega trenerja. »Najboljša je tista tekma, na kateri tekmuješ s samim seboj, saj le kadar premaguješ sebe, resnično napreduješ. Z lastnim napredkom pa osmišljaš čas, ki ti je namenjen,« je poudaril vodja Urbanih tekačev Urban Praprotnik.

Ob srečanju z ekipo Insajderja, ker so nastali tudi skupni posnetki, urbani tekači niso skrivali vznemirjenosti pred današnjo tekmo. »Pri teku so najpomembnejši prav rezultati. Zaradi njih nenazadnje tečemo, treniramo, tekmujemo. Ampak stop, kaj pa je rezultat? Rezultat je učinek. Dober rezultat je dober učinek. Ko zaradi hitenja pri teku zmanjšujemo njegove raznovrstne dobre učinke, pridemo v cilj hitreje, ampak s slabšim rezultatom. Tudi to nedeljo tecimo prijazno do sebe. Tecimo z nasmehom,« je trener tekačev svojo zvesto četico tekačev in ostale navdušence nad tekom na spletu bodril pred začetkom maratona.

Rezultat je učinek. Ko zaradi hitenja pri teku zmanjšujemo njegove raznovrstne dobre učinke, pridemo v cilj hitreje, ampak s slabšim rezultatom.

Vse ostale trenerjeve napotke in spoznanja pa smo že razkrili v pogovoru Insajder.com, ki si ga lahko preberete tudi tukaj.

In tako kot je napovedal profesor Praprotnik - je tudi bilo. Na 23. ljubljanskem maratonu je zmagal Etiopijec Sisay Lemma Kasaye z novim rekordom proge na 42 km. S časom dveh ur, štirih minut in 58 sekund je bil bistveno hitrejši kot njegov rojak Limenih Getachew iz leta 2015, ki je isto razdaljo pretekel v dveh urah, osmih minutah in devetnajstih sekundah. Med ženskami je z rekordom proge v teku na 42 kilometrov zmagala Kenijka Visiline Jepkesho. Njen čas je bil dve uri, 22 minut in 58 sekund, kar je prav tako bolje kot dosedanji rekord Kenijke Caroline Cheptanui Kilel iz leta 2009 (2:25:24).

Na 21 kilometrov sta zmagala Rok Puhar in Neja Kršinar. Puhar je tekel uro, sedem minut in 10 sekund, Kršinarjeva pa 1:17:47. Na 10 kilometrov pa sta slavila Jan Kokalj in Maruša Mišmaš in s tem ubranila lanski zmagi. Kokalj je slavil s časom 31 minut in 45 sekund, Mišmaševa pa s 35:07. Ljubljanski maraton še vedno poteka, zato so številne ulice še vedno zaprte, avtomobiliste pa zato policisti opozarjajo na še posebno previdnost – tudi zaradi mokrega cestišča.

Toda sodelovali, pretekli in s tem na svoj način prav tako zmagali so tudi Urbani tekači in vsi, ki so se udeležili letošnjega maratona v Ljubljani. In res jih ni bilo malo. Kljub slabemu vremenu je bila udeležba množična. Prijavljenih je bilo namreč 18.366 tekačev in tekačic iz Slovenije in tujine.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.