REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Pridigajo o miru, podpihujejo vojno: Slovenska zunanja politika je utemeljena na eni sami propagandni laži!

Pridigajo o miru, podpihujejo vojno: Slovenska zunanja politika je utemeljena na eni sami propagandni laži!Vojni hujskači. Vir: Posnetek zaslona, X

Kako je mogoče, da je zunanja politika neke državice utemeljena na eni sami uvoženi in nedokazani obtožbi, če ne kar propagandni laži!?

Gre za trditev, da sta Putin in Rusija napadla Ukrajino z namenom obnoviti Sovjetsko zvezo ali ruski imperij in pri tem uničiti Ukrajino, katere obstoj menda zanikata.

S tako, večkrat v različnih oblikah ponavljano obtožbo na Zahodu opravičujejo državni udar v Kijevu in vse posledice, vključno z invazijo Rusije na Ukrajino in podporo in sodelovanje Zahoda in Nata na ukrajinski strani.

Ob tem so namere, ki jih imajo v ZDA z Rusijo in Putinom tudi v več strateških študijah ničkolikokrat jasno in glasno izrečene in zapisane.

Nazadnje in najbolj iz izčrpno v analizi Rand pod naslovom Prekomerna razširitev in destabilizacija Rusije.

Kako je mogoče, da je zunanja politika neke državice utemeljena na eni sami uvoženi in nedokazani obtožbi, če ne kar propagandni laži!? V javnem odzivu slovenske vlade se vse cedi od mirovništva, v resnici pa Slovenija sodeluje pri ustvarjanju doslej največje nevarnosti v vsej zgodovini za izbruh svetovne in z njo nuklearne vojne.

Avtorji v priporočilu odsvetujejo strategijo, ki so jo opisali, češ da je tvegana, saj bi se Rusi verjetno odzvali s silo.

Strateški cilj ZDA? Kratko povedano hočejo Putina odstaviti in Rusijo uničiti. ZDA javno počenjajo vse tisto kar očitajo Rusiji. Ne samo da se vmešavajo, ampak prav lomastijo po ukrajinskih in ruskih volitvah in politiki nasploh, v Ukrajini usposabljajo in opremljajo ukrajinsko vojsko za boj proti Rusiji…

Ali je res lahko slovenska zunanja politika utemeljena na »ustavnem zasledovanja mirovne politike in kulture miru in nenasilja ter načela vstopa v obrambne zveze, ki temeljijo na spoštovanju človekovih pravic in temeljnih svoboščin, demokracije in načel pravne države … kot tudi iz strategije zunanje politike Republike Slovenije, v kateri sta mir in varnost opredeljena kot ena temeljnih ciljev slovenske zunanje politike?«

Človekove pravice čedalje bolj kršijo in krčijo prav na Zahodu in to ne samo Rusom, denimo s sankcijami, ki kaznujejo prebivalce, z namenom, da bodo vrgli Putina.

Že od vsega začetka se na različne načine znašajo nad redkimi novinarji, ki poročajo iz Donbasa, zdaj so se spravili še na kritične novinarje, ki ne ponavljajo uradne propagande.

Pobili smo približno milijon Iračanov, pretežno civilistov. Podobno je bilo v Afganistanu, Libiji , Siriji, itn. kjer smo bolj ali manj funkcionalne laične države zamenjali s sektaškim nasiljem in mizerijo.

Ali je res, da se je »članstvo v Natu zgodovinsko pokazalo kot najuspešnejša in najbolj učinkovita oblika odvračanja agresije, čemur nenazadnje pritrjuje tudi vstop Finske in Švedske v NATO v odziv na rusko agresijo zoper Ukrajino?«

Ali ni res nasprotno, da nam je vstop v NATO omogočil polno sodelovanje v zahodni hinavščini, z neutemeljenim, neresničnim ali/in ne dokazanim obtoževanjem naših žrtev z nasiljem s  pomočjo psihološke projekcije.

Tako smo z »vilniško deklaracijo« pristopili h koaliciji voljnih za napad na Irak, z lažno obtožbo, da ta država poseduje orožje za množično uničevanje.

Pobili smo približno milijon Iračanov, pretežno civilistov. Podobno je bilo v Afganistanu, Libiji , Siriji, itn. kjer smo bolj ali manj funkcionalne laične države zamenjali s sektaškim nasiljem in mizerijo.

Zatocišče Libija
Zahod je cvetočo Libijo spremenil v propadlo državo. Vir: Telegram, posnetek zaslona

Angažirani smo pri odstavljanju Madura, podpirali smo »ameriškega« venecuelskega »predsednika« Gauidoja, zdaj Maduru odrekamo zmago na volitvah, in to takoj po zaprtju volišč, kljub 1000 tujim opazovalcem, ki trdijo nasprotno.

Taka hinavska, zlagana in nasilna zunanja politika je mogoča le ob tesnem sodelovanju politike, države in medijev, seveda s trdno podporo EU, ZDA in njihovih satelitov in obveščevalnih agencij.

Sicer je pohvalno, da sta se zunanje in obrambno ministrstvo na zapoved generalnega sekretarja vlade (s podpisom Tanje Fajon), odzvali na naš poziv (s prvopodpisanim dr. Žagarjem.) Saj tako končno le omogočajo javno razpravo o vojni in miru. Tudi Delo se očitno prilagaja propadu vse preveč prozorne manihejske propagande, saj razen svojih rednih rusofobih avtorjev, občasno objavi tudi kaj kritičnega. Kar očitno ni po godu Dimitriju Ruplu, ki v Delu  kar ne more skriti svojega gneva nad nepoklicanimi komentarji.

Velikokrat poudarjen »z ničemer izzvan« napad »z vso silo«, je bil  še kako izzvan, tako vseh osem let po puču, kot s provokacijami neposredno pred rusko invazijo.

V tem odzivu vlada piše še, da »mirovna politika, politike ter kulture miru in nenasilja ne sme pomeniti odrekanja pravice do samoobrambe suvereni državi, ki je žrtev agresije«. Res ni dvoma o tem, da je žrtev ruske invazije Ukrajina.

Problem te trditve je v tem, da ne upošteva morebitnih naših agresij še pred  rusko invazijo. Kajti še zlasti v tem primeru bi pred-zgodovino in geopolitični kontekst še kako morali upoštevati.

Gre za vse, od širitve Nata, kljub nasprotnim obljubam Sovjetski zvezi, do Janukovičevega suspenza podpisa, za Ukrajino v več pogledih problematične in neizvedljive asociacijske pogodbe z EU, do državnega udara, s katerimi je bil  potem zamenjan demokratično izvoljeni predsednik. 

Velikokrat poudarjen »z ničemer izzvan« napad »z vso silo«, je bil še kako izzvan, tako vseh osem let po puču v Kijevu, kot s provokacijami neposredno pred rusko invazijo.

Oba poudarka, ki ju ponavljajo od Kalifornije do Sofije, na isti način in na istih mestih kažeta na odlično koordinacjo zahodnih propagandnistov.

»Slovenija podpira miroljubno rešitev vojne v Ukrajini kot suverene, demokratične in neodvisne države v okviru njenih mednarodno priznanih mejah; v načelu za premirje in mirovna pogajanja morajo ostati odprta, pri čemer je jasno, kdo je agresor, ki ukrajinskemu narodu odreka pravico do obstoja,« piše v vladnem odzivu.

Kakšne bodo posledice šolanja ukrajinskih vojakov s strani SV - kot v preteklosti?
Žrtev na strani ruske manjšine v Ukrajini, zaradi katerih je po 8 letih obstreljevanja in laganja prišlo do vojne - slovenska zunanja ministrica ne vidi. Vir: Telegram, posnetek zaslona

Te mednarodno priznane meje so res bile še mogoče in v skladu z obema dogovorima iz Minska. Tako Ukrajino v okviru njenih mednarodno priznanih meja je predvidel tudi mirovni sporazum, ki sta ga načelno dogovorili obe strani v Carigradu leta 2022, takoj po začetku invazije; ki ga je po navodilu ZDA in v našem imenu abortiral Boris Johnson. Danes postavljati take pogoje je naivno sprenevedanje.

Od kod strokovnjakom na obeh ministrstvih in v vladi podatek, da agresor ukrajinskemu narodu zanika pravice do obstoja?

Tega ne boste našli niti v zlorabljenem Putinovem eseju o zgodovini odnosov med Ukrajino in Rusijo.

Še manj v zlorabljenem in tendenciozno citiranem govoru o tragediji razpada Sovjetske zveze: prav ta dva navedka ponujajo rusofobi kot kronska dokaza Putinovih  imperialističnih  načrtov.

Ravno Slovenija bi, zaradi svojih zgodovinskih, tako jugoslovanskih kot habsburških izkušenj, morala biti sposobna razlagati svojim partnerjem v Natu in drugod, načelno zapletenost in kompleksnost tako etničnega ustroja Ukrajine, kot zamotane zgodovine odnosa med Ukrajino in Rusijo.

Temelj slovenske in zahodne politike do vojne v Ukrajini je domneva, da je ruska invazija na Ukrajino posledica dejstva, da Rusija Ukrajini zanika pravice do obstoja, in da jo zato hoče zasesti. Kot rečeno, ta domneva nikakor ni dokazana, še več, veliko indicev in dejstev kaže, da gre za neresnico.

Zato bi Slovenija morala, namesto da ponavlja cenene floskule zahodne propagande, partnerjem razlagati kompleksno naravo Ukrajine in njenih odnosov z Rusijo.

Še leta 2014 je denimo 21 odstotkov Ukrajincev menilo, da so Rusi in Ukrajinci en narod. Enainpetdeset odstotkov Ukrajincev pa, da Sovjetska zveza ni bila tako zelo napačna.

Temelj slovenske in zahodne politike do vojne v Ukrajini je domneva, da je ruska invazija na Ukrajino posledica dejstva, da Rusija Ukrajini zanika pravice do obstoja, in da jo zato hoče zasesti.

Kot rečeno, ta domneva nikakor ni dokazana, še več, veliko indicev in dejstev kaže, da gre za neresnico. Torej na Zahodu nič novega: še naprej napadamo z lažnimi obtožbami. Nova je popolna pan-zahodona glajhšalltanost. Tako celo razumnim in poštenim ljudem ne moreš zameriti, če tudi oni verjamejo prevladujoči propagandi.

 »Vlada Republike Slovenije meni, da Rusija nosi odgovornost za končanje agresije in za kršitve, vključno s kršitvami mednarodnega prava in mednarodnega humanitarnega prava. Zato Slovenija Ukrajini, napadeni državi, ki izvršuje legitimno pravico do samoobrambe v skladu z 51. členom Ustanovne listine Združenih narodov, nudi politično, humanitarno, vojaško in drugo  potrebno pomoč,« piše vlada.

Kar pomeni, da je Slovenija, skupaj s svojimi zaveznicami praktično v proxy vojni z Rusijo.

In to kljub temu, da Slovenija gotovo ve, da so obtožbe o kršenju mednarodnega prava in mednarodnega humanitarnega prava skonstruirane v skladu z »na pravilih utemeljenim mednarodnim redom.« Ta naš novi novorek pa pomeni, da ta pravila služijo ameriškim interesom in se praviloma požvižgajo na mednarodno pravo.

Vir: Posnetek zaslona, X

Putin je obtožen kršenja mednarodnega humanitarnega prava zaradi domnevne ugrabitve otrok. Res pa je, da so Rusi evakuirali vojne sirote v Rusijo, na varno. Kredibilni novinarji so preverjali usodo teh otrok.

Nastanjeni so v spodobnih ustanovah, tudi hotelih, hodijo v šolo…

Ali bi jih Rusi morali pustiti na vojnem področju in jih po možnosti pobiti z bombardiranjem, kot to praktično vsak dan počno Izraelci s palestinskim otroki?

»Tako EU kot tudi NATO, temeljni organizaciji, preko katerih Slovenija zagotavlja lastno neodvisnost, varnost in blagostanje in kjer odločitve sprejemajo vse članice, nedvoumno in enotno podpirata Ukrajino.«

Že nekaj časa to (enotno) ni več res, kar potrjujeta Madžarska in Slovaška. Volitve v Evropi in preganjajnje dvomljivcev, tudi kazensko, kažejo, da se resnica o ukrajinski vojni in njenih ciljih in posledicah hitro širi.

»Tako EU kot tudi NATO, temeljni organizaciji, preko katerih Slovenija zagotavlja lastno neodvisnost, varnost in blagostanje in kjer odločitve sprejemajo vse članice, nedvoumno in enotno podpirata Ukrajino.« Že nekaj časa to ni več res, kar potrjujeta Madžarska in Slovaška. Volitve v Evropi in preganjajnje dvomljivcev, tudi kazensko, kažejo, da se resnica o ukrajinski vojni in njenih ciljih in posledicah hitro širi.

»Zaradi drastično spremenjenega in poslabšanega varnostnega okolja v Evropi, ki je posledica ruske agresije na Ukrajino, ter iz zavedanja, da varnost ni več samoumevna, se zavedamo, da miru ne bo mogoče doseči brez sprejemanja ruske agresije na suvereno Ukrajino, ter zanikanje pravice narodu do obstoja in države ter pravice, da si sama izbere zavezništva, je zagotovo nekaj, kar ne more biti v interesu državljanov Slovenije in Republike Slovenije. Ne gre samo za vprašanje vrednot, temveč temeljnega interesa Republike Slovenije,« piše vlada.

Tako pa nas pripravljajo na vojno, »zaradi poslabšanega varnostnega okolja«, ki ga sami pospešeno slabšajo. Seveda naše sabotiranje mirovnih pobud in stopnjevanje nesmiselne vojne skupaj z vsemi sankcijami proti Rusiji, pospešeno uničuje naša gospodarstva in tako slabšajo varnostno okolje.

»Ruska agresija na Ukrajino je jasno pokazala pomen multilateralnih povezav, še posebej Nata in EU, ki v primeru skupnih odgovorov in ukrepov nakazujeta izredno povezovalno in obrambno naravo,« še dodajajo.

NATO in ZDA in EU, so skupaj s posebnimi službami, podložnimi mediji in politiki, res uspele pokazati povezovalno moč, skoraj popolno enoumje, in podrejenost vazalov interesom vojne industrije, vojno industrijskega kompleksa, ki kuje ogromne dobičke na račun stotisočev mrtvih Ukrajincev in Rusov in usodno načetega evropskega gospodarstva.

Ob tem v vladnem odzivu na naš poziv proti vojnemu hujskaštvu, ki se kar cedi od »varnosti« , »miru«, »miroljubnosti«, »humanitranosti«, »kulture miru in nenasilja«, »partnerskih odnosov« … niti z besedo pa se ne omenja, da Slovenija sodeluje pri ustvarjanju doslej največje nevarnosti v vsej zgodovini za izbruh svetovne in z njo nuklearne vojne.

Nedavna raziskava javnega mnenja je pokazala, da je 78,5 odstoka Slovencev za takojšnja mirovna pogajanja! Bomo videli kako se bosta na to odzvali vlada in politika.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek