REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Primčeva stranka odstopa od volitev

Primčeva stranka odstopa od volitevPredsednik stranke Glas za otroke Aleš Primc, foto: STA

Vodstvo stranke Glas za otroke in družine je na korespondenčni seji sprejelo sklep, da odstopa od volitev v vseh volilnih enotah in prosi svoje volivce, da volijo SDS ali kakšno drugo pomladno stranko, ki lahko pride v DZ, poroča Reporter. Stranka je sicer del koalicije Združena desnica, ki ji je volilna komisija zavrnila dve kandidatni listi.

Tak sklep je po poročanju tednika v soboto najprej sprejel izvršilni odbor, v torek pa še svet stranke Glas za otroke in družine. Kot je v korespondenci, poslani članom, zapisal predsednik stranke Aleš Primc, odločitev ni bila soglasna, ni pa tudi čisto tesna: "Moja odgovornost je, da vas in naših idej ne vodim v kolektivni samomor. Zmaga ali poraz sta najprej v glavi."

Primc v korespodenci, ki jo objavlja Reporter, nadaljuje, da lahko iz tega položaja naredijo zmago: "To ni umik, ampak delo na drugačen način, kot smo mislili, za zmago desnice na volitvah. To je naša dolžnost do volitev, po volitvah pa boj naprej v razmerah, ki jih bomo v teh 12 dneh sooblikovali. Slovenija nas rabi, mi pa rabimo zaveznike za izvajanje našega programa. Narediti moramo vse, da bomo imeli 4. junija čim več zaveznikov, če že svojih poslancev ne moremo imeti."

Primc in predsednik Nove ljudske stranke Franc Kangler za odziv za STA nista bila dosegljiva.

Po informacijah tednika naj bi se Primc za takšno odločitev posvetoval s prvakom SDS Janezom Janšo, o takšni možnosti pa naj bi se pogovarjal tudi s Francem Kanglerjem, predsednikom programskega sveta Nove ljudske stranke, ki je sooblikovalka koalicije Združena desnica. Ta se sicer še ni odločala o "odstopu iz volitev in podpori SDS".

Reporter navaja, da se nekateri sprašujejo, ali je koalicija napačni kandidatni listi vložila namerno, da ne bi prišlo do drobljenja glasov na desnici. Nekateri kandidati naj bi bili sicer nad takšno odločitvijo razočarani, pri čemer tednik povzema izjavo Sonje Ramšak, kandidatke Združene desnice v 5. volilni enoti 2. volilni okraj.

Volilna komisija je namreč zavrnila kandidatni listi Združene desnice v kranjski in novomeški volilni enoti, ker je bil na njej premajhen delež žensk. Strankini kandidati so se pritožili na vrhovno in na to še na ustavno sodišče, a so bili zavrnjeni.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek