REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Kranjc: »Če bi bil premier Janša, bi sedaj tvoje noge gledale iz Požarjeve riti, tvoj gobec bi mu pa pel hvalospeve!«

Kranjc: »Če bi bil premier Janša, bi sedaj tvoje noge gledale iz Požarjeve riti, tvoj gobec bi mu pa pel hvalospeve!«Marko Crnkovič

Na družbenih omrežjih se je vsul plaz kritik na odziv nekdanjega novinarja Marka Crnkoviča na novico, da je generalmajorka Alenka Ermenc ovadila novinarja Bojana Požarja zaradi pisanja o njenem zdravstvenem stanju in (ne)zmožnosti vodenja Generalštaba Slovenske vojske.

Ermenc in Požar
Bojan Požar in generalka Alenka Ermenc

Prvi se je glede Crnkovičevega škodoželjnega zapisa na Požarjev račun: »Hvala bogu, da je generalmajorka ovadila @BojanPozar. Požar ni vzrok, temveč posledica idiotizacije medijskega in javnega diskurza. Zdaj je priložnost, da mu zapremo gobec« -, odzval Mare Kranjc ter sesul nekdanjega Požarjevega kolega in tesnega sodelavca, Marka Crnoviča z naslenjim zapisom: »Če bi vlado sestavile desne stranke ter bi bil predsednik vlade Janez Janša in bi Bojan Požar odkrival korupcijo in odstavljal njegove ministre, bi sedaj tvoje noge gledale iz Požarjeve riti, tvoj gobec bi mu pa pel hvalospeve! Zato ga raje zapri, da ti ga ne bodo drugi!«

Gor Pri pa je Crnkoviču oponesel naslednje: »Požarju ne boš nikoli segel do kolen, on vsaj plačuje svoje račune!«

Toda Covfefe se ni strinjal, da je »Bojanovo pisanje idiotizacija«, zato je vprašal: »Kako se šele reče temu, kar piše Crnkovič? Kaj ko bi pa raje zaprli kar njegov gobec?  Sej veš, "take your own medicine", pa to ... še najbolj fer bi bilo.«

Denis Marc pa je Marka Crnkoviča hudomušno spomnil na »puf«, ki ga je pridelal s svojimi propadlimi projekti: »A ne bi mogel tale tip sedet za ene sto let, ker ni plačal pufa, ej ej Crni, prej al slej pride šiba Božja

Tako se je zgodilo tisto, kar Marko Crnkovič najbrž ni pričakoval, ko je objavil svoj zapis – puščica kritik se je, namesto da bi spodnesla Požarja, kot bumerang vrnila in obrnila zoper Marka Crnkoviča.

Libuša Stepančič (S5moi) na primer meni, da ovadba načelnice Generalštaba Slovenske vojske ni nič drugega kot »maščevanje (Požarju) za padle ministre, ker je edini resnični raziskovalni novinar v Slovenistanu neodvisen od vsake politike. Da vas ni sram piškotkarji.«

Naslednji kritik lika in dela Marka Crnkoviča, ki so ga sledilci na socialnih omrežjih preimenovali kar v »Piškotkarja« je namreč zapisal: »Piškotkar bi zapiral sedaj gobce in on bi določal kaj imamo pravico vedeti in kaj ne. Bankrotirani režimski pisunček v boju za drobtinicami.«

»Enkrat bukov, vedno bukov. Drugo ime za Crnkovič,« je dodal Jože Bizjak (JB), nato pa je GLAS Trebnje poučil Crnkoviča o prvinah novinarstva: »Požar je v primerjavi z vami kralj raziskovalnega novinarstva. Lahko, da se zaradi nezanesljivega vira tudi kdaj zmoti, toda glavnino slovenskih svinjarij je razkril prav on, vi pa skoraj ničesar!«

Odzvala se je tudi Crnkovičeva »tarča«, ter glede njegove morale in človeškosti, spomnila na dejstvo, da je Crnkovič »že zdavnaj izgubil ugled in vpliv«, ne nazadnje so mediji pred kratkim poročali tudi o tem, da Crnkovič po ločitvi ni plačeval celo niti preživnine za lastna otroka: »Samooklicana in bankrotirana novinarska elita poleg služb izgublja tudi živce (zato so vedno bolj primitivni!). Ugled/vpliv so namreč že zdavnaj.«

Obrambni trio: Karel Erjavec, Borut Pahor in Alenka Ermenc, vir: Twitter

Požar je glede Crnkoviča pristavil še naslednje: »PS. Častnica SV me ne toži, zadevo je nečastno odstopila policiji. Že ve zakaj. A če sem preživel 2 ovadbi Sove, bom/upam še to.«

V razpravo se je vmešal tudi nekdanji minister v Janševi vladi, Gregor Virant.

Alenka Ermenc, prejemnica listine o priznanju Malteškega viteškega reda, vir: Twitter

Virant ima namreč konstruktiven predlog: »Rešitev je posvem enostavna. Načelnica pokaže dokumentacijo, ki dokazuje, zakaj je bila odsotna. Če imate prav vi, se mora seveda umakniti. Če nimate, morate plačati ceno za blatenje.«

Toda drugi uporabniki socialnih omrežij na svetovnem spletu niso bili enakega mnenja, prepričani so namreč, da v primeru Bojana Požarja gre za nedovoljen poseg vojske v civilno sfero in medijske svoboščine: »Človek bi lahko tudi takole rezoniral: vojska se je vmešala v civilne zadeve (medija).«

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek